Podsumowanie 2018 r. Oj działo się…

Przyszedł czas na podsumowanie mijającego 2018 roku. Trzeba przyznać, że wiele działo się na ziemi ostrowskiej i w regionie.

+

STYCZEŃ

Pamiętacie aferę z byłym komendantem ostrowskiej policji? Styczeń należał do niego, a to za sprawą jego przygód we Wrocławiu. Wtedy też miał po zakrapianej imprezie – jak mówiły ogólnopolskie media – chodzić boso i z rozbitą głową. Po aferze pozwolono odejść mu na emeryturę, odebrać odprawę. W dyskusji pojawiło się 349 komentarzy.

Kilka dni później trwała walka o życie 2-miesięcznego dziecka z Odolanowa. Pomimo przetransportowania śmigłowcem LPR do szpitala, maluszek zmarł.

LUTY

27-latek został śmiertelnie potrącony w obrębie skrzyżowania ulic Niskiej i Nowej w Ostrowie Wlkp. Zginął na miejscu.

W szkole u sióstr Salezjanek zorganizowano dyskotekę szkolną. Kilka dziewczyn z tzw. dobrych domów przesadziło z alkoholem. Musieli interweniować medycy.

MARZEC

W krótkim odstępie czasu dwóch mężczyzn targnęło się na swoje życie w niedużej odległości od siebie. Jeden skoczył z wiaduktu, a drugi rzucił się pod pociąg.

Wieczorny, rodzinny spacer zakończył się potrąceniem przez kierowcę samochodu, które z impetem w nich wjechało. Kierowca po zdarzeniu uciekł.

KWIECIEŃ

We wsi pod Ostrowem Wlkp. odkryto kilka padłych zwierząt. Ich zwłoki leżały w metrowej warstwie odchodów. Były wychudzone. Gospodarz usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami.

Ta wiadomość bardzo ucieszyła wszystkich kierowców, którzy czasami popełniają wykroczenia na drodze. Pod Ostrowem rozbito nieoznakowaną Insignię. Ta do dzisiaj nie trafiła do komendy, ponieważ drugi uczestnik zdarzenia nie zgodził się z wersją policjantów. Sprawa wkrótce powinna się prawomocnie zakończyć. Niestety za nią trafiło znacznie szybsze BMW.

CZYTAJ  Powiat nagrodził ludzi sportu

MAJ

Pracownik myjni ukradł Porsche i rozbił je tuż po zatankowaniu


W jednym ze stawów pod Ostrowem Wlkp. znaleziono zwłoki 22-latka

CZERWIEC

W drodze do pracy zginęła pracownica marketu Kaufland. Została potrącona na przejściu dla pieszych na ul. Wojska Polskiego

Nagła śmierć właściciela stacji paliw spowodowała ich zamknięcie. Obecnie przejął je nowy właściciel z szyldem innego koncernu.

Dwie osoby postanowiły targnąć się na swoje życie. Ciało jednej z nich znaleziono na Piaskach-Szczygliczce, a drugą w garażu.

LIPIEC

W lipcu doszło do tragedii w jednej z restauracji na ostrowskim Rynku. Wewnątrz znaleziono ciało współwłaściciela, który miał spożyć dopalacze.

Podczas Dni Odolanowa doszło do tragedii na jednej z pobliskich dróg. Dwóch rowerzystów wybrało się na przejażdżkę. Młody dostawca pizzy wjechał w nich z impetem. Jeden z rowerzystów zmarł w szpitalu po tygodniach pozostawania w śpiączce.

SIERPIEŃ

Wielka tragedia dosięgła rodzinę z niedalekich Sulmierzyc. Morze porwało trójkę ich dzieci. Wielu internautów łączyło się w bólu. Byli też tacy, którzy zarzucali brak opieki nad dziećmi.

Śmierć znanego ginekologa Piotra Szczublewskiego wstrząsnęła ostrowskim środowiskiem lekarskim. Wiele osób miało o nim bardzo dobrze zdanie.

Piłkarz drużyny z Bydgoszczy zginął w wypadku busa i samochodów ciężarowych pod Ostrowem

Znany ostrowski żużlowiec Tomasz Jędrzejak targnął się na swoje życie. Grupa kibiców miała mu za złe wybranie innego, niż ostrowski klubu w tym sezonie.

CZYTAJ  Ostrów znowu zalany (ZDJĘCIA)

WRZESIEŃ

42-letni Mołdawianin dźgnął swoją żonę w szyję. Pracował w pobliskim zakładzie przetwórstwa drobiu.

5-letni chłopiec opuścił przedszkole bez wiedzy personelu. Rozpoczęto poszukiwania z udziałem policjantów. Po tym incydencie zwiększono środki bezpieczeństwa.

PAŹDZIERNIK

Ponownym zwycięstwem Beaty Klimek w wyborach prezydenckich zakończyły się październikowe wybory. Dyskusja miała 254 komentarze.

Po sześciomiesięcznej walce zmarł malutki Adaś. Jego ojciec zaatakował nożem całą rodzinę, zabijając na miejscu teściów i ciężko raniąc ich córki.

LISTOPAD

Pod koniec roku na drogi wyruszyło nieoznakowane BMW, którego zadaniem jest skuteczne wyłapywanie piratów drogowych.

Tuż po Halloween spacerowicz odnalazł zwłoki na ostrowskich Piaskach. Widok musiał być przerażający, ponieważ ciało rozkładało się od około pół roku i widoczny był szkielet.

GRUDZIEŃ

Pod koniec roku zginął w tragicznym wypadku były prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego i przewodniczący Rady Nadzorczej tej spółki Roman Cegielny. W bok jego auta uderzyła karetka, której kierowca najpewniej nie miał włączonych sygnałów dźwiękowych.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
grudzień
5 lat temu

Pani Klimek podniosła opłaty za odpady o 63%

Antykomuch
odpowiada  grudzień
5 lat temu

To nieeeee Klimek, to czarna wdowa. Klimek była wtedy choreńka, jak Jaruzelski, który nie stawiał się na rozprawy sądowe w/s morderstwa górników w 81 roku. Ale zawsze zdrowiał na Święto Zwycięstwa obchodzone w Moskwie, żeby odebrać medal od Putina.

Zagadka
5 lat temu

Czy wiecie kto dzięki wprowadzeniu nowego prawa wodnego z dniem 01.01.2018 ZLIKWIDOWAŁ w Ostrowie Wielkopolskim 20 miejsc pracy?

Adam
odpowiada  Zagadka
5 lat temu

Tak wiemy. Pani Klimek to zrobiła.

Pytek
odpowiada  Zagadka
5 lat temu

Lepiej zapytaj kto te prawo ustanowił….

Zagadka
odpowiada  Zagadka
5 lat temu

Błędna odp. Adaś

Fix
5 lat temu

z tego artykułu wynika że w Ostrowie śmierć czai się za rogiem….same zgony i wypadki…..tylko wygrana w wyborach w/g redaktorka zasługuje na wyróżnienie…no cóż…..z czyjejś ręki trzeba jeść…..

7
0
Napisz co o tym sądziszx