Czy strzelać fajerwerkami w Sylwestra?

Trwa burza pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami strzelania fajerwerkami. Jedni uważają, że to przecież jedna noc w roku, drudzy są przerażeni podobnie jak ich zwierzęta. Pojawia się pytanie czy podtrzymywać tradycję strzelania fajerwerkami w Sylwestra?

+

Huczne witanie Nowego Roku towarzyszy nam od lat. Sztuczne ognie dostępne są w niskich cenach, a ich efekty świetlne i dźwiękowe są bardzo zróżnicowane. To powoduje, że tatusiowie kupują synom, i sobie pewnie też, petardy, żeby dostarczyć noworocznej atrakcji.

Problemem może być fakt, że huk od petard roznosi się na setki metrów. Część zwierząt ciężko go znosi. Weterynarze zalecają podanie środków uspokajających, zamykanie zwierząt w pomieszczeniach wygłuszających dokuczliwy hałas.

Problem stał się na tyle istotny, że wiele miast zrezygnowało z pokazów sztucznych ogni, w tym Ostrów Wielkopolski i Kalisz. Rodzi się pytanie czy 10 minutowe pokazy są aż tak przeszkadzające? Zwolennicy fajerwerków uważają, że niektóre psy szczekają cały rok, przeszkadzając sąsiadom.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zapalił się w trakcie jazdy
Subskrybuj
Powiadom o

69 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Aga
5 lat temu

Rok w rok jest Sylwester . Rok w rok jest to samo
. Ja rozumiem petardy tuż po północy. Ale nie tydzień wcześniej i 2 tyg później. Do wszystkiego trzeba podchodzić racjonalnie. Jeśli tego nie umiesz robić zostaw to. Wielkie akcje bo zwierzeta sie boja . A wcześniej się nie balu? Oczywiscie ze tak ale zasen seba i karyna nie waliła bez opamietania gdzie i jak popadnje. Odnośnie zwierząt. Lek u weta to jakieś 20 zł. Są garaże . Domu. Szopy . Kotłownie .Żeby takiego psa zamknąć.skoro masz zwierzę i wiesz że się to boi. Zamknij go. Nawet dzień wcześniej. A nie teraz wielkie halo bo znalazłem psa. Albo zaginęła Pusia. Do tego dzieci. Często pół nocy usypiane. Rozumiem Sylwester ale nasze człowieczeństwo wali bez opamiętania. Bo sprawdzają co kupują i czy warto kupić jeszcze. Mentalność ludzka się nie zmieni ale ich rozumowanie w końcu powinno !

Alf
5 lat temu

Do autora artykulu. To nie sa 10 minutowe pokazy. Debile strzelaja caly dzien od rana. A potem w nowy rok znowu. Wprowadzic zakaz sprzedazy! Ewentualne pokazy powinne byc organizowane przez firmy i zglaszane odpowiednim sluzbom. A nie jak np wvrestauracji na Gorzyckiej prawie na kazdym weselu strzelaja!

hhaf
5 lat temu

i tyle komentarzy TAK NIE – wpisy gówniarzy , tłumaczenia dorosłych . Dla mnie majac interes własnie ludzi, dzieci, zwierzat . Całkowity prawny zakaz posiadania, uzywania tego g… a. Co to za prawo co widzi problem : kaliectwa, pożarów, zakłócania ciszy nocnej , znecania sie nad zwierzetami wprowadza przepis prawny o zakazie – i jednoczesnie daje swiatlo na TAK . Demagogia prawna . Zakaz i koniec polemiki . Podobnie jak z narkotykami- dopalaczami – sa ofiary smiertelne, nacisk społeczny i po latach zaczyna sie w tym czasie cos robic.

piesekLeszek
5 lat temu

Dobre podsumowanie… Kundle szczekają cały rok niezależnie od pory roku. ŚWiat schodzi na psy przez tych wszystkich ekoterrorystow

Mariusz
odpowiada  piesekLeszek
5 lat temu

Nie jestem ekoterrorystą, ale chętnie zabawie się z Twoją panią, bo taki bezjajowiec w mojej opinii nie potrafi nawet sam siebie zadowolić, a co dopiero inną kobiete.

Artur
odpowiada  piesekLeszek
5 lat temu

Była mowa o kundlach i odezwał się Mariusz 😀 jaka kobieta z kundlem by poszła ??

hajdi
5 lat temu

a czy ktoś pomyślał o małych dzieciach ? dla niech to też szok. nie każde dziecko reaguje euforią na widok pięknej gwiazdy z prochu i huku niczym z armaty. Dla mnie sylwester to strach o zwierzęta ale i swoje dziecko bo wiem że boi się huku.

petarda
5 lat temu

Strzelać cały rok. Może by bylo mniej nasrane na Raszkowskiej i nie tylko. Niech ci obrońcy zwierząt sprzątają po swoich pieseczkach!

sąsiad ledóchowskiego 44
5 lat temu

Zrozumiałym jest że fajerwerki są po to, aby ich uzywać. Ale używać w odpowiednim momencie, czyli około północy. Taka tradycja. Ale jesli taki jeden czubek, up***dolony z choinki z drugim czubkiem, bawią sie petardami hukowymi, które mają OGROMNĄ SIŁĘ, na długo, długo przed północą, robią to w takich miejscach i porze dnia, wieczoru,że można dostać zawału, to wtedy ma sie ochotę podejść do gnojków i wpi***olić za to, że im ojciec z matką oleju do głowy nie nalali. Nosz ku.wa trzeba być jebnię.ym żeby mieszkając na 4 piętrze bloku rzucać sąsiadom na dół o godzinie 18stej pod balkony petardy hukowe! I to nie byle jakie petardy. Cholerne framugi okienne aż zadrżały. I powiem Ci gówniorzu jeśli to czytasz, masz szczęscie że choroba mnie wcześniej dopadła. Zważając na moją niedyspozycje, odpusciłem Ci. Masz szczęscie że akurat nikogo pod balkonami nie było. Mało tego! Rzucając tą petardę, nawet nie spojrzałeś czy nikogo pod balkonami nie ma! Zdajesz sobie z konsekwencji gdyby eksplodowała obok kogoś??!! NIE! Nie zdajesz jej sobie. Dla twojej wiadomości dziecioku spod numeru 9, miałbyś niezłe jaja i ogromne nieprzyjemności i to w taki dzień! A gdzie reszta?! Pomyśl na przyszłośc co robisz.
P.S. Do tej pory miałem Cie za inteligencika, ale niestety po tym wyczynie uważam że jesteś niepełnosprytny.

Pener z Nowotki
odpowiada  sąsiad ledóchowskiego 44
5 lat temu

Ale kozak z ciebie, trzeba mieć niezle jaja żeby komentarze w internetach wstawiać. Na pewno sąsiad z góry przeczytał ? rusz doope i się przejdź do góry a nie nam tu płaczesz przy nowym roku

Agates
odpowiada  sąsiad ledóchowskiego 44
5 lat temu

Powiadom jego szkołę o tym.

Ww
odpowiada  sąsiad ledóchowskiego 44
5 lat temu

Do Pener z Nowotki. Ale żeś mu przypadał. No nie ma co. Normalnie prawie jak troll internetowy.

69
0
Napisz co o tym sądziszx