OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

5-latek zniknął z przedszkola. Szukała go policja i rodzice

Palpitacji serca omal nie dostał pan Adam, ojciec 5-letniego Dominika. Dziecko zaginęło podczas pobytu w przedszkolu. Po godzinie 15.00, pan Adam odebrał telefon od pracownicy przedszkola z pytaniem kto dziś odebrał jego syna. Przestraszony mężczyzna natychmiast zadzwonił do żony i już wiedział, że ani on ani ona nie odebrali dziecka.

+

Było już pewne, że dziecka nie ma przedszkolu, a w głowie rodziły się najgorsze scenariusze… porwanie, wypadek i inne. Ojciec Dominika szybko zaczął logicznie myśleć dokąd syn mógł pójść. W pierwszej chwili pojechał w stronę domu. W międzyczasie powiadomiono policję, która zaczęła kierować się w stronę przedszkola Krasnala Hałabały przy Alei Słowackiego.

Sekundy niesamowicie się dłużyły. Szczęście tym razem jednak sprzyjało rodzinie. Chłopiec odnalazł się na placu zabaw przed blokiem, w którym mieszka, przy ul. Harcerskiej. Nic mu się nie stało. Tacie zdradził, że do ucieczki namówił go kolega z przedszkolnej grupy.

Rodzice zaczęli dociekać jak to się stało, że dziecko pozostawione pod opieką przedszkola, samodzielnie opuściło jego teren. Przedszkolanki stwierdziły, że widywały czasami pozostawioną otwartą furtkę. W tej sytuacji zasadne jest zamontowanie mechanizmu domykające bramkę wejściową na teren przedszkola.

123 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowa do Magda
2 lat temu

Sama pracuję z dziećmi i dlatego uważam ze te przedszkolanki są niekompetentne. A swoich dzieci jeszcze nie mam 🙂

j.
odpowiada  ela
2 lat temu

Dziecko uciekło z przedszkola bo nie zostało dopilnowane przez przedszkolanki a ty winą obarczasz rodziców? żałosne.I cóż to za groźby?Do tyłka się dobrać przedszkolankom ,wybrały taki zawód to niech dzieciaki pilnują!

mimi
odpowiada  Martyna
2 lat temu

Tak, plotkują lub gapią się w komórki! Zakupy na zal…do itp. Dyrekcja przedszkola powinna bezwzględnie zakazać używania komórek w czasie godzin pracy! Nieprawda jest, ze to wina dziecka, po prostu przedszkole nie potrafi zapewnić właściwej opieki, furtka była otwarta? Skandal!

Magda
odpowiada  Anonimowa
2 lat temu

Twoj wpis jest przykladem rodzica ktory nie mogąc poradzić sobie z wychowaniem pięcioletniego dziecka usiłuje zrzucić winę na przedszkole zgadzam się z komentarzem że piecioletnie dziecko rodzice juz nauczyli co wolno a czego nie

K
odpowiada  Do K
2 lat temu

Nie wiem jak Pani wychowuje swoje dzieci. Nie twierdze iz moje metody wychowawcze sa idealne. Szczerze mowiac nawet nie wiem czy sa dobre czy zle. Jako ojciec dwojki dzieci mysle ze staram sie robic wszystko najlepiej jak potrafie. Czas pokaze czy wychowam synow na dobrych ludzi, ktorzy potem stwierdza ze jednak mama i tata dobrze poswiecali im czas. Jezeli gdy przyjdzie moja starosc i niedoleznosc, nie beda chcieli sie zajac swoimi rodzicami nedzie to oznaczalo ze popelnilismy blad. Zycie zweryfikuje. Nie mniej jednak Pan, ktory pisal powyzej , mial na mysli niechec placenia podatkow na nasze dzieci w przrdszkolach. Ktos kiedys placil podatki aby tamten Pan chodzil do przedszkola czy tez szkoly.

Królik
odpowiada  Ciepłownik
2 lat temu

Eeeee…, doktorku…., a co to jest OPSERWACJA tłuku?

ela
2 lat temu

Dzisiejsi rodzice to DEBILE, nie wychowują swoich dzieci tylko piszą donosy, byle komus dowalić, a prawda jest taka, że tylko oni sa winni temu jak dziecko się zachowuje, wszystkie zachowania wynosi się z domu. Ta rodzina powinny zainteresować się odpowiednie służby… Ale poczekajcie, będziecie mieli piekło kiedy te wasze dzieci dorosną.

encode
2 lat temu

Pytanie rodzica przez telefon , czy ktoś odebrał jego dziecko jest najgłupszym pytaniem pod słońcem.
Nasuwa się wniosek , czy przedszkole wie kto odbiera dzieci, i czy w ogóle kontroluje stan grupy.

Równie dobrze można by było zostawić dziecko w parku bez opieki i pójść do domu., wyszłoby na to samo.

Anonimowa
2 lat temu

Jaka tu jest wina rodzicow? Nawet jeżeli dziecko jest nadpobudliwe to przedszkolanki MUSZĄ je pilnować i nie jest to żadne wytłumaczenie. Porażka, ciekawe jakby wasze dziecko uciekło, tez byście stwierdzili, że to wina rodziców 🙂

Martyna
2 lat temu

Proszę Państwa wybierając taki zawód trzeba mieć świadomość konsekwencji jakie niesie ze sobą niedopilnowanie dziecka! Prawda jest taka że panie stoją na placu zabaw i zajmują się plotkami a nie pilnowaniem dzieci!!! Przeważnie na placu są prawie wszystkie grupy więc i wszystkie nauczycielki! Trzeba chodzić sprawdzać jedna nawet może być przy uliczce A nie wszystkie w jednym kącie zajęte rozmową!!!

123
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x