Instrukcja jazdy po nowym Rondzie Bankowym

Udostępnij
Tweet

Choć Rondo Bankowe nie jest jeszcze ukończone, w urzędzie zapadła decyzja o wydaniu instrukcja obsługi nowego tworu. Do tej pory ostrowianie mogli nie mieć styczności z tzw. rondem turbinowym, dlatego lepiej dmuchać na zimne.

Okazuje się, że wybrany projekt modernizowanego Ronda Bankowego nie jest w 100% bezkolizyjny. Mieszkańcy wskazują co najmniej dwa miejsca, gdzie może dochodzić do kolizji. Są sytuacje gdy ktoś jadąc lewym pasem ulicy Głogowskiej postanowi wjechać w ulicę Wrocławską w kierunku Antonina.

Druga to przejazd prawoskrętem od strony ulicy Chopina w Głogowską. Kierowcy zobaczą, że ich pas się kończy i muszą nagle zjechać na lewy pas ulicy Głogowskiej. Tam jednak mogą znajdować się innej pojazdy. Jeśli ktoś niezbyt uważnie spojrzy w lusterko, może dojść do przetarcia.

Urzędnicy stworzyli grafiki wskazujące jak powinno się prawidłowo jeździć po rondzie. Z pewnością nie dotrą one do wszystkich kierowców, a zwłaszcza tych, którzy będą okazjonalnie przejeżdżać przez to miejsce.

Z naszych informacji wynika, że powstaną jeszcze czerwone pasy, rzucające się w oczy. W okresie przejściowym możliwe jest zamontowanie plastikowych, giętkich elementów, które będą wyraźnie wskazywać gdzie nie należy zmieniać pasa ruchu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

91 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Miś
16 dni temu

Nie trzeba być wróżbitą Maciejem żeby stwierdzić że będzie gorzej niż było .Amen

Ciapaty
16 dni temu

Jak nie umiecie jeździć to zapraszamy na ponowne egzaminy do wordu. Najlepiej niech policja nakreci filmik i wrzuci to bedziecie wiedziec tumany.Już widzę jaka macie sraczke jak wjezdzacie w centrum Warszawy. Gdzie są 3pasy i jeszcze jakieś autobusy co po torach jeżdżą.🤣🤣🤣

Coś nie tak.
16 dni temu

Miasto powinno ogłosić konkurs na pierwszy dzwon na tym rondzie. I następnie postawić znak, „czarny punkt na drodze”

Coś nie tak.
16 dni temu

No i niepotrzebnie przerabiali i wydano tyle kasy. Jeździli jak matoly to i będą dalej tak jeździć.

Piotr
16 dni temu

Ważne przy rondzie turbinowym. !!!! Przed wjazdem na takie rondo wjedź na odpowiedni pas gdyż zmiana pasa na rondzie grozi stłuczką. Na tym rondzie nie zmieniamy pasa ruchu!!!!!

Piszę to bo już kilka razy widziałem, że ludzie się mylą i zajeżdżają sobie drogę .

A w sprawie przejść do pieszych.
W mieście takim jak ostrow powinny być kładki lub przejścia podziemne. Ja rozumiem, że piesi chcą przejść ale bez przesady.

Kierowiec
16 dni temu

Tu będzie ale meksyk! Beda sie tluc ile wlezie hhahhaha

hurra
16 dni temu

Koniec łowców blach!

jolka
16 dni temu

Moim skromnym zdaniem( E+C) będzie dramat w miejscu Zamenhofa Głogowska , będą 3 pojazdy w koło siebie w linii , jak zapragną zmienić pasy będą dzwony. Oprócz tego 2 auta na rondzie i kierowcy pragnący zmienić pas katastrofa. Szkoda bo kasa zwróci się tylko policji i blacharzom wraz z lakiernikami.Xla głupszych kierowców powinien być napis przed rondem zmieniasz pas- upewnij się że nie zagrazasz oraz uwaga na auto z prawej strony( Zamenhofa Głogowska). pomijam sytuację alarmowe pożar wypadek, czy karetka się przebije przez rząd Januszu,wątpię.

Kierowiec
odpowiada  jolka
16 dni temu

Masz rację. Na wylocie na wroclaw też będzie bum bum hehhehehhe obszwrne komfortowe wygodne rondo zmienili w labirynt 🙂 będą dzwony codziennie!:)

Roman
odpowiada  Kierowiec
14 dni temu

Proste rondo zlikwidowano.
To, że były wypadki to nie wina ronda, tylko kierowców.
Teraz rondo skomplikowano i w sumie pomniejszono na nim przejezdność.
Czy to rondo będzie bezpieczniejsze wątpię?.

Młyn
16 dni temu

Zaraz zaraz , poprzednie rondo było niby problemowe więc robi się nowe do którego potrzebna jest instrukcja obsługi? Jakaś lokalna paranoja !

Ciapaty
odpowiada  Młyn
16 dni temu

Ludzie do teraz nie wiedzą co to za rondo jest. Byś się zapytał ludzi w mieście gdzie najblizej jest turbinowka to by ci wymieniali duże miasta. Ale taki mamy naród trudno

Mieszkaniec Ostrów
16 dni temu

Ciekawe gdzie przed rondem będą umieszczone znaki informujące o kierunku jazdy?.Poprzednie rondo było bardziej czytelne wystarczyło domalować na jezdni kierunek poruszania-koszt kilkunastu litrów farby,a nie wydawać miliony.

Roman
odpowiada  Mieszkaniec Ostrów
16 dni temu

Popieram w pełni
Ponadto jak się szarżuje na drogach i do tego ma się niską znajomość przepisów i umiejętności jazdy to lepiej auto trzymać w garażu i korzystać z komunikacji MPK.

91
0
Napisz co o tym sądziszx