Instrukcja jazdy po nowym Rondzie Bankowym

Udostępnij
Tweet

Choć Rondo Bankowe nie jest jeszcze ukończone, w urzędzie zapadła decyzja o wydaniu instrukcja obsługi nowego tworu. Do tej pory ostrowianie mogli nie mieć styczności z tzw. rondem turbinowym, dlatego lepiej dmuchać na zimne.

Okazuje się, że wybrany projekt modernizowanego Ronda Bankowego nie jest w 100% bezkolizyjny. Mieszkańcy wskazują co najmniej dwa miejsca, gdzie może dochodzić do kolizji. Są sytuacje gdy ktoś jadąc lewym pasem ulicy Głogowskiej postanowi wjechać w ulicę Wrocławską w kierunku Antonina.

Druga to przejazd prawoskrętem od strony ulicy Chopina w Głogowską. Kierowcy zobaczą, że ich pas się kończy i muszą nagle zjechać na lewy pas ulicy Głogowskiej. Tam jednak mogą znajdować się innej pojazdy. Jeśli ktoś niezbyt uważnie spojrzy w lusterko, może dojść do przetarcia.

Urzędnicy stworzyli grafiki wskazujące jak powinno się prawidłowo jeździć po rondzie. Z pewnością nie dotrą one do wszystkich kierowców, a zwłaszcza tych, którzy będą okazjonalnie przejeżdżać przez to miejsce.

Z naszych informacji wynika, że powstaną jeszcze czerwone pasy, rzucające się w oczy. W okresie przejściowym możliwe jest zamontowanie plastikowych, giętkich elementów, które będą wyraźnie wskazywać gdzie nie należy zmieniać pasa ruchu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

91 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ZK®️
16 dni temu

Gdyby wjazd z Kościuszki w rondo był kilka metrów dalej, wtedy nie był by możliwości zjechania z pasa wewnętrznego ronda w ul. Wrocławską.

drogowiec
odpowiada  ZK®️
16 dni temu

No tak – ale kilka metrów dalej stoi bank…

ZK®️
odpowiada  drogowiec
16 dni temu

Kilka metrów dalej, ale nie w bok, a w stronę cmentarza.

maciekelek
16 dni temu

Z tego co tu widać to w ulicę Głogowską od strony Chopina można wjechać z pasu prawego który jest przeznaczony tylko do tego skrętu i z pasa lewego tak aby w godzinach szczytowych blokować ruch jadącym w kierunku ul. Wrocławskiej .Na wszelki wypadek nie narysowano jak wjechać na ulicę Kościuszki(po co jeszcze więcej błędów. Strzałki(znaki poziome)na lewym pasie jadąc od ul. Głogowską sugerują aby skręcić w lewo. LIPA!!

js52
16 dni temu

Normalnie mistrzostwo świata. Rondo z instrukcją obsługi. Oj. Będzie się działo.

wyborca
16 dni temu

chcieliscie caryce to macie, nie płakać, jezdzic po rondzie i płacić jej podwyzki.

Roman
odpowiada  wyborca
16 dni temu

Odpuść.
Polityka nie ma nic wspólnego z umiejętnościami kierowcy.
A ja jesteś taki uparty politycznie to powiedz kiedy paliwo będzie po 5.19 zł za litr itd, czy o tym akurat zapomniałeś.
Pozdrawiam.

Ostrowianka
16 dni temu

Tamto rondo było lepsze ,wygodne I przestronne tutaj będzie masakra

Jacek
16 dni temu

Chciałbym zapytać jak mają się poruszać po „zmodernizowanym” dworcu PKP osoby z dziećmi w wózkach, niepełnosprawni, z ciężkimi bagażami, itd.!

.....
odpowiada  Jacek
16 dni temu

Gęby pełne frazesów o udogodnieniach dla niepełnosprawnych, dla wózków, bagaży….. a rzeczywistość …skrzeczy.

Krzys
odpowiada  Jacek
16 dni temu

To pytanie nie do tego inwestora🫣

Agata
odpowiada  Jacek
16 dni temu

Pomyliłeś artykuły! Piszesz byle co byle gdzie. Rondo to nie dworzec PKP.

kryt
16 dni temu

Od samego początku twierdziłem, że to bubel-wystarczyło zrobić światła na starym rondzie. Taniej i by był względny spokój. Teraz tylko czekać aż cwaniaczki zaczną łapać jeleni.Wspomnicie moje słowa. Pozdrawiam i do zobaczenia w „P.Z.U.”.
:-p

M43
odpowiada  kryt
16 dni temu

Czy widziałeś w Polsce rondo sterowane sygnalizacją świetlną? Ja nie widziałem. Takiej opcji nie dopuszczają przepisy „kierowco”.

Ostatnio edytowany 16 dni temu by M43
Agata
odpowiada  M43
16 dni temu

Zgłupiałeś?????? W Polsce jest mnóstwo rond z sygnalizacją świetlną – vide Poznań, Wrocław, Warszawa i inne miasta! A skoro nie widziałeś to znaczy, że nie wychylasz nosa poza swoje mieszkanie. Nie pisz bzdur.

ciekawy
16 dni temu

a co z odwołaniem wiceprzewodniczącej rady? czy znów się komuś coś pomyliło czy nie?

Konfederata barski
16 dni temu

kolejne gówno Klimkowej za 10 mln, kto te lody kręci?????

Kris
16 dni temu

To znaków poziomych i pionowych nie będzie? Że instrukcje muszą być, proponuje przetłumaczyć jeszcze w przynajmniej 4 językach

91
0
Napisz co o tym sądziszx