Instrukcja jazdy po nowym Rondzie Bankowym

Udostępnij
Tweet

Choć Rondo Bankowe nie jest jeszcze ukończone, w urzędzie zapadła decyzja o wydaniu instrukcja obsługi nowego tworu. Do tej pory ostrowianie mogli nie mieć styczności z tzw. rondem turbinowym, dlatego lepiej dmuchać na zimne.

Okazuje się, że wybrany projekt modernizowanego Ronda Bankowego nie jest w 100% bezkolizyjny. Mieszkańcy wskazują co najmniej dwa miejsca, gdzie może dochodzić do kolizji. Są sytuacje gdy ktoś jadąc lewym pasem ulicy Głogowskiej postanowi wjechać w ulicę Wrocławską w kierunku Antonina.

Druga to przejazd prawoskrętem od strony ulicy Chopina w Głogowską. Kierowcy zobaczą, że ich pas się kończy i muszą nagle zjechać na lewy pas ulicy Głogowskiej. Tam jednak mogą znajdować się innej pojazdy. Jeśli ktoś niezbyt uważnie spojrzy w lusterko, może dojść do przetarcia.

Urzędnicy stworzyli grafiki wskazujące jak powinno się prawidłowo jeździć po rondzie. Z pewnością nie dotrą one do wszystkich kierowców, a zwłaszcza tych, którzy będą okazjonalnie przejeżdżać przez to miejsce.

Z naszych informacji wynika, że powstaną jeszcze czerwone pasy, rzucające się w oczy. W okresie przejściowym możliwe jest zamontowanie plastikowych, giętkich elementów, które będą wyraźnie wskazywać gdzie nie należy zmieniać pasa ruchu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

91 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Taxi driver
16 dni temu

Dla nieumiejących jeździć zmiana ronda. Dlaczego wywalać kasę na takie żeczy jeśli było kilka stłuczek to wina nieudaczników za kierownicą tyle w temacie.

Tylko prawda
odpowiada  Taxi driver
16 dni temu

Akurat taksówkarze to najbardziej łamią przepisy.Więc nieudaczników szukaj w lustrze.

Chrobry
odpowiada  Taxi driver
16 dni temu

Nie zeczy lecz rzeczy. Z twoim wyksztalceniem mogles zostac tylko Taxi driver (nazwa taka mowoczesna, amerykanska) Dobrze, ze jestes udacznikiem.

Ostatnio edytowany 16 dni temu by Chrobry
monit
16 dni temu

Czy rondo jest objęte monitoringiem? Obym nie wypowiedział w złą godzinę ale tam może być wypadkowo.

Andrzej
16 dni temu

Ciemno to widzę, będzie sie działo

Mieszczuch
16 dni temu

To po co ten remont i10 baniek-wystarczyło na starym rądzie zamontować te giętkie elementy rozgraniczające😁😁😁

Chrobry
odpowiada  Mieszczuch
16 dni temu

Rondzie, rondzie, rondzie – tak sie pisze po polsku nieuki.

Zdzisław
16 dni temu

Jak dla mnie przebudowa tego ronda to absurd, wcześniejszej wersji rondo było bardzo proste i czytelne a przez parę kolizji zostało zmodernizowane 🤣 bo ktoś sobie nie poradził z jazdą po nim. Przypomnę że w Ostrowie już ulice niektóre czekają na nowy asfalt bo dziura goni dziurę… Zauważyłem też że standardem jest położenie nowego asfaltu a za 6 msc wycinka w nim dziur bo coś pękło komuś się przypomniało że musi tamtędy coś iść i etc. ..

Konfederata barski
odpowiada  Zdzisław
16 dni temu

i durny ostrowski ludek powołał babe na 3 kadencję

Andrzej
odpowiada  Konfederata barski
16 dni temu

Bo nie bylo kogo wybrac

Roman
odpowiada  Konfederata barski
16 dni temu

Co to ma wspólnego z rondem i słabym wyszkoleniem kierowców.

Inżynier budowy
16 dni temu

Ciekawe czy te łostrowskie kaleki umysłowe się w tym wszystkim połapią? Pewnie nie jeden przychlast teraz patrzy na tą instrukcję jazdy na projekcie i nie wie o co chodzi. 😂

Ostrowianini 08
16 dni temu

Oglądam postępy prac na rondzie i…tragedia, już po terminie. W „opisie” sposobu jazdy pan Wieruchowski pominą kilka aspektów, a wiele uprościł. Nie jestem super kierowcą,  ale od 30 lat nie miałem nawet stłuczki.
Jak jechać w ulicę Zamenhoffa z Wrocławskiej ( z jednej i drugiej strony) i czy z pasa,  do jazdy w PRAWO w Zamenhoffa, można dalej jechać w Głogowską? To będzie kolejny „CZARNY PUNKT” tego „ronda”. 

On
odpowiada  Ostrowianini 08
16 dni temu

Ten krótki pas przeplatania faktycznie może być dość kolizyjny.cale szczęście auta z POT, PPL Czy PKA rzadko wjezdzaja w Zamenhoffa więc może jakoś to będzie

Paweł
16 dni temu

Konieczne tablice informujace nad pasami ,by kierowcy wiedzieli dokad prowadzą a nie jezdzili w koło ronda .

Roman
16 dni temu

POS i i im podobne i tak tego nie ogarną. Będą się tłuc na potęgę przy zjeździe z ronda w ul Głogowską. Zjazd dwoma pasami, ale POS-y nie uznają jazdy swoim pasem, więc swoim zwyczajem pojadą „na szagę” i bum!!!!

uczestnik
16 dni temu

punkt kolizyjny został przesuniety na zjazd Chopina z Głogowska tam się beda łupac ze miło

91
0
Napisz co o tym sądziszx