20-latka zginęła rozjechana przez 19-latka w BMW. Auto kupił za pieniądze od babci. Dodatkowo sprzedawał „kamyki”

Udostępnij
Tweet

Po ośmiu miesiącach od wypadku ruszył proces, w którym oskarżonym jest 19-latek. Prowadząc BMW w 20-letnią kobietę prowadzącą rower, powodując obrażenia skutkujące śmiercią.

19-latek choć prawo jazdy posiadał od 1,5 roku, został już trzykrotnie zatrzymany za przekroczenie prędkości. Trasę, którą tego dnia pokonywał znał bardzo dobrze. Jeździł nią 4-5 razy dziennie. Zdawał sobie sprawę, że jest tam ograniczenie prędkości do 50 km/h. Pomimo to pędził z prędkością większą niż 100 km/h. Pasażerem w BMW był 18-letni kolega, z którym pędzili do McDonald`s.

Przy tak krótkim stażu jako kierowca BMW było jego trzecim samochodem. Pierwszy kupił za równowartość tysiąca złotych, ale zatarł się w nim silnik. Przez chwilę użytkował inny samochód aż w końcu pożyczył pieniądze od babci i kupił BMW.

W zeznaniach przyznał, że najpierw delikatnie zwolnił na widok jadącego z przeciwka radiowozu, a po chwili wjechał z impetem w rowerzystkę. „Zobaczyłem ją tuż przed przejściem dla pieszych. Była jakieś 15 metrów od niego”. „Zacząłem gwałtownie hamować i uderzyłem ją lewą stroną pojazdu, gdy ona zbliżała się już do wysepki rozdzielającej pasy ruchu. Siła uderzenia była tak duża, że spowodowała obrażenia skutkujące natychmiastową śmiercią. Młoda kobieta upadając została jeszcze uderzona przez samochód jadący z przeciwka.

Oskarżony przepraszał rodziców zmarłej dziewczyny.

Na co dzień dorabiał montując instalacje elektrycznych u znajomych. Miesięcznie zarabiał 1500 złotych. Postanowił dorobić sprzedając „kamyki” – tak potocznie mówił ze znajomymi na środki odurzające tj. chlorowodorek 4-CMC, 3-CMC. Jeden „kamyk” kosztował u niego 50 złotych. Okazało się, że dwoma klientami były osoby niepełnoletnie za co grozi większa kara.

Do tego tragicznego wypadku doszło wczesnym popołudniem na dawnej drodze krajowej nr 11 pomiędzy Jarocinem, a Cielczą.

CZYTAJ  Pożar w świniarni

Przypomnijmy. Do wypadku doszło, kiedy od strony Poznania jechał 19-latek w BMW wraz z 18-letnim pasażerem. W tym samym kierunku, ale wydzieloną ścieżką rowerową jechała 20-letnia rowerzystka. W tym miejscu ścieżka rowerowa kończy się. Trzeba zejść z roweru i przejść na drugą stronę jezdni. Zdaniem świadków rowerzystka zdążyła zeskoczyć z roweru, po czym dostała się na przejście dla pieszych.

Tu została potrącona przez BMW. Koło od roweru i fragment ramy zostały odrzucone na około 50 metrów.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PanG
10 miesięcy temu

Niech ktos obudzi tego policjanta obok, bo zaraz spadnie.

Lapa
10 miesięcy temu

Skonczone życie dziewczyny i jego stracone na dlugo, tak jak i obydwu rodzin, masakra. Jednak Kara musi być adekwatna do czynów.

Ostatnio edytowany 10 miesięcy temu by Lapa
Mechanik
10 miesięcy temu

Z tą fryzurką będzie robił za dziewczynkę pod celą.

Olek
10 miesięcy temu

Fryzura tego śmiexxx mówi sama za siebie…Zniewieściały „dziewczyn” minimum 25 lat dla wszarza…

Nsjshs
10 miesięcy temu

Mam nadzieję że sędzia da sprawiedliwy wyrok – czyli najwyższy. Nje dość że zabił jadąc ponad 100km/h to jeszcze dilowal i pewnie cpal. Taki typ cwaniaczka, gówniarza, co to wyzej sra niż dupe ma. A jego fryzura to kwintesencja jego głupoty.. modniś, cwaniaczek..

Monk
odpowiada  Nsjshs
10 miesięcy temu

Znając życie dostanie zawiasy

Bartuś
10 miesięcy temu

teraz świat będzie oglądał za więziennych krat

35
0
Napisz co o tym sądziszx