Poczta Polska przy dworcu wyprowadziła się całkiem z Ostrowa

Poczta Polska przy ostrowskim dworcu pełniła funkcję sortowni listów i przesyłek. Budynek, w którym się znajdowała był zbyt ciasny, a pobliski teren utrudniał manewry samochodów dostawczych. Od teraz będzie funkcjonować wraz z ostrowskimi pracownikami w Kaliszu.

Plany przeniesienia sortowni były już od dłuższego czasu. Rozważano także jeden z pustych budynków znajdujących się przy byłej dyskotece przy ulicy Staroprzygodzkiej. Ostatecznie władze spółki wybrały halę należącą do zagranicznej firmy i to jej będą płacić za wynajem powierzchni.

Nowa sortownia jest zlokalizowana na terenie Strefy Gospodarczej Dobrzec-Zachód w Kaliszu. Poczta Polska wynajęła w Panattoni Park Kalisz prawie 4 300 m kw, z czego ponad 650 zajęły nowoczesne biura. Deweloper dostosował powierzchnię do najemcy i przygotował m.in. rampę boczną oraz pomieszczenie sortowni do korespondencji.

– Pomieszczenie znajdujące się w obiekcie należącym do firmy Panattoni jest nowoczesne i funkcjonalne. Cieszę się, że to właśnie tutaj swoją siedzibę będzie miała Poczta Polska. Robimy wszystko, by Kalisz wykorzystał swoją bardzo dobrą lokalizację. Rozwijamy sieci komunikacyjne, powstają nowoczesne obiekty, coraz większe obszary przeznaczamy pod usługi przemysłowe – jesteśmy w stanie pełnić rolę centrum logistycznego – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. – Dużo prywatnych firm kurierskich wybiera tę lokalizację, nie mogło też zabraknąć Poczty Polskiej. Gratuluję inwestycji. Poczta Polska bardzo dobrze funkcjonowała i teraz z pewnością będzie nadal się rozwijała.

Dogodna lokalizacja, doskonale skomunikowana z drogami krajowymi, umożliwi lepszą obsługę mieszkańców południowej części województwa wielkopolskiego. Na tym obszarze krajowy operator pocztowy dystrybuuje ponad 88 milionów przesyłek listowych i reklamowych oraz około 7 milionów paczek i przesyłek kurierskich miesięcznie.

Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, a także kierownictwa hali uroczyście zainaugurowali działalność nowej sortowni, przecinając wstęgę. Przybyli na otwarcie goście zwiedzili obiekt i zapoznali się z przebiegiem procesu logistycznego.

CZYTAJ  Wjechał w płot i poszedł do sklepu. Ukr. był pijany

Obecni byli parlamentarzyści, przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, reprezentanci zarządu, dyrektorzy i kierownicy spółki.

Przy dworcowej pozostanie punkt pocztowy oraz siedzibą będą mieć listonosze skąd będą wyruszać z listami i przesyłkami do ostrowskich adresatów.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

117 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
62
1 rok temu

 halę należącą do zagranicznej firmy i to jej będziemy „ja-ty-my!!!!” płacić za wynajem powierzchni.

Elektor
1 rok temu

Poczta jest państwowa. Zatem, podobnie jak wszystkie inne państwowe koryta, jest do dupy. Nie ma żadnej państwowej godnej godnej zaufania instytucji, to jest żer i studnie bez dna. A pocztę miażdżą firmy kurierskie. Gdyby był wolny rynek a nie ochrona państwowych koryt dawno to mega kosztowne koryto zniknęło by całkiem z pola widzenia a Polacy mieli by mniej do utrzymywania.

Polak
odpowiada  Elektor
1 rok temu

Od kiedy PP jest państwowa? A po co żxdowski inpost przejął 100% akcji grupy

Bols
1 rok temu

Poczta Polska będzie bulić włoskiej firmie za to, że może u niej „zamieszkać”. Ogólnie to koń by się uśmiał ! Kabaret na całego.
A odnośnie rynku pracy to na Zentkach miał być nowy inwestor i przyjmować do pracy. Ale coś od dłuższego czasu cisza o tym…

Krzysztof
1 rok temu

„Całkiem” nieźle wyludnia się nam Ostrów…

zadowolony
1 rok temu

A ja się cieszę, że polepszono mi warunki pracy. Podczas dojazdu do Kalisza – mogę się dotlenić. Poprawiło mi się samopoczucie do tego stopnia, że już prawie nie muszę odwiedzać psychiatry.

Tomi
odpowiada  zadowolony
1 rok temu

Wiesz, lepiej nie rezygnuj z psychiatry, ale radzę Ci zmienić na innego.

syn gromu
1 rok temu

To teraz gdzie po awizo? Najważniejsze, że mamy tężnie i centrum przesiadkowe, tego miasto potrzebowało XD

Ala
odpowiada  syn gromu
1 rok temu

Do Kalisza..

M43
1 rok temu

Cała poczta, to się raczej z Ostrowa nie wyprowadziła. Przeniósł się tylko dział sortowni przesyłek (dekartacja).

bc
odpowiada  M43
1 rok temu

Nie do końca. Polikwidowali ileś placówek. Inne działają dużo krócej i po pracy nie ma szans tam odebrać poleconego.

117
0
Napisz co o tym sądziszx