Poczta Polska przy dworcu wyprowadziła się całkiem z Ostrowa

Poczta Polska przy ostrowskim dworcu pełniła funkcję sortowni listów i przesyłek. Budynek, w którym się znajdowała był zbyt ciasny, a pobliski teren utrudniał manewry samochodów dostawczych. Od teraz będzie funkcjonować wraz z ostrowskimi pracownikami w Kaliszu.

Plany przeniesienia sortowni były już od dłuższego czasu. Rozważano także jeden z pustych budynków znajdujących się przy byłej dyskotece przy ulicy Staroprzygodzkiej. Ostatecznie władze spółki wybrały halę należącą do zagranicznej firmy i to jej będą płacić za wynajem powierzchni.

Nowa sortownia jest zlokalizowana na terenie Strefy Gospodarczej Dobrzec-Zachód w Kaliszu. Poczta Polska wynajęła w Panattoni Park Kalisz prawie 4 300 m kw, z czego ponad 650 zajęły nowoczesne biura. Deweloper dostosował powierzchnię do najemcy i przygotował m.in. rampę boczną oraz pomieszczenie sortowni do korespondencji.

– Pomieszczenie znajdujące się w obiekcie należącym do firmy Panattoni jest nowoczesne i funkcjonalne. Cieszę się, że to właśnie tutaj swoją siedzibę będzie miała Poczta Polska. Robimy wszystko, by Kalisz wykorzystał swoją bardzo dobrą lokalizację. Rozwijamy sieci komunikacyjne, powstają nowoczesne obiekty, coraz większe obszary przeznaczamy pod usługi przemysłowe – jesteśmy w stanie pełnić rolę centrum logistycznego – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. – Dużo prywatnych firm kurierskich wybiera tę lokalizację, nie mogło też zabraknąć Poczty Polskiej. Gratuluję inwestycji. Poczta Polska bardzo dobrze funkcjonowała i teraz z pewnością będzie nadal się rozwijała.

Dogodna lokalizacja, doskonale skomunikowana z drogami krajowymi, umożliwi lepszą obsługę mieszkańców południowej części województwa wielkopolskiego. Na tym obszarze krajowy operator pocztowy dystrybuuje ponad 88 milionów przesyłek listowych i reklamowych oraz około 7 milionów paczek i przesyłek kurierskich miesięcznie.

Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, a także kierownictwa hali uroczyście zainaugurowali działalność nowej sortowni, przecinając wstęgę. Przybyli na otwarcie goście zwiedzili obiekt i zapoznali się z przebiegiem procesu logistycznego.

CZYTAJ  Ciało mężczyzny odkryte w garażu

Obecni byli parlamentarzyści, przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, reprezentanci zarządu, dyrektorzy i kierownicy spółki.

Przy dworcowej pozostanie punkt pocztowy oraz siedzibą będą mieć listonosze skąd będą wyruszać z listami i przesyłkami do ostrowskich adresatów.

117 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
62
9 miesięcy temu

 halę należącą do zagranicznej firmy i to jej będziemy „ja-ty-my!!!!” płacić za wynajem powierzchni.

Elektor
9 miesięcy temu

Poczta jest państwowa. Zatem, podobnie jak wszystkie inne państwowe koryta, jest do dupy. Nie ma żadnej państwowej godnej godnej zaufania instytucji, to jest żer i studnie bez dna. A pocztę miażdżą firmy kurierskie. Gdyby był wolny rynek a nie ochrona państwowych koryt dawno to mega kosztowne koryto zniknęło by całkiem z pola widzenia a Polacy mieli by mniej do utrzymywania.

Polak
odpowiada  Elektor
9 miesięcy temu

Od kiedy PP jest państwowa? A po co żxdowski inpost przejął 100% akcji grupy

Bols
9 miesięcy temu

Poczta Polska będzie bulić włoskiej firmie za to, że może u niej „zamieszkać”. Ogólnie to koń by się uśmiał ! Kabaret na całego.
A odnośnie rynku pracy to na Zentkach miał być nowy inwestor i przyjmować do pracy. Ale coś od dłuższego czasu cisza o tym…

Krzysztof
9 miesięcy temu

„Całkiem” nieźle wyludnia się nam Ostrów…

zadowolony
9 miesięcy temu

A ja się cieszę, że polepszono mi warunki pracy. Podczas dojazdu do Kalisza – mogę się dotlenić. Poprawiło mi się samopoczucie do tego stopnia, że już prawie nie muszę odwiedzać psychiatry.

Tomi
odpowiada  zadowolony
9 miesięcy temu

Wiesz, lepiej nie rezygnuj z psychiatry, ale radzę Ci zmienić na innego.

syn gromu
9 miesięcy temu

To teraz gdzie po awizo? Najważniejsze, że mamy tężnie i centrum przesiadkowe, tego miasto potrzebowało XD

Ala
odpowiada  syn gromu
9 miesięcy temu

Do Kalisza..

M43
9 miesięcy temu

Cała poczta, to się raczej z Ostrowa nie wyprowadziła. Przeniósł się tylko dział sortowni przesyłek (dekartacja).

bc
odpowiada  M43
9 miesięcy temu

Nie do końca. Polikwidowali ileś placówek. Inne działają dużo krócej i po pracy nie ma szans tam odebrać poleconego.

Gemini
9 miesięcy temu

Kolejny sukces Carycy ! Za co się nie weźmie to sukces !! Dziękujemy !!!

Polak
odpowiada  Gemini
9 miesięcy temu

Myśli się przed wyborami, a nie po

Jaruś
9 miesięcy temu

Ten z nożyczkami to jest dopiero lizodup😂😂😂 cieszy się jak dziecko…

Ostrowianka
9 miesięcy temu

Rządy w Ostrowie od długich lat zeszły na psy . Likwidacja miejsc pracy w Ostrowie trwa od czasu łajdactwa zwanego prywatyzacją a de facto totalnego okradania Polaków z mienia budowanego przez całe pokolenia Ostrowiaków . Może Urbaniak , Budka , Biedron i cała banda lewacka wezmie sobie ostrowskich włodarzy do siebie aby tam rządzili się dalej dewastując Polską Stolicę !!! Tysiące miejsc pracy zostało ukradzione mieszkańcom . Parkingi płatne w mieście zmusiły sklepikarzy do ich zamknięcia na rzecz galerii . Czas aby łapy lewackie wreszcie odkleiły się od Ostrowa i to raz na zawsze !! . Premier Polski dzięki ktoremu szpital jest szpitalem a nie wykanczalnia jak za urbaniaka z polikwidowanymi oddziałami , został POtraktowany przez władze haniebnie ale to kultura lewacka POkazana w całej okazałości . Czas na wypad takich rządów w Ostrowie !!!

Pik
odpowiada  Ostrowianka
9 miesięcy temu

A co premier takiego zrobił dla szpitala coś zafundowal

Ostatnio edytowany 9 miesięcy temu by Pik
Beka
odpowiada  Ostrowianka
9 miesięcy temu

Klimek tańczy z PiSem nie z PO. Przypominam, że dzięki Urbaniakowi Mahle nie tylko nie wyprowadziło się z Ostrowa ale jeszcze się rozbudowało. Za czasów Urbaniaka powstała strefa na Wrocławskiej gdzie powstały nowe firmy np Balaguer więc pieprzysz chłopie jak niezdrowy

Beka
odpowiada  Ostrowianka
9 miesięcy temu

I jeszcze jedno popaprancu pisowski, szpitalem nigdy nie zarządzał Urbaniak

Tomi
odpowiada  Ostrowianka
9 miesięcy temu

Smierdzisz PISem nawet przez komórkę! I zapewne nie wiesz ile sprzętu w tym szpitalu pochodzi z WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY?! A ty myślisz że to prezesa i Morawieckiego zasługa? Nosz… k.rwa!

bc
odpowiada  Tomi
9 miesięcy temu

A o tym sprzęcie to masz rację. Będąc na rehabilitacji te serduszka bija po oczach. Na moje pytanie rehabilitant stwierdził, że jakieś 3/4 sprzętu jest od Orkiestry i gdyby nie on, to by nie było na czym pracować. To samo oddział neonatologiczny, ale tam jest prawie 100 %.

Sondaż
odpowiada  Tomi
9 miesięcy temu

Ano racja. Robimy sondaż. Kto uważa że więcej pomaga WOŚP łapka w górę. Kto uważa że więcej pomaga Caritas – łapka w dół.

117
0
Napisz co o tym sądziszx