Poczta Polska przy dworcu wyprowadziła się całkiem z Ostrowa

Udostępnij
Tweet

Poczta Polska przy ostrowskim dworcu pełniła funkcję sortowni listów i przesyłek. Budynek, w którym się znajdowała był zbyt ciasny, a pobliski teren utrudniał manewry samochodów dostawczych. Od teraz będzie funkcjonować wraz z ostrowskimi pracownikami w Kaliszu.

Plany przeniesienia sortowni były już od dłuższego czasu. Rozważano także jeden z pustych budynków znajdujących się przy byłej dyskotece przy ulicy Staroprzygodzkiej. Ostatecznie władze spółki wybrały halę należącą do zagranicznej firmy i to jej będą płacić za wynajem powierzchni.

Nowa sortownia jest zlokalizowana na terenie Strefy Gospodarczej Dobrzec-Zachód w Kaliszu. Poczta Polska wynajęła w Panattoni Park Kalisz prawie 4 300 m kw, z czego ponad 650 zajęły nowoczesne biura. Deweloper dostosował powierzchnię do najemcy i przygotował m.in. rampę boczną oraz pomieszczenie sortowni do korespondencji.

– Pomieszczenie znajdujące się w obiekcie należącym do firmy Panattoni jest nowoczesne i funkcjonalne. Cieszę się, że to właśnie tutaj swoją siedzibę będzie miała Poczta Polska. Robimy wszystko, by Kalisz wykorzystał swoją bardzo dobrą lokalizację. Rozwijamy sieci komunikacyjne, powstają nowoczesne obiekty, coraz większe obszary przeznaczamy pod usługi przemysłowe – jesteśmy w stanie pełnić rolę centrum logistycznego – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. – Dużo prywatnych firm kurierskich wybiera tę lokalizację, nie mogło też zabraknąć Poczty Polskiej. Gratuluję inwestycji. Poczta Polska bardzo dobrze funkcjonowała i teraz z pewnością będzie nadal się rozwijała.

Dogodna lokalizacja, doskonale skomunikowana z drogami krajowymi, umożliwi lepszą obsługę mieszkańców południowej części województwa wielkopolskiego. Na tym obszarze krajowy operator pocztowy dystrybuuje ponad 88 milionów przesyłek listowych i reklamowych oraz około 7 milionów paczek i przesyłek kurierskich miesięcznie.

Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, a także kierownictwa hali uroczyście zainaugurowali działalność nowej sortowni, przecinając wstęgę. Przybyli na otwarcie goście zwiedzili obiekt i zapoznali się z przebiegiem procesu logistycznego.

CZYTAJ  Miłośnicy motoryzacji z prezentem

Obecni byli parlamentarzyści, przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, reprezentanci zarządu, dyrektorzy i kierownicy spółki.

Przy dworcowej pozostanie punkt pocztowy oraz siedzibą będą mieć listonosze skąd będą wyruszać z listami i przesyłkami do ostrowskich adresatów.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

117 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ala
1 rok temu

proszę spojrzec na tą armie nierobów na wypasionym garnuszku podatnika . Pytacie dlaczego ?
Bo tacy maja z tego profity. a pracownicy – na zasiłek .

leonek
1 rok temu

Ostatnio dostarczał mi paczkę kurier Pocztex-u i był oburzony, że musiał pięć minut poczekać na zakładzie zanim dojdę na bramę, zdążył już wprowadzić awizo. A DPD albo inpost czekali po 10 i więcej i żaden się słowem nie odezwał. Dlatego ja nie korzystam z usług poczty jak nie muszę, toż to przypomina mi zakład komunistyczny

ojej
odpowiada  leonek
1 rok temu

niestety niektore formy nawet zagraniczne maja w ofercie dostawę tylko i wyłacznie pp

Ariel
odpowiada  leonek
1 rok temu

Bo to jest komunistyczna firma! Kierownictwo z „nadania”, pracownicy z przypadku, obsługa okienkowa beznadziejna itd.

Bibrus
1 rok temu

Kolejna klapa prezydencji Ostrowa, radnych i całej reszty. Cytując Wojtka Cejrowskiego…”wszyscy won…”
Czas na zupełnie innych ludzi.

Pik
1 rok temu

Taki mamy klimat w Ostrowie niech wszystko pozamykają. przeniosą zlikwidują

Zły
1 rok temu

Tak właśnie wygląda od lat
„Aglomeracja Kalisko – Ostrowska”, czyli dno. Linie autobusowe od blisko 30 lat nie mogą się dogadać co do wspólnych biletów, i wiele innych „smaczków”. Ci ludzie biorą pieniądze za nic!!!

Do M43
1 rok temu

Czytaj ze zrozumieniem – na Staroprzygodzkiej jest taka hala, może tylko mniej „wypasiona”. Ale za to miejsca pracy pozostały by na miejscu a nie dojeżdżać, i dawać zarobić zagranicznym firmom.

Draiwer
odpowiada  Do M43
1 rok temu

Ktoś dostał w łape I tyle, poczta to pisowsko – komunistyczna fabryka, była bida jest I będzie, kiedyś ojciec z matka gadali tak.. Jak nie będziesz się uczył to listonoszem zostaniesz

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Draiwer
Karol
odpowiada  Draiwer
1 rok temu

Jak się nie będziesz uczył to na żużlu będziesz musiał jeździć tak mówili dziadkowie, lub pod wagon pracować to pamiętam ale nie słyszałem by tak kiedykolwiek ktoś mówił o listonoszach

Knorke
1 rok temu

Tak jest jak miastem rządzi osoba z komunistycznej partii SLD pod przykrywką „przyjazny Ostrów”… Żenada. Brawo wyborcy tej pani…

Jacek
odpowiada  Knorke
1 rok temu

Kiedyś była taka partia „robotnicza” czyli PZPR idole Klimkowej i jej przydupasów. Chyba nie
tak dawno byli w Brukseli na zaproszenie towarzysza sekretarza Millera.

k2
odpowiada  Jacek
1 rok temu

Ktoś tę Klimkową wybrał. Czy to przypadkiem nie ostrowiacy?

ja
1 rok temu

a na Dworcowej posadzi się kwiaty nowe doniczki albo jakieś inne nowe atrakcje i będzie pięknie…. brawo brawo

smok
1 rok temu

Następny do likwidacji jest dworzec kolejowy. Bo po co w Ostrowie jest dworzec jak w Poznaniu jest większy. Przykro patrzeć jak z tego miasta robi się dziura z galerią i stadionem.

konfederata
1 rok temu

wstyd, żeby polska firma państwowa nabijała kabzę włoskiej mafii.

117
0
Napisz co o tym sądziszx