Poczta Polska przy dworcu wyprowadziła się całkiem z Ostrowa

Udostępnij
Tweet

Poczta Polska przy ostrowskim dworcu pełniła funkcję sortowni listów i przesyłek. Budynek, w którym się znajdowała był zbyt ciasny, a pobliski teren utrudniał manewry samochodów dostawczych. Od teraz będzie funkcjonować wraz z ostrowskimi pracownikami w Kaliszu.

Plany przeniesienia sortowni były już od dłuższego czasu. Rozważano także jeden z pustych budynków znajdujących się przy byłej dyskotece przy ulicy Staroprzygodzkiej. Ostatecznie władze spółki wybrały halę należącą do zagranicznej firmy i to jej będą płacić za wynajem powierzchni.

Nowa sortownia jest zlokalizowana na terenie Strefy Gospodarczej Dobrzec-Zachód w Kaliszu. Poczta Polska wynajęła w Panattoni Park Kalisz prawie 4 300 m kw, z czego ponad 650 zajęły nowoczesne biura. Deweloper dostosował powierzchnię do najemcy i przygotował m.in. rampę boczną oraz pomieszczenie sortowni do korespondencji.

– Pomieszczenie znajdujące się w obiekcie należącym do firmy Panattoni jest nowoczesne i funkcjonalne. Cieszę się, że to właśnie tutaj swoją siedzibę będzie miała Poczta Polska. Robimy wszystko, by Kalisz wykorzystał swoją bardzo dobrą lokalizację. Rozwijamy sieci komunikacyjne, powstają nowoczesne obiekty, coraz większe obszary przeznaczamy pod usługi przemysłowe – jesteśmy w stanie pełnić rolę centrum logistycznego – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. – Dużo prywatnych firm kurierskich wybiera tę lokalizację, nie mogło też zabraknąć Poczty Polskiej. Gratuluję inwestycji. Poczta Polska bardzo dobrze funkcjonowała i teraz z pewnością będzie nadal się rozwijała.

Dogodna lokalizacja, doskonale skomunikowana z drogami krajowymi, umożliwi lepszą obsługę mieszkańców południowej części województwa wielkopolskiego. Na tym obszarze krajowy operator pocztowy dystrybuuje ponad 88 milionów przesyłek listowych i reklamowych oraz około 7 milionów paczek i przesyłek kurierskich miesięcznie.

Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, a także kierownictwa hali uroczyście zainaugurowali działalność nowej sortowni, przecinając wstęgę. Przybyli na otwarcie goście zwiedzili obiekt i zapoznali się z przebiegiem procesu logistycznego.

CZYTAJ  Silnik wypadł z volkswagena

Obecni byli parlamentarzyści, przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, reprezentanci zarządu, dyrektorzy i kierownicy spółki.

Przy dworcowej pozostanie punkt pocztowy oraz siedzibą będą mieć listonosze skąd będą wyruszać z listami i przesyłkami do ostrowskich adresatów.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

117 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gemini
1 rok temu

Kolejny sukces Carycy ! Za co się nie weźmie to sukces !! Dziękujemy !!!

Polak
odpowiada  Gemini
1 rok temu

Myśli się przed wyborami, a nie po

Jaruś
1 rok temu

Ten z nożyczkami to jest dopiero lizodup😂😂😂 cieszy się jak dziecko…

Ostrowianka
1 rok temu

Rządy w Ostrowie od długich lat zeszły na psy . Likwidacja miejsc pracy w Ostrowie trwa od czasu łajdactwa zwanego prywatyzacją a de facto totalnego okradania Polaków z mienia budowanego przez całe pokolenia Ostrowiaków . Może Urbaniak , Budka , Biedron i cała banda lewacka wezmie sobie ostrowskich włodarzy do siebie aby tam rządzili się dalej dewastując Polską Stolicę !!! Tysiące miejsc pracy zostało ukradzione mieszkańcom . Parkingi płatne w mieście zmusiły sklepikarzy do ich zamknięcia na rzecz galerii . Czas aby łapy lewackie wreszcie odkleiły się od Ostrowa i to raz na zawsze !! . Premier Polski dzięki ktoremu szpital jest szpitalem a nie wykanczalnia jak za urbaniaka z polikwidowanymi oddziałami , został POtraktowany przez władze haniebnie ale to kultura lewacka POkazana w całej okazałości . Czas na wypad takich rządów w Ostrowie !!!

Pik
odpowiada  Ostrowianka
1 rok temu

A co premier takiego zrobił dla szpitala coś zafundowal

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Pik
Beka
odpowiada  Ostrowianka
1 rok temu

Klimek tańczy z PiSem nie z PO. Przypominam, że dzięki Urbaniakowi Mahle nie tylko nie wyprowadziło się z Ostrowa ale jeszcze się rozbudowało. Za czasów Urbaniaka powstała strefa na Wrocławskiej gdzie powstały nowe firmy np Balaguer więc pieprzysz chłopie jak niezdrowy

Beka
odpowiada  Ostrowianka
1 rok temu

I jeszcze jedno popaprancu pisowski, szpitalem nigdy nie zarządzał Urbaniak

Tomi
odpowiada  Ostrowianka
1 rok temu

Smierdzisz PISem nawet przez komórkę! I zapewne nie wiesz ile sprzętu w tym szpitalu pochodzi z WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY?! A ty myślisz że to prezesa i Morawieckiego zasługa? Nosz… k.rwa!

bc
odpowiada  Tomi
1 rok temu

A o tym sprzęcie to masz rację. Będąc na rehabilitacji te serduszka bija po oczach. Na moje pytanie rehabilitant stwierdził, że jakieś 3/4 sprzętu jest od Orkiestry i gdyby nie on, to by nie było na czym pracować. To samo oddział neonatologiczny, ale tam jest prawie 100 %.

Sondaż
odpowiada  Tomi
1 rok temu

Ano racja. Robimy sondaż. Kto uważa że więcej pomaga WOŚP łapka w górę. Kto uważa że więcej pomaga Caritas – łapka w dół.

Z dużego miasta
1 rok temu

Znowu pełno posów na mieście echch…

pytacz
odpowiada  Z dużego miasta
1 rok temu

Co to są „posy na mieście”? Objaśnij bo nie kojarzę.

Jacek
1 rok temu

Niestety, ale Ostrów od kilku lat, to tylko punkt na mapie Polski. Robi się pustelnia, ulice wymarłe, na których był gwar i życie. Nie pozostało praktycznie NIC! Dziękujemy p. Klimek!

Ciepłownik
1 rok temu

„Piękna” Becia z domu starców i wszystko jasne.

Kamil
1 rok temu

Ucieknie także sporo podatkow z miasta i Becia będzie brała kolejne kredyty. Ostrów już ledwo zipie. Ważne, że Becia uśmiechnięta bo ludzie trochę mniej. Oczywoście Ci którzy zostali. Bo według najnowszych danych, ostrów ma już tylko 63 tys.mieszkańców.

Bolek
1 rok temu

Ostrów już dawno zdechł. Dobrze, że stąd wyjechałem. Marazm i nic więcej. Nawet poczta uciekła.

Z dużego miasta
odpowiada  Bolek
1 rok temu

Masz rację. Martwe miasto. Wyjeżdżać jak najszybciej

Bols
odpowiada  Bolek
1 rok temu

To dokąd wyjechałeś ? Gdzie nie ma tego marazmu ?

Jarosław kwiaczynski
1 rok temu

Skąd wy wzięliście miliony przesyłek i pączek chyba ilości wyssane z palca niech się ino inpost rozwinie bardziej to się postacie kretyni i złodzieje pocztowi..

Draiwer
1 rok temu

E którym wydaje się
Że będzie dobrze to źle im się wydaje, po pierwsze, za parę miesięcy nie będzie miał kto jeździć I wozić te paczki, bo w Ostrowie do danego punktu kurs wynosił przykładowo 30 km a teraz 90 , ponadto kierowców było co kot napłakał, dziś się przyjął do pracy za miesiąc zwolnił bo za taka wypłatę to żul na ulicy ma więcej, pracownicy przeładunku to 90 procent dojezdni, mają niektórzy po 50 km w jedną stronę, a przy dzisiejszych cenach paliwa na pewno będą jeździć, I znów odejdą osoby którzy tyle lat pracowali na tej jeb..ej poczcie, a co tam pan kierownik deru jaroław jest optymistą I cholernym dupowlazem który myśli że ludzi poszuka do pracy w Kaliszu, zdrajca ostrowskiej Poczty, skoczek, oby sam nie musiał tego sam dźwigać bo się posra w gacie. 80 tys. za wynajem hali na miesiąc, to trzeba mieć zryty mózg, rok I nowa hala stoi, I to w Ostrowie gdzie proponowali grunty pod rozbudowę, teraz to już słowa na wiatr, przyjechali, nażarli się I tak doprowadzą do bankructwa, już jest po Poczcie. amen🙏.

Anonim
odpowiada  Draiwer
1 rok temu

Już się po**ał, bo większość jest na wypowiedzeniu a ludzi szuka od miesięcy i nikt nie przychodzi. Dupowlaz i mobbingowiec ludzi straszy zwolnieniem goni do pracy jak w Auschwitz. Dziwię się że jeszcze mu nikt nie w..erdolił. On nie nadaje się na kierownika DERu, ale jak się prezesowi w dupe właziło i nie wiadomo co jeszcze robiło to został idiota i ludzie którzy tam długo pracują odejdą a nowych nie widać i nikt nie przyjdzie.

Zatroskany
odpowiada  Draiwer
1 rok temu

I tu jest właśnie pole do popisu dla redaktora może wzorem tvn-skiej „UWAGI” przeprowadziłby śledztwo kto jest winny przeprowadzce do Kalisza generującej ogromnie wieksze koszty
Funkcjonowania jednostki niż w Ostrowie. Przykład? Proszę bardzo
Sam kurs do Kępna( a jest ich minimum 4 na dobe) zwiększył się o 45km czyli 180 dziennie czyli 36000!!! Km rocznie. A takich kursów w różne strony jest kilkadziesiąt.

117
0
Napisz co o tym sądziszx