Poczta Polska przy dworcu wyprowadziła się całkiem z Ostrowa

Udostępnij
Tweet

Poczta Polska przy ostrowskim dworcu pełniła funkcję sortowni listów i przesyłek. Budynek, w którym się znajdowała był zbyt ciasny, a pobliski teren utrudniał manewry samochodów dostawczych. Od teraz będzie funkcjonować wraz z ostrowskimi pracownikami w Kaliszu.

Plany przeniesienia sortowni były już od dłuższego czasu. Rozważano także jeden z pustych budynków znajdujących się przy byłej dyskotece przy ulicy Staroprzygodzkiej. Ostatecznie władze spółki wybrały halę należącą do zagranicznej firmy i to jej będą płacić za wynajem powierzchni.

Nowa sortownia jest zlokalizowana na terenie Strefy Gospodarczej Dobrzec-Zachód w Kaliszu. Poczta Polska wynajęła w Panattoni Park Kalisz prawie 4 300 m kw, z czego ponad 650 zajęły nowoczesne biura. Deweloper dostosował powierzchnię do najemcy i przygotował m.in. rampę boczną oraz pomieszczenie sortowni do korespondencji.

– Pomieszczenie znajdujące się w obiekcie należącym do firmy Panattoni jest nowoczesne i funkcjonalne. Cieszę się, że to właśnie tutaj swoją siedzibę będzie miała Poczta Polska. Robimy wszystko, by Kalisz wykorzystał swoją bardzo dobrą lokalizację. Rozwijamy sieci komunikacyjne, powstają nowoczesne obiekty, coraz większe obszary przeznaczamy pod usługi przemysłowe – jesteśmy w stanie pełnić rolę centrum logistycznego – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. – Dużo prywatnych firm kurierskich wybiera tę lokalizację, nie mogło też zabraknąć Poczty Polskiej. Gratuluję inwestycji. Poczta Polska bardzo dobrze funkcjonowała i teraz z pewnością będzie nadal się rozwijała.

Dogodna lokalizacja, doskonale skomunikowana z drogami krajowymi, umożliwi lepszą obsługę mieszkańców południowej części województwa wielkopolskiego. Na tym obszarze krajowy operator pocztowy dystrybuuje ponad 88 milionów przesyłek listowych i reklamowych oraz około 7 milionów paczek i przesyłek kurierskich miesięcznie.

Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, a także kierownictwa hali uroczyście zainaugurowali działalność nowej sortowni, przecinając wstęgę. Przybyli na otwarcie goście zwiedzili obiekt i zapoznali się z przebiegiem procesu logistycznego.

CZYTAJ  Będzie piękne mikołajkowe przedstawienie na Rynku

Obecni byli parlamentarzyści, przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, reprezentanci zarządu, dyrektorzy i kierownicy spółki.

Przy dworcowej pozostanie punkt pocztowy oraz siedzibą będą mieć listonosze skąd będą wyruszać z listami i przesyłkami do ostrowskich adresatów.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

117 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ostrow upada dzieki beci
1 rok temu

z tego miasta wyprowadza sie zaraz wszyscy oprocz wyborcow beci czyli – emeryci becia + !!! becia poglebila stagnacje w tym regionie do granic mozliwosci ale byla mistrzem brania kredytow ktore bedziemy splacac przez kolejne lata !! do ostrowa nie przyszedl zaden podkreslam zaden inwestor chociazby od budowy hal jak w kaliszu!! becia moim zdaniem okazala sie najgorszym prezydentem miasta w dziejach bo nie zrobila nic by przyciagnac inwestorow nie liczac jednej firmy ktora zatrudni moze z 200osob. Niedlugo sie przekonacie jak w 6mc zamkna mahle bo dostana lepsze warunki w czechach albo na slowacji tudziez rumunii. Ci co nie sa w temacie powiedza ze to niemozliwe !! – to prosze jechac na slask gdzie 30% fabryk autonmotiv juz sie poprzenosilo i dopiero ostrowiakom pootwieraja sie oczy ze to co bylo dla nich wieczne okaze sie ze można ulokowac gdzie indziej. Mam nadzieje ze Becia to przeczyta i nie odpisze bo sie skompromituje wchodzac ze mna w polemike !!! Oczywiscie tyczy sie to jeszcze jej elektoratu ktory mam nadzieje ze nie bedzie odpisywal jej zaklamanymi argumentami bo zostanie tu przeze mnie zniszczona w bitwie na fakty.

Babrak
odpowiada  ostrow upada dzieki beci
1 rok temu

Wieszacie psy na pani Prezydent a to wy jesteście przegrani to wy dokonaliście tego wyboru ona okazała się tylko cwana. Teraz kiedy Ostrów zatonął jest już za późno.

Done Done
1 rok temu

A my zbudujemy spalarnię śmieci w centrum miasta, ku uciesze pobliskich osiedli. Każda z lokalizacji w kryterium społecznym dostała 2 punkty (na pięć możliwych). Niech się święci pierwszy maj!

Tomek
odpowiada  Done Done
1 rok temu

w centrum Wiednia istnieje od lat spalarnia śmieci i wszystko tam spokojnie

Done Done
odpowiada  Tomek
1 rok temu

Ja rozumiem, że śmieciowe lobby zaprasza polityków na oglądanie drogich instalacji w bogatych krajach i robi wodę z mózgu zakompleksionym włodarzom. Problemem nie jest sam proces spalania odpadów (który swoją drogą dostał właśnie czerwone światło na finansowanie ze środków UE), ale fakt, że żadna z zaproponowanych lokalizacji nie dostała oceny wyższej niż 2 w 5cio stopniowej w tak zwanym kryterium społecznym. Więc to nie ja szukam zmartwień, ale znaleźli je autorzy opracowania środowiskowego dla tej inwestycji. Pomijam kwestie konsultacji ze społeczeństwem, które owszem odbyły się, ale w taki sposób, że do najbardziej zainteresowanych, czyli sąsiadów inwestycji ta informacja nie trafiła. Dopiero teraz zaczynaja się organizować – może jeszcze coś wskurają.

ukarać
1 rok temu

Ze zdjęć nie wynika że obiekt został poświęcony, czy ktoś winny takiego zaniedbania zostanie zwolniony z pracy?

Alicja
1 rok temu

Kolejny ,,sukces” Ostrowa. A kiedy nagroda dla carycy?

Knorke
1 rok temu

Brawo Klimek. Wszystko ucieka z „przyjaznego” Ostrowa…

Znaczek Znaczkowy
1 rok temu

Czyli termin doręczenia nowe wydanie:
 
Polecony priorytet = dwa tygodnie.  
Polecony = trzy tygodnie.
Zwykły = miesiąc jak dobrze pójdzie.

bc
odpowiada  Znaczek Znaczkowy
1 rok temu

Gdzie zwykły miesiąc! Pani na poczcie powiedziała mi kiedyś, że zwykły to nie wiadomo CZY dojdzie. Dała do zrozumienia, że muszę wysłać polecony, bo jest ewidencjonowany, a zwykły to może zginąć.

From123wstyd!!!
1 rok temu

No nie mogę, taki lans,trzeba nie mieć mózgu, ratunku!!!!

alala
1 rok temu

jak tak dalej podzie to w ostrowie zostanie tylka Malągowa I paru jej podobnych . + stado emerytów

Józwa Butrym
1 rok temu

Znów Ostrów dał się wydymać. Ale za to mamy raz w miesiącu darmowy aquapark.

Ona
1 rok temu

Pracownicy są na pewno zadowoleni z dojazdu do sąsiedniego miasta ….a jeszcze bardziej z temperatury na hali ….musieli przeprosić zimowe rzeczy w czerwcu …

Ostro po swoje
odpowiada  Ona
1 rok temu

Na hali podobno 16 stopni było. Poziom dno. Ciekawe co będzie zimą

1 2 3 7
117
0
Napisz co o tym sądziszx