Postawili pomnik kontrowersyjnego ministra

Udostępnij
Tweet

W Jarocinie postawiono dziś pomnik byłego ministra ochrony środowiska, wzbudzającego szereg kontrowersji. Nieżyjący profesor Jan Szyszko był leśnikiem i myśliwym. Władze gminy Jarocin zawdzięczają mu 500 milionów na programy środowiskowe.

W jarocińskim Parku Szubianki stanął dziś pomnik prof. Jana Szyszki, trzykrotnego ministra środowiska, którego działalność wywarła ogromny wpływ na wykonanie nowatorskich, proekologicznych przedsięwzięć realizowanych na terenie gminy Jarocin. – poinformował burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Wiele z tych inwestycji wspartych zostało dofinansowaniem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, nadzorowanego przez ministra środowiska, prof. Szyszkę.
Dzięki temu, przez ostatnie 20 lat, mogliśmy zainwestować w ochronę środowiska ponad pół miliarda złotych!!!

Prof. Jan Szyszko zawsze z odwagą i zaufaniem podchodził do naszych ambitnych planów. Ten pomnik jest symbolem troski o środowisko naturalne, która niezmiennie towarzyszyła profesorowi. Ten pomnik to jednocześnie symbol EKOlogicznego Jarocina. – argumentował Pawlicki.

Mniej entuzjastycznie zareagowali mieszkańcy Jarocina:

Sylwia Warkocka
Ale wstyd .Taki szkodnik w parku.

Michał Szczypiński
Żenujące doświadczenie

Zbigniew Guzek
Siedem grzechów głównych Szyszki: 1) traktowanie przyrody jako towaru, 2) wyrok na Puszczę Białowieską, 3) Rzeczpospolita myśliwska, 4) dewastacja polskich drzew; 5) antyekologiczna dyktatura, 6) klimat dla smogu, 7) zamach na polskie wody.

Elżbieta Ambroszkiewicz
Mam nadzieję, że podczas najbliższej wichury drzewa stojące w parku konarami roztrzaskają podobiznę oprawcy uśmierconych drzew z jego polecenia.

Łukasz Woźniak
Dawno u nas TVN-u nie było

Uroczyste odsłonięcie zaplanowano na 27 czerwca.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

51 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rodo
1 rok temu

Żeby wymiar artystyczny dobrze obrazował osiągnięcia ministra to pomnik powinien stać na wielkiej zabetonowanej przestrzeni.
Trzeba mieć bardzo zwichrowaną psychikę, żeby takiemu szkodnikowi postawić pomnik.

Raz sierpem raz młotem czerwoną
1 rok temu

Lewackie pismaki przestańcie p. Bez sensu. Ekolodzy to lewacka banda przygłupów. Sponsorowana przez zachód. Dlaczego interesują się tylko Polską. Europa nie uratuje świata od zagłady gdy Ameryka, Azja, Afryka ma to w…. Kopcą ile potrzeba, budują nowe huty, elektrownie. Zakłamana Europa przenosi do nich swoją produkcję i udaje że wszystko jest w porządku.

Wiewiórka
1 rok temu

Pawlicki… i wszystko jasne. I jeszcze Gibus specjalista od wszystkiego. Zbierajcie szyszki, a dam wam dwie dyszki.

Konfederata
1 rok temu

Jaką trzeba mieć sieczkę w głowie, żeby za pieniądze podatnikow pomniki stawiać. Czy miasto nie ma ważniejszych wydatków? Mieszkańcy wybrali idiotow na Radnych co ich pieniądze (podatki) mają głęboko w d..

Jacek
1 rok temu

Świetny fachowiec, znający doskonale temat. Zaszczuty przez lewactwo za….ratowanie puszczy. A co się obecnie dzieje z puszczą? ZNIKA na naszych oczach! Byłem i widziałem towarzysze czerwoni!

sasquad
odpowiada  Jacek
1 rok temu

Znika bo ją wycinają twoi putinowscy koledzy z PiS i SolPol’u

Pik
odpowiada  Jacek
1 rok temu

Zapewne jak ty fachowiec

sasquad
1 rok temu

Szkodnik, który wydał najwięcej w historii Polski zezwoleń na import odpadów i śmieci do Polski. To za jego czasów dzięki temu powstawały dziesiątki jeśli nie setki nielegalnych składowisk śmieci wszelkiego rodzaju.

51
0
Napisz co o tym sądziszx