Będą protestować przeciwko #lexCzarnek

Kilka dni temu w Sejmie została przegłosowana ustawa „Lex Czarnek”. Zdaniem przedstawicieli młodej lewicy: minister edukacji i osoby poselskie, głosujące na jego ustawę, pokazały, że są seksistami, szowinistami i homofobami.

Zdaniem organizatorów protestu: ustawa ta jest skrajnie niemoralna, skrajnie homofobiczna, skrajnie cenzuralna. Ustawa ta łamie główne prawa wolności słowa – Czarnek chce dać możliwość kuratorom usunięcia dyrektorów szkół. Ustawa ta zakłada również nowy przedmiot – HiT, który tak naprawdę jest KITem, wypchanym pseudopatriotycznymi wartościami. Taka ustawa nigdy nie powinna mieć prawa bytu w demokratycznym państwie.

Jeśli także Ty masz dość takiego traktowania uczniów i uczennic oraz nie zgadzasz się na łamanie podstawowych praw, zapraszamy na na protest przeciwko „Lex Czarnek”, który odbędzie się 15 lutego o godzinie 16:00 na Rynku w Ostrowie Wielkopolskim. Wspólnie powiedzmy NIE łamaniu praw uczniów i uczennic!

CZYTAJ  Choinka rozświetli rynek

41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
win
9 miesięcy temu

Ważne żeby ksiundz sobie w szkole robił co chce i z kim chce.

NO RESPECT
9 miesięcy temu

Ostrowianin- o to właśnie chodzi. Tematy zastępcze. Wszystkie te „tęczowe” sprawy to problemy marginalne, są dużo ważniejsze kwestie. I zgadzam się, że szkoła powinna być wolna od indoktrynacji, również katolickiej. Religia do kościołów, księży zdjąć z etatów. Już za moich czasów lekcja religii to była istna parodia.

Nienauczycielka
9 miesięcy temu

Trzy miesiące wakacji, 18 godzin tygodniowo, wynagrodzenia płatne „z góry” każdego miesiąca tj. przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy, 3 lata płatnego urlopu na poratowanie zdrowia, duży fundusz socjalny, trzynastki, czternastki. A oni chcą tylko więcej i więcej bo ciągle MAAAOOO.

P.Strong
9 miesięcy temu

Puknijcie wy się w głowę, jak w tej Polsce ma być dobrze gdy jedni mają TVN drudzy TVP. Po nie bo Kaczynski PIS nie bo Tusk. Nigdy nie będzie dobrze. PiS nie rządzi źle ale to musi trwać lata więc zamiast się zjednoczyć bo to jedna Polska.
Co da PiS to źle mimo że wszyscy biorą, utarło się że to Kaczynski choć ten drugi też przecież kaczka tylko ze Donald i choćby Kaczynski każdemu nasrał złote gówna do kieszeni to i tak będzie źle i mało bo to jednak Kaczynski. Polska silna zawsze była zakałą Europy więc trzeba ją utrzeć.

Irka
9 miesięcy temu

Myślę że Policja zrobi porządek z tymi nierobami co propagują pioruny

Kat
9 miesięcy temu

Stop lewackiej mafii. Oddać dzieci rodzicom

xD
9 miesięcy temu

„Ustawa ta jest skrajnie niemoralna, skrajnie homofobiczna, skrajnie cenzuralna” – to zalety, ustawa ma też wady 😀

Ostrowianin
9 miesięcy temu

Kto to wspiera? Kto opłaca tych ludzi? Kto prowadzi takie manifestacje? Ludzie wychodzą bo chcą prawa oborcyjnego wychodzą bo chcą równości sexualnej w szkołach domach w rodzinach w zakładach pracy itp. Ja się pytam kto za tym stoi?! Protestujecie z tęcza namalowana z jednej strony i błyskawica z drugiej. Nikt nie protestuje że gospodarka zamknięta? Że małe firmy i przedsiębiorstwa zamykane są. Nikt nie protestuje że polski ład uderzył w klasę średnią a bogatym nabija kieszenie?! Nikt nie protestował jak miliardy nam zaje….z OFE przecież to nasze ciężko zarobione pieniądze były. Nikt nie będzie protestować jak zrobią kolejny skok na wasze oszednosci??? Przecież inflacja je zje szybciej niż myślicie. Ale zaprotestuje cię że wam psedu wolność zabierają której i tak de fakto nie mamy. Jesteśmy okradani i niszczenia nie zależnie od tego kto jest u władzy. Polska gospodarka dawno nie jest polska . Polskie złoża dawno nie są polskie. Ktoś chętny protestować przeciwko temu?? Nie ?! Bo to nie jest trendi?!!! Bo o tym w tv się nie mówi ?!!
Sami tworzymy swoje zniewolenie godząc się na niszczenie i okradanie nas.
.

Chłopek
9 miesięcy temu

Do wszystkich postępowych nie przeszkadzają wam faszystowskie błyskawice na niby to strajku kobiet

bona
9 miesięcy temu

Jeśli teraz rodzice decydują o obecności działalności organizacji pozarządowych w szkołach to ja zacieram ręce i zgłaszam wypierpol kościola katolickiego i ich „lekcji” religii!

41
0
Napisz co o tym sądziszx