Podejrzane tłumaczenie sprawcy kolizji. Czy został ugryziony?

Udostępnij
Tweet

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego volkswagena, który „wypadł” z drogi i uszkodził dwa inne zaparkowane pojazdy. Kierującego czekają teraz konsekwencje prawne popełnionego przestępstwa drogowego.

Do zdarzenia doszło w środę 9 lutego około godziny 22:00 w Miliczu na ulicy Trzebnickiej. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miliczu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, że de facto mają do czynienia tylko z jednym kierującym, który uszkodził dwa zaparkowane pojazdy a na dodatek okazał się być nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Czterdziestoletni obywatel Ukrainy jechał ulicą Trzebnicką w kierunku Miłochowic na łuku drogi w lewo nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i „wypadł” z drogi uderzając w dwa zaparkowane pojazdy osobowe na terenie tzw. byłego lotniska.

Mężczyzna próbował początkowo winą za zdarzenie obarczyć swojego psa, przewożonego na przednim fotelu pasażera, ten miał podczas jazdy rzekomo ugryźć go w rękę co spowodowało całe zajście. Jak dodał kierujący, po fakcie pies uciekł z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz zabezpieczyli rozbity pojazd na parkingu strzeżonym. Kierujący został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie pozostał do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd w związku z zastosowaniem wobec niego tzw. procedury „trybu przyśpieszonego” Dnia 11 lutego wyrokiem milickiego sądu wobec kierującego zastosowano środek karny w postaci trzech lat zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, orzeczono karę grzywny w wysokości 4,5 tysiąca złotych oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

CZYTAJ  Tak się skończyło spotkanie z wilkiem (ZDJĘCIA)

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Się Ma
2 lat temu

I proszę kolejny dowód na to że są idioci jak Ci którzy przyjechali za praca a tak jak i Ci którzy myślą że tu nie ma prawa . Zgodzę się nie potrafisz się zachować , fora z mojego dwora , wydalić z Polski bez powtórnie i tyle . A co dla idiotów co wypisują o szczepieniach to żal mi was . Bo jestem za tym i to mocno jesteś nie zaszczepiony a zachorowałeś na jakiś wirus , lekarz pierwszej pomocy tylko leki i lecz się sam . A nie ubolewanie bo choroba mnie dopadła . Żyjemy w wolnym kraju i rób osiołku sobie co chcesz ze sobą ale nie zarażaj innych swoim głupim zachowaniem drugich co chcą żyć zdrowo i spokojnie .

Zaszczpieni znów w ch*j zrobieni
2 lat temu

I co zaszczepy? Tak wierzyliście w Omicrona i kuferki wypinaliście na 5 dawkę szprycy w dupę a teraz wirusek w odwrocie i koniec tego cyrku , bo idzie wiosna i lato. Wirusek też chce mieć wakacje. Daliście się wydymać bez mydła , taki z was inteligentny naród. Hahaha.

O ! Kolejni !
2 lat temu

Jak on widzi psa który go gryzie , to na pewno skutek uboczny po przyjęciu szczypawki to jest.

Polka
2 lat temu

Wydalić na ukrainę, tam jest potrzebny, wydalić wszystkich ukraińców z Polski… Niech się biją o swój kraj…

4
0
Napisz co o tym sądziszx