Autobusem potrącił pieszego (MOCNE nagranie)

Na ulicy Głogowskiej w Ostrowie Wielkopolskim doszło do kolejnego potrącenia. Także i tym razem wszystko uchwyciła kamera z ronda bankowego.

O godzinie 7.15 na przejście dla pieszych przy rondzie bankowym od strony targowiska wchodził pieszy. Spokojnym krokiem zmierzał w kierunku wysepki. Nagle na drugim pasie wjechał w niego kierowca autobusu miejskiego linii C.

56-letni mężczyzna przewrócił się na asfalt. Kierowca szybko wybiegł z autobusu i bardzo chciał pomóc pieszemu. To czy w tym przypadku powinno się go podnosić czy zaczekać do przyjazdu karetki może podlegać osobnej ocenie.

Pieszy w asyście kierowcy autobusu najpierw opierał się o barierki, a później wszedł do autobusu. Na zdarzenie najechał radiowóz drogówki, a po kilkunastu minutach dojechała karetka pogotowia. Poszkodowanego przewieziono do szpitala, gdzie nie stwierdzono poważniejszych obrażeń.

Jak udało nam się ustalić to już drugie zdarzenie z udziałem tego kierowcy MZK. Wcześniej brał udział w zderzeniu przy Starej Przepompowni.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Oświadczenie szpitala po śmierci 18-latki
Subskrybuj
Powiadom o

67 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ktoś
2 lat temu

Jestem i kierowcą i pieszym. Nigdy nie wchodzę na przejście, jeśli nie mam 100% pewności, że nadjeżdzajace auto się zatrzyma- wtedy dopiero wchodzę na przejście. Ten pieszy nawet nie spojrzał czy coś jedzie. Na szczęście nic się nie stało poważnego, ale ilu jest pieszych, którzy w ten sposób giną, bo myslą ze na pasach to juz jestem bezpieczny- otóż błąd.

bim
2 lat temu

kierowca pewnie juz stary trup 60+ i jak widac efekt jest. Kto i jak, i za ile robi tym starym ramolom badania?. siedzec na emeryturze a nie zabijac ludzi. Kto ich zatrudnia ?

....
2 lat temu

Nie wierzę że go nie widział. Dobrze że się zatrzymał. Bo by gorzej było

Amadeusz
2 lat temu

Nie oceniam, bo nie było mnie przy tym. Może kierowca patrzył w lusterko wjeżdżając na sąsiedni pas? Nie wiem. Natomiast to miejsce aż się prosi, żeby nad przejściem zrobić kładkę dla pieszych ( przejście nad drogą). Ruch byłby płynniejszy, a piesi bezpieczni.

Ozzy
2 lat temu

Jaki to byl numer autobusu bo z tym kierowcą juz nie chcę jechać?

.....
2 lat temu

Jak tu widać na początku z chodnika spojrzał czy nic nie jedzie musiał nagle jechać

Kuba Rozpruwacz
2 lat temu

Zdecydowanie wina kierowcy autobusu , bo potrącił na pasach a pieszy był już w połowie pasów. Nie raz tak miałem , że byłem w połowie pasów a tu gnój mi przed pyskiem przejechał. Zastanawiam się czy przez pasy nie przechodzić z włączoną kamerą telefonu , żeby mieć dowód w razie czego. Te gnoje w autach za dużo sobie pozwalają, to wy jeździcie jak święte krowy i na wszystko sobie pozwalacie , nawet na łamanie prawa !!! Abyście się tak rozyebali w tych waszych trumnach na kółkach i mam nadzieję , że wkrótce zd*chniecie zaszczepy !!! Polsce przyda się taka czystka , od zaszczepów i innych przychlastów za kółkiem , wtedy będzie mniejszy ruch i będzie bezpiecznie.

Ostatnio edytowany 2 lat temu by Kuba Rozpruwacz
Do Gmina Raszków
2 lat temu

Po pierwsze, nie „duł” tylko „dół”, po drugie, dlaczego zaraz ćpun? Nie mierz wszystkich swoją miarą!!!

RS
2 lat temu

Kierowcy Ostrowskich autobusów są zajęci wszystkim tylko nie prowadzeniem,i uwagą na drodzę,wyjezdzanie pod samą maską,wymuszanie pierwszenstwa,a przede wszystkim rozmowa przez telefon i pisanie na nim w trakcie jazdy,..Pewnie to ten sam kierowca który wczoraj koło przepompowni poszedł na ewidentnym czerwonym.Zabierac kierowcom komurki,zdawać pod koniec służby ,i oczywiscie obowiązkowa kamera w kabinie

Do Irena
2 lat temu

Pamiętaj Irenko że też kiedyś będziesz przechodzić przez jezdnię, i żeby Ci się nie przypomniały twoje słowa. Karma wraca!!!

67
0
Napisz co o tym sądziszx