Anioł Stróż uratował rodziców i 4-letnią dziewczynkę?

O interwencji Anioła Stróża można mówić w przypadku historii, która wydarzyła się w nocy z wtorku na środę. W domu przy ulicy Taczanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim była błoga cisza.

Nagle około godziny 4 w nocy obudził się jeden z domowników z bardzo złym samopoczuciem. Również drugi domownik uskarżał się na złe samopoczucie. W domu przebywała także 4-letnia dziewczynka.

Słusznie zaczęto podejrzewać, że może to być spowodowane czadem. Wezwani na miejsce strażacy dokonali pomiarów. Pomimo otwartych wcześniej okien, czujnik wskazał stężenie 200 ppm tlenku węgla. Najwięcej było go w pomieszczeniu, które ogrzewano kominkiem. W pozostałych pomieszczeniach ogrzewanych z butli gazowych wartości były wyraźnie niższe.

Na miejsce wezwano dwie karetki, którymi przetransportowano całą rodzinę do szpitala. Tym razem udało się uniknąć rodzinnej tragedii w okresie przedświątecznym.

Przypominamy, że w pomieszczeniach gdzie używamy ognia, procesu spalania powinno się stosować czujniki czadu. Powinny być również niezakryte wywietrzniki. W przeciwnym razie można się nie obudzić i zakończyć żywot swój lub swoich bliskich.
Zdjęcie poglądowe

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie 2 aut i autobusu (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janek
2 lat temu

Ambroziak gdzie i jaka gorzała jest w tej cenie? 2 litry za stówę? Jeśli dobra to wdzięczny będę za podpowiedź 🙂

gość p
2 lat temu

i gdzie tu widzisz anioła?

Przemo
2 lat temu

Ludzie często zatykają kratki wentylacyjne w pokojach , bo zimno wlatuje. Wymiana powietrza w pomieszczeniu musi być na bieżąco. Nawet nieszczelne okna czy drzwi , też mogą uratować życie przed zaczadzeniem.

Ambroziak
2 lat temu

100 zł na czujnik to za drogo, lepiej z dwa litry wódy na święta kupić

Karol3414
2 lat temu

Pewnie kratki wentylacyjne i nawiew powietrza zamknięte bo zimno leci, a może nawet kominek zrobiony po amatorsku i bez czerpni powietrza do spalania.

Abc
2 lat temu

Uratowało ich szczęście, nie żaden wymyślony stwór

Czujnik czadu
2 lat temu

Chwała Bogu , za to , że ich uratował.

Amadeusz
2 lat temu

Taki czujnik można kupić już od 25 zł, lepszy kosztuje troche więcej, ale może komuś uratować życie. Ludzie myślcie – to nie boli…

8
0
Napisz co o tym sądziszx