Autobusem potrącił pieszego (MOCNE nagranie)

Na ulicy Głogowskiej w Ostrowie Wielkopolskim doszło do kolejnego potrącenia. Także i tym razem wszystko uchwyciła kamera z ronda bankowego.

O godzinie 7.15 na przejście dla pieszych przy rondzie bankowym od strony targowiska wchodził pieszy. Spokojnym krokiem zmierzał w kierunku wysepki. Nagle na drugim pasie wjechał w niego kierowca autobusu miejskiego linii C.

56-letni mężczyzna przewrócił się na asfalt. Kierowca szybko wybiegł z autobusu i bardzo chciał pomóc pieszemu. To czy w tym przypadku powinno się go podnosić czy zaczekać do przyjazdu karetki może podlegać osobnej ocenie.

Pieszy w asyście kierowcy autobusu najpierw opierał się o barierki, a później wszedł do autobusu. Na zdarzenie najechał radiowóz drogówki, a po kilkunastu minutach dojechała karetka pogotowia. Poszkodowanego przewieziono do szpitala, gdzie nie stwierdzono poważniejszych obrażeń.

Jak udało nam się ustalić to już drugie zdarzenie z udziałem tego kierowcy MZK. Wcześniej brał udział w zderzeniu przy Starej Przepompowni.

CZYTAJ  Zostań ławnikiem sądowym

67 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
syn gromu
1 rok temu

Auto powinno automatycznie walić mandaty z konta bankowego właściciela za każdy wzięciem telefonu do ręki przy włączonym silniku

mama
1 rok temu

siedzą z nosami w telefonach , często widzę niestety rownież kierowców autobusow szkolnych jak pisza smsy w trakcie jazdt

kierowca
1 rok temu

A pieszy ma satysfakcję ! Miałem pierwszeństwo !

kondrat
1 rok temu

kierowcy busa to pijusy

Ostrowianin
1 rok temu

Nie wiem po UJ takiego debila trzymają zwolnić go mało tego do kicia z nim

Świstak
1 rok temu

Baryła to był

Krzychu
1 rok temu

Przywalił głową o asfalt z dwa razy, co najmniej. Dziś niby nic ci nie jest a w głowie krwiak powoli się sączy. Współczuje i oby na siniakach się skończyło.

Ktos
1 rok temu

Widać że spojrzał przed wejściem ale później widać że od razu patrzył pod nogi tak jak ktoś wspomniał poniżej dalej warto zachować kontakt wzrokowy tym bardziej że jest to droga 2 pasmowa to tym bardziej to że przepisy mówią że pieszy ma pierwszeństwo nie zwalnia pieszego z myślenia rozumiem że ludzie bez prawa jazdy mogą nie mieć tej wyobraźni jak wygląda jazda samochodem ale to nie jest jak jazda na rowerze pole widzenia nie jest 100 % dodatkowo trzeba obserwować wszystko zwłaszcza jak ten kierowca autobusu musi spojrzeć na pasażera w lusterko i przed siebie wystarczy że na sekundę spojrzał w lusterko czy ktoś nie jedzie żeby wlaczyc się do ruchu z przystanku a pieszy nadszedł z drugiej strony kierowca miał taki kąt widzenia że zasłoniła mu jakaś część autobusu wiadome że w tej sytuacji to była wina kierowcy ale na pewno nie zrobił tego celowo i też trzeba spojrzeć na to obiektywnie a komentarz typu kierowca upośledzony i ślepy nikt mądry nie napisze więc proponuje przestać używać internetu bo nic dobrego z takich ludzi nie wróży

lol
1 rok temu

Ja jestem też pieszym jak każdy. Ale niektórzy to istni frajerzy. Wchodzą na pasy pod rozpędzony samochód tuż przed maską, bo mam prawo. Jak idzie chodnikiem tak włażą na ulice mędy. Wypadków śmiertelnych będzie coraz więcej, bo ludzie debile nie obserwują nadjeżdżających aut. A najnormalniej w świecie ja osobiście był bym rozjechany jak żaba setki razy.

Pasażerka
1 rok temu

Kierownictwo MZK powinno ukrócić rozmowy kierowców przez komórkę podczas jazdy z pasażerami. Nie zdziwiłabym się, gdyby tak było w tym przypadku. Rozmowa z firmą w razie problemów uzasadniona, ale ględzenie przez kilka, kilkanaście minut o dupie maryni czy grillu uważam za niedopuszczalne. Prym wiedzie kierowca Marek.

67
0
Napisz co o tym sądziszx