Autobusem potrącił pieszego (MOCNE nagranie)

Udostępnij
Tweet

Na ulicy Głogowskiej w Ostrowie Wielkopolskim doszło do kolejnego potrącenia. Także i tym razem wszystko uchwyciła kamera z ronda bankowego.

O godzinie 7.15 na przejście dla pieszych przy rondzie bankowym od strony targowiska wchodził pieszy. Spokojnym krokiem zmierzał w kierunku wysepki. Nagle na drugim pasie wjechał w niego kierowca autobusu miejskiego linii C.

56-letni mężczyzna przewrócił się na asfalt. Kierowca szybko wybiegł z autobusu i bardzo chciał pomóc pieszemu. To czy w tym przypadku powinno się go podnosić czy zaczekać do przyjazdu karetki może podlegać osobnej ocenie.

Pieszy w asyście kierowcy autobusu najpierw opierał się o barierki, a później wszedł do autobusu. Na zdarzenie najechał radiowóz drogówki, a po kilkunastu minutach dojechała karetka pogotowia. Poszkodowanego przewieziono do szpitala, gdzie nie stwierdzono poważniejszych obrażeń.

Jak udało nam się ustalić to już drugie zdarzenie z udziałem tego kierowcy MZK. Wcześniej brał udział w zderzeniu przy Starej Przepompowni.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Poparzone niemowlę trafiło do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
67 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ktos
2 lat temu

Widać że spojrzał przed wejściem ale później widać że od razu patrzył pod nogi tak jak ktoś wspomniał poniżej dalej warto zachować kontakt wzrokowy tym bardziej że jest to droga 2 pasmowa to tym bardziej to że przepisy mówią że pieszy ma pierwszeństwo nie zwalnia pieszego z myślenia rozumiem że ludzie bez prawa jazdy mogą nie mieć tej wyobraźni jak wygląda jazda samochodem ale to nie jest jak jazda na rowerze pole widzenia nie jest 100 % dodatkowo trzeba obserwować wszystko zwłaszcza jak ten kierowca autobusu musi spojrzeć na pasażera w lusterko i przed siebie wystarczy że na sekundę spojrzał w lusterko czy ktoś nie jedzie żeby wlaczyc się do ruchu z przystanku a pieszy nadszedł z drugiej strony kierowca miał taki kąt widzenia że zasłoniła mu jakaś część autobusu wiadome że w tej sytuacji to była wina kierowcy ale na pewno nie zrobił tego celowo i też trzeba spojrzeć na to obiektywnie a komentarz typu kierowca upośledzony i ślepy nikt mądry nie napisze więc proponuje przestać używać internetu bo nic dobrego z takich ludzi nie wróży

lol
2 lat temu

Ja jestem też pieszym jak każdy. Ale niektórzy to istni frajerzy. Wchodzą na pasy pod rozpędzony samochód tuż przed maską, bo mam prawo. Jak idzie chodnikiem tak włażą na ulice mędy. Wypadków śmiertelnych będzie coraz więcej, bo ludzie debile nie obserwują nadjeżdżających aut. A najnormalniej w świecie ja osobiście był bym rozjechany jak żaba setki razy.

Pasażerka
2 lat temu

Kierownictwo MZK powinno ukrócić rozmowy kierowców przez komórkę podczas jazdy z pasażerami. Nie zdziwiłabym się, gdyby tak było w tym przypadku. Rozmowa z firmą w razie problemów uzasadniona, ale ględzenie przez kilka, kilkanaście minut o dupie maryni czy grillu uważam za niedopuszczalne. Prym wiedzie kierowca Marek.

Prezydent
2 lat temu

Ten kierowca upośledzony i ślepy tak jak wy

Grzegorz
2 lat temu

Piesi myślą ze musisz się zatrzymać nie myślą nawet ze może być inaczej bo przepisy mówią za maja pierwszeństwo ale gdy kierowca się zagapi bądź zasłabnie to co wtedy co z tego ze masz pierwszeństwo życia nikt nie wróci proszę pieszych żeby nie wchodzili pod koła teraz jeszcze jest ślisko trochę wyrozumiałości z każdej z stron i będzie ok

do Ktoś
2 lat temu

Ten pieszy SPOJRZAŁ się zanim wszedł na pasy. Może film jest mało wyraźny, ale odwrócenie głowy widać.

Włodzimierz
2 lat temu

No tak Super przepisy drogowe pieszy o wadze 80 kg ma przewagę nad 1500kg ( +)wagi samochodu , którego nie da się zatrzymać w 1m . A jak klient wchodzi lub co gorsza wjeżdża na pasy ? To kierowcy wiedzą najlepiej

MarYjusz
2 lat temu

Chciałem tutaj ze ”znafcami” troche polemizować ale widzę, że z góry stoje na straconej pozycji… Przestańcie pluć tym jadem bo dla kierowcy to WIELKA TRAUMA… Apel dla pieszych : ŁAPCIE KONTAKT WZROKOWY Z KIEROWCĄ GDY PRZECHODZICIE NA PRZEJŚCIU. Autobusy i ciężarówki mają martwe pola itd… NIKT SPECJALNIE TEGO NIE ZROBIŁ !!!!! Na te nadchodzące święta życze Wam wszystkim refleksji, spokoju i fajnie spędzonego czasu z najbliższymi. Wesołych świąt !!!

Kaliszak
2 lat temu

Ludzie ale o co chodzi ..? Przypuszczam że to wina kierowcy !!!!??? pieszy rozejrzał się i wszedł na pasy zaznaczam wszedł a nie wtargnął.To że miał kaptur odpowiem -„sorry taki mamy klimat..”Podnoszenie poszkodowanego to totalna porażka , a gdyby miał uszkodzony kręgosłup ?U nas w Kaliszu jest całkowicie inaczej .Szkoda chłopaka będzie miał traume i może się teraz będzie bał jezdzić autobusami .?

Dokończ se Pan
2 lat temu

Panie max. Jak ryba nie umie pływać

67
0
Napisz co o tym sądziszx