Ostrowianin nakrzyczał na Morawieckiego. Policja go zgarnęła. Jest zaskakująca decyzja sądu

Udostępnij
Tweet

Powracamy do historii z 14 lipca br. kiedy to premier Mateusz Morawiecki wizytował w Kaliszu. Obok Ratusza, w którym przebywał Premier RP, zebrała się grupa osób skandująca hasła. Kaliscy policjanci postanowili siłowo zabrać na komendę ostrowianina Antoniego Wieczorka. Ten złożył skargę do Sądu i właśnie zapadło zaskakujące orzeczenie.

Antoni Wieczorek zasłynął w tym roku z udzielania wsparcia przedsiębiorcom, którzy otwierali się w czasach ogłaszanych obostrzeń covidowych. Był na wielu zgromadzeniach, na których głoszono hasła i tezy podważające zasadność stosowanych rozwiązań przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Kiedy w kaliskim Ratuszu przebywał Mateusz Morawiecki, tuż pod oknami stał m.in. Antoni Wieczorek. Za pomocą megafonu wyrażał swoje stanowisko. Zarówno na dojściu premiera do Ratusza jak i przez cały jego pobyt wewnątrz, kaliscy stróże prawa nie interweniowali. Nagle zmieniła się taktyka i postanowiono m.in. ostrowianina siłowo zabrać do radiowozu, a następnie zawieźć na komendę, gdzie przetrzymano go około 2 godzin. Policjanci sugerowali, że zatrzymani mogli zakłócać spokój.

Kaliski sąd uznał, że zatrzymanie Antoniego Wieczorka z dnia 14 lipca 2021 roku było niezasadne i nieprawidłowe. Sąd postanowił z urzędu powiadomić Prokuraturę Rejonową w Kaliszu oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu o stwierdzeniu nieprawidłowości. Na ten moment nie jest znane szczegółowe uzasadnienie wydanego orzeczenia.

Niewątpliwie kolejny raz Sądy negują i podważają działania policjantów, którzy powinni stać na straży prawa, a jak się okazuje postępują niewłaściwie wobec obywateli. Wydaje się, że najważniejsze jest wykonywanie rozkazów przełożonych, a ci na samej górze podlegają pod polityków PiS. Czy tak to powinno wyglądać?

NAGRANIE z akcji pod kaliskim Ratuszem

Więcej nt. tego co manifestowano pisaliśmy tutaj:

Wykrzyczeli premiera podczas wizyty (wideo)

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

43 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anty pisowiec
2 lat temu

Polska Norymbergia Sądowa powoli się zbliża. Po wyborach 23r rozliczy się tą sektę pisowska z przystawkami. Oczysci się kraj z tej zarazy z Nowogrodzkiej.

Plandemia5GBillGejz
2 lat temu

Konfederacja partią szurów. Niby tacy oświeceni i uczeni, a łykają teorie spiskowe jak Sasha Grey nie powiem co i jak głęboko.

43
0
Napisz co o tym sądziszx