Ostrowianin nakrzyczał na Morawieckiego. Policja go zgarnęła. Jest zaskakująca decyzja sądu

Powracamy do historii z 14 lipca br. kiedy to premier Mateusz Morawiecki wizytował w Kaliszu. Obok Ratusza, w którym przebywał Premier RP, zebrała się grupa osób skandująca hasła. Kaliscy policjanci postanowili siłowo zabrać na komendę ostrowianina Antoniego Wieczorka. Ten złożył skargę do Sądu i właśnie zapadło zaskakujące orzeczenie.

Antoni Wieczorek zasłynął w tym roku z udzielania wsparcia przedsiębiorcom, którzy otwierali się w czasach ogłaszanych obostrzeń covidowych. Był na wielu zgromadzeniach, na których głoszono hasła i tezy podważające zasadność stosowanych rozwiązań przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Kiedy w kaliskim Ratuszu przebywał Mateusz Morawiecki, tuż pod oknami stał m.in. Antoni Wieczorek. Za pomocą megafonu wyrażał swoje stanowisko. Zarówno na dojściu premiera do Ratusza jak i przez cały jego pobyt wewnątrz, kaliscy stróże prawa nie interweniowali. Nagle zmieniła się taktyka i postanowiono m.in. ostrowianina siłowo zabrać do radiowozu, a następnie zawieźć na komendę, gdzie przetrzymano go około 2 godzin. Policjanci sugerowali, że zatrzymani mogli zakłócać spokój.

Kaliski sąd uznał, że zatrzymanie Antoniego Wieczorka z dnia 14 lipca 2021 roku było niezasadne i nieprawidłowe. Sąd postanowił z urzędu powiadomić Prokuraturę Rejonową w Kaliszu oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu o stwierdzeniu nieprawidłowości. Na ten moment nie jest znane szczegółowe uzasadnienie wydanego orzeczenia.

Niewątpliwie kolejny raz Sądy negują i podważają działania policjantów, którzy powinni stać na straży prawa, a jak się okazuje postępują niewłaściwie wobec obywateli. Wydaje się, że najważniejsze jest wykonywanie rozkazów przełożonych, a ci na samej górze podlegają pod polityków PiS. Czy tak to powinno wyglądać?

NAGRANIE z akcji pod kaliskim Ratuszem

Więcej nt. tego co manifestowano pisaliśmy tutaj:

Wykrzyczeli premiera podczas wizyty (wideo)

POLECANE NEWSY

43 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anty pisowiec
1 rok temu

Polska Norymbergia Sądowa powoli się zbliża. Po wyborach 23r rozliczy się tą sektę pisowska z przystawkami. Oczysci się kraj z tej zarazy z Nowogrodzkiej.

Plandemia5GBillGejz
1 rok temu

Konfederacja partią szurów. Niby tacy oświeceni i uczeni, a łykają teorie spiskowe jak Sasha Grey nie powiem co i jak głęboko.

uuuuu
1 rok temu

NIESTETY szlachetna i uduchowiona pani OSTROWIANKA nie zwraca uwagi na to że jej jedyna i sprawiedliwa władza pełna jest ubeków komunistów typu pana PIOTROWICZA i podobnych mu leśnych dziadków których głównym celem jest ponowne podporządkowanie Polaków jedynej słusznej PIS-ZPR

Anty pisowiec
1 rok temu

Policja, nie ma Policji jest tylko przestępcza grupa zbrojna na usługach reżimowej Sekty.

Ksliszak
1 rok temu

Na krzyczał, powinien Pinokiowi w oczy na pluć. Jak taka zakłamana kukła miała bezczelność przyjechać do Kalisza!!!

bartek
1 rok temu

Maryjan jestes bydlakiem,i chamem ,prostakiem.

Ded
1 rok temu

Biedny Antoni buahaha

Bobo
1 rok temu

Gdzie jest izba dyscyplinarna ,niedlugo to nikt za swoje czyny nie bedzie ponosic odpowiedzialności.?

Żelowy chłopiec
1 rok temu

Co się czepiacie policjantów myślicie że oni chcieli iść na zabezpieczenie przełożeni dali rozkaz i trzeba zrobić jak wam szef e pracy każe coś zrobić to to robisz, gdzie wy żyjecie ludzie a tam jest jeszcze gorzej niż wam się wydaje

Jacek
1 rok temu

Ależ tutaj zlot neokolonialnych i zakompleksionych. My chcemy czerwonej zarazy!

43
0
Napisz co o tym sądziszx