OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
18-latek driftował BMW

18-latek driftował BMW

Brawura, pisk opon i kompletny brak wyobraźni. 18-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego postanowił urządzić sobie pokaz driftu na ulicach Ostrzeszowa. Teraz jego „motoryzacyjne popisy” będą go kosztować fortunę.

Do niebezpiecznych sytuacji doszło 29 marca oraz 11 kwietnia przy ulicy Kaliskiej w Ostrzeszowie. Młody kierowca BMW celowo wprowadzał auto w poślizg, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jak ustalili policjanci z ostrzeszowskiej komendy, za kierownicą siedział 18-latek z powiatu ostrowskiego.

Sprawa trafiła do Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie pod koniec kwietnia. Funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę niebezpiecznych manewrów.

To jednak nie koniec problemów młodego „driftera”. Okazało się bowiem, że 18-latek w ogóle nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami!

Policjanci nie mieli dla niego taryfy ulgowej. Za dwa przypadki driftowania na drodze publicznej został ukarany mandatami po 5000 złotych każdy. Łącznie musi więc zapłacić aż 10 tysięcy złotych. Dodatkowo wobec młodego mieszkańca powiatu ostrowskiego sporządzono dwa wnioski o ukaranie do sądu za kierowanie autem bez prawa jazdy.

Policja przypomina, że publiczne drogi to nie tor wyścigowy. Chwila brawury i chęć popisania się przed znajomymi mogą skończyć się tragedią — albo bardzo kosztowną lekcją.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Nie żyje wędkarz porażony prądem
24 komentarzy
niki
16 dni temu

BRAWO POLICJA!!!! UKARAĆ SUROWO gówniarza!!!!!!!!!!

Olek
16 dni temu

Kogoś mogę kraść jadę i za takie coś poradzą karać a tych glombuw co wjeżdżają hulajnoga przez pracy nie oglądają się co bez ścieżki rowerowej to nie karaja niech się wezmą Smerfetki za mlodziesz

Agata
odpowiada  Olek
14 dni temu

Boże po jakiemu ty piszesz??????? Wyrzuć kompa bo to wstyd nie umieć pisać.

Tomek
16 dni temu

I bardzo dobrze samochody poobijane od kamieni i odpryski na szybach powinien dać swoją polisę OC każdy powinien obejrzeć swojej auto które stało na tym parkingu

jomnie mom auta
16 dni temu

szkoda ze tak w centrum policja nie łapie tych sebixów w swoich głośnych autach co ze wsi przyjadą do maista i robią hałas

Mała mi
odpowiada  jomnie mom auta
14 dni temu

Te Sebixy to przeważnie z miasta są. Skąd wiem? Ano wiem

Schrottplatz
16 dni temu

Niech dryftuje! Jak popali gumy…sprzęgło itd…itp…To będzie najlepsza kara ! Szrota na złom odda a sam przesuadzue się na łyżworolki.

24
0
Napisz co o tym sądziszx