Tomek zginął jak George Floyd?

Na początku marca informowaliśmy o śmierci 30-letniego mężczyzny. Dziś wiemy, że był to Tomasz Osiński, którego rodzice nie mogą pogodzić się ze śmiercią i nie wierzą w oficjalną wersję policji.

Mama poprosiła służby o pomoc przy uspokojeniu 30-latka. Ten najprawdopodobniej był pod wpływem dopalacza, od których był uzależniony. Na miejsce wysłano 4 policjantów i karetkę ze stacji oddalonej o 18 kilometrów.

Funkcjonariusze policji podjęli decyzję o obezwładnieniu Tomasza. Rodzice zarzucają, że policjanci doprowadzili do uduszenia się pobudzonego mężczyzny i mają na to wskazywać poniższe okoliczności.

Zanim dojechało pogotowie ratunkowe, policjanci według relacji rodziców mieli przez kilkadziesiąt minut klęczeć na obezwładnionym Tomaszu. Jeden miał naciskać kolanem na szyję, drugi nogą dociskał plecy, a 3 i 4 trzymali nogi.

Pani Iwona, mama Tomasza, opowiada, że syn był skuty kajdankami, a głowę miał przyciśniętą/wsuniętą w materac. Twarz syna miała być sina. Jeden z policjantów miał wymusić danie zastrzyku w pośladek ze środkiem uspokajającym. Dopiero wtedy po odwróceniu ciała zorientowano się, że 30-latek nie oddycha. Przystąpiono do długiej reanimacji, która nie przyniosła rezultatów.

Rzecznik krotoszyńskiej policji ogłosił, że Tomasz zmarł po podaniu leku przez ratowników.

Krotoszyńscy dziennikarze dotarli do przedstawicieli osób ze środowiska ratowników medycznych, którzy potwierdzają, że pacjent leżał nie dając znaków życia. Podanie zastrzyku również tego nie zmieniło. Twarz miał siną, a ciało fioletowe. Zdaniem cytowanego ratownika doszło do skrajnego niedotlenienia.

Rodzice Tomasza uważają, że policjanci go udusili.

Funkcjonariusze z interwencji pracę w policji zaczynali kolejno w latach:
2006, 2012, 2018 i 2019.

Obecnie prokuratura z Ostrowa Wlkp. oczekuje na wyniki sekcji zwłok. Tymczasem lokalna policja umorzyła własne wewnętrzne postępowanie. – Byli sędziami we własnej sprawie. – użala się matka zmarłego Tomasza.

POLECANE NEWSY

35 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mort
1 rok temu

te pies MSAS MASZ dzieci

OSW
1 rok temu

Oj w USA tylko by podniósł mały palec u ręki na policjanta i od razu kulka w łeb za napaść na policjanta, w zachodnich kalifatach nie lepiej, a u Nas przez taki chore akcje i oskarżanie o całe zło tego świata policji policjanci niedługo będą się bać w ogóle interweniować to dopiero będzie się działo jak bandziory i ćpuny będą poza kontrolą robić co chcą …

Radek
1 rok temu

Ojejj kolejny zaćpany jakimś syfem zmarł przy interwencji. No smuteczek. To nasz biały bohater? Łajt Lifs Mater? Idziemy rozjebać centrum? A tak na poważnie… Tego typu artykuły podkręcają lewaków dzięki czemu pojawia się coraz więcej anarchistycznych zachowań. Skutkiem tego jest wpierdol od policji tak by praworządności było za dość.

Ja
1 rok temu

1. Po co ćpał
2. Trzeba było się zachowywać
3. Jak się bahora nie umie wychować to później najlepiej na policjantów

xdxd
1 rok temu

typowe polaczki w komentarzach xd

Rasista
1 rok temu

Nie płakałem po murzynie !

POganiacz bydła
1 rok temu

Tak kończą ćpuny

Rychu
1 rok temu

Ormowcy go zamordowali,stwierdziło to pogotowie,że był siny,i podanie zatrzyku by nic nie dało,to nie pierwsza taka sytuacja,pogotowie było świadkiem ,morderstwa,leżenie i duszenie w 4 ludzi,przez 30 min. osobe. to morderstwo.Bo Narkoman. A co kraj zrobił by pomuc takiej osobie chorej? . (Nic) Nie ma pieniędzy ,bo wszystkie zostały wydane na Rydzyka w czasie pandemi.

siwy
1 rok temu

Dopalacz lives matter.

Egzekutor
1 rok temu

Pieprzona patologia kasę chce wyłudzić i tyle. Jak tak dalej pójdzie to policja niedługo będzie mogła używać tylko miotelek do łaskotania. Niech zobaczą co policja robi np. we Francji.

35
0
Napisz co o tym sądziszx