Tomek zginął jak George Floyd?

Udostępnij
Tweet

Na początku marca informowaliśmy o śmierci 30-letniego mężczyzny. Dziś wiemy, że był to Tomasz Osiński, którego rodzice nie mogą pogodzić się ze śmiercią i nie wierzą w oficjalną wersję policji.

Mama poprosiła służby o pomoc przy uspokojeniu 30-latka. Ten najprawdopodobniej był pod wpływem dopalacza, od których był uzależniony. Na miejsce wysłano 4 policjantów i karetkę ze stacji oddalonej o 18 kilometrów.

Funkcjonariusze policji podjęli decyzję o obezwładnieniu Tomasza. Rodzice zarzucają, że policjanci doprowadzili do uduszenia się pobudzonego mężczyzny i mają na to wskazywać poniższe okoliczności.

Zanim dojechało pogotowie ratunkowe, policjanci według relacji rodziców mieli przez kilkadziesiąt minut klęczeć na obezwładnionym Tomaszu. Jeden miał naciskać kolanem na szyję, drugi nogą dociskał plecy, a 3 i 4 trzymali nogi.

Pani Iwona, mama Tomasza, opowiada, że syn był skuty kajdankami, a głowę miał przyciśniętą/wsuniętą w materac. Twarz syna miała być sina. Jeden z policjantów miał wymusić danie zastrzyku w pośladek ze środkiem uspokajającym. Dopiero wtedy po odwróceniu ciała zorientowano się, że 30-latek nie oddycha. Przystąpiono do długiej reanimacji, która nie przyniosła rezultatów.

Rzecznik krotoszyńskiej policji ogłosił, że Tomasz zmarł po podaniu leku przez ratowników.

Krotoszyńscy dziennikarze dotarli do przedstawicieli osób ze środowiska ratowników medycznych, którzy potwierdzają, że pacjent leżał nie dając znaków życia. Podanie zastrzyku również tego nie zmieniło. Twarz miał siną, a ciało fioletowe. Zdaniem cytowanego ratownika doszło do skrajnego niedotlenienia.

Rodzice Tomasza uważają, że policjanci go udusili.

Funkcjonariusze z interwencji pracę w policji zaczynali kolejno w latach:
2006, 2012, 2018 i 2019.

Obecnie prokuratura z Ostrowa Wlkp. oczekuje na wyniki sekcji zwłok. Tymczasem lokalna policja umorzyła własne wewnętrzne postępowanie. – Byli sędziami we własnej sprawie. – użala się matka zmarłego Tomasza.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sens
3 lat temu

wg.matki syn był aniołem więc nie rozumiem po co wzywała policję

Sędzia zgred
3 lat temu

To ten handlarz śmiercią co dostał wyrok za sprzedawanie dzieciakom dopalaczy? Pewnie przez niego niejeden sobie życie zniszczył. No to karma wróciła

Doktor prozak
3 lat temu

Ćpuny są niebezpieczne dla otoczenia i samych siebie. W obydwu przypadkach nastąpiła selekcja naturalna

kit
3 lat temu

No niestety policja w ostatnim czasie myśli ze im wszystko wolno i są bezkarni. Jeśli uduszenie nastąpiło przez nieumiejętne obezwładnienie powinni odpowiedzieć za śmierć człowieka. tak jak każdy inny. Jesli wytłumaczeniem ma być praca w stresie to taki policjant powinien być zwolniony ze służby jak sobie nie radzi z tym.

Truthteller
3 lat temu

Niestety, ale większość policjantów to dosłownie debile, którzy mają wykonywać rozkazy! Ludzi myślących tam nie chcą. Większość nie powinna się tam znaleźć w ogóle i nie wiem jakim cudem przechodzą psychotesty!

Marek
3 lat temu

Przypomniało im się jak zobaczyli ile rodzina Floyda dostała kasy ….Żałosne

osw
3 lat temu

miał pełno narkotyków w sobie czy co bo nie rozumiem tytułu?????

Jacej
3 lat temu

To są przestępcy w mundurach najgorsi są ci co na psychiatryku pracują katuja ludzi i się znęcaja nad chorymi ta szefowa psychiatryka powinna iść do dymisji niech jedzie do Niemiec na ogorki

Polak
3 lat temu

Podobna moja sytuacja w Ostrowie Policja o mało mnie nie zabiła bili mnie katowali dusili ledwo co przezylem do dziś mam traumę to co mi zrobili do końca życia zostanie w Pamięci większość Policjantów i tych ze szpitala ma krew na rękach rączkę raczke myje jak chciałem wytoczyć im sprawę prawnik obrazu mi powiedział że nie mamy z nimi szans i ze nikt mi nie uwierzy oni tak robię żeby dowodów nie było….

krotoszynianin
3 lat temu

zawsze mówie prawda ma dwa końce ….jedni i drudzy maja racje…….tyle do powiedzenia nie znam sytuacji wiec sie nie chce wypowiadac cokolwiek wiecej

35
0
Napisz co o tym sądziszx