Tomek zginął jak George Floyd?

Udostępnij
Tweet

Na początku marca informowaliśmy o śmierci 30-letniego mężczyzny. Dziś wiemy, że był to Tomasz Osiński, którego rodzice nie mogą pogodzić się ze śmiercią i nie wierzą w oficjalną wersję policji.

Mama poprosiła służby o pomoc przy uspokojeniu 30-latka. Ten najprawdopodobniej był pod wpływem dopalacza, od których był uzależniony. Na miejsce wysłano 4 policjantów i karetkę ze stacji oddalonej o 18 kilometrów.

Funkcjonariusze policji podjęli decyzję o obezwładnieniu Tomasza. Rodzice zarzucają, że policjanci doprowadzili do uduszenia się pobudzonego mężczyzny i mają na to wskazywać poniższe okoliczności.

Zanim dojechało pogotowie ratunkowe, policjanci według relacji rodziców mieli przez kilkadziesiąt minut klęczeć na obezwładnionym Tomaszu. Jeden miał naciskać kolanem na szyję, drugi nogą dociskał plecy, a 3 i 4 trzymali nogi.

Pani Iwona, mama Tomasza, opowiada, że syn był skuty kajdankami, a głowę miał przyciśniętą/wsuniętą w materac. Twarz syna miała być sina. Jeden z policjantów miał wymusić danie zastrzyku w pośladek ze środkiem uspokajającym. Dopiero wtedy po odwróceniu ciała zorientowano się, że 30-latek nie oddycha. Przystąpiono do długiej reanimacji, która nie przyniosła rezultatów.

Rzecznik krotoszyńskiej policji ogłosił, że Tomasz zmarł po podaniu leku przez ratowników.

Krotoszyńscy dziennikarze dotarli do przedstawicieli osób ze środowiska ratowników medycznych, którzy potwierdzają, że pacjent leżał nie dając znaków życia. Podanie zastrzyku również tego nie zmieniło. Twarz miał siną, a ciało fioletowe. Zdaniem cytowanego ratownika doszło do skrajnego niedotlenienia.

Rodzice Tomasza uważają, że policjanci go udusili.

Funkcjonariusze z interwencji pracę w policji zaczynali kolejno w latach:
2006, 2012, 2018 i 2019.

Obecnie prokuratura z Ostrowa Wlkp. oczekuje na wyniki sekcji zwłok. Tymczasem lokalna policja umorzyła własne wewnętrzne postępowanie. – Byli sędziami we własnej sprawie. – użala się matka zmarłego Tomasza.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ar
3 lat temu

Najpierw wzywa policję bo się obawia syn, a Teraz kochany miły grzeczny zamordowany przez policjantów.

Obywatel
3 lat temu

Policja jest po to aby pomóc,zapobiec,interweniować.Ale nie zabijać!!!!!.4 na 1 w ciul równe szanse

gold wing
3 lat temu

jak byl synus niegrzeczny to matka go mogia do kata zaprowadzic bezstresowe wychowanie a nie policje wzywac

Mix
3 lat temu

no to trzeba spalic i ograbić pół miasta jak w USA….skoro się tak do stanów porównujecie…

OSW
3 lat temu

Matka sama wezwała na niego policję bo był agresywny po dopkach, najwidoczniej grzeczne proszenie żeby się opamiętał i uspokoił nie pomagało, że zostały zastosowane środki przymusu, nie zrobili by nic, gość komuś jeszcze by coś zrobił to też oczywiście była by wina zwalona na policję, żałosne to, że ostatnimi czasami trwa taka nagonka na stróżów prawa, by ich nie było to dopiero by się działo …
PS Ten murzyn z Ameryki też ćpun i był po dopkach ?!

Fallus Anolymus
3 lat temu

Czemu go porównujecie do tego z USA?!

RR
3 lat temu

To jest smutne ale matka teraz dopiero będzie spokojnie spała.I daj kobieto spokojnie spać tym policjantom to był wypadek

Robert
3 lat temu

Nie bronię policji, ale do takich przypadków zacznijmy wzywać osoby, które im te dopalacze sprzedają…

Bolca jej brakuje
3 lat temu

Bezpłodna samotna beti to wtyka na psiarni i stary łysa świnia ormowiec. Zazdrosne nieszczęśliwe kapusie. Mam nadzieję że covidek zrobi z nimi porządek , przyda się mała czystka w tym mieście.

Ekolog
3 lat temu

Nie ma skutku bez przyczyny. Nakręcił się dopalaczami,psy rozdrażnił i przypadkowa utylizacja.Społeczeństwo nie będzie rozpaczało nad ubytkiem miłośnika używek.Sam sobie nagrabił koleś. A psy co nają robić,cacy,cacy… po główce jak mu odbiło ! Bierzesz,jesteś prawie martwy,trafisz na swojego !

35
0
Napisz co o tym sądziszx