Tomek zginął jak George Floyd?

Udostępnij
Tweet

Na początku marca informowaliśmy o śmierci 30-letniego mężczyzny. Dziś wiemy, że był to Tomasz Osiński, którego rodzice nie mogą pogodzić się ze śmiercią i nie wierzą w oficjalną wersję policji.

Mama poprosiła służby o pomoc przy uspokojeniu 30-latka. Ten najprawdopodobniej był pod wpływem dopalacza, od których był uzależniony. Na miejsce wysłano 4 policjantów i karetkę ze stacji oddalonej o 18 kilometrów.

Funkcjonariusze policji podjęli decyzję o obezwładnieniu Tomasza. Rodzice zarzucają, że policjanci doprowadzili do uduszenia się pobudzonego mężczyzny i mają na to wskazywać poniższe okoliczności.

Zanim dojechało pogotowie ratunkowe, policjanci według relacji rodziców mieli przez kilkadziesiąt minut klęczeć na obezwładnionym Tomaszu. Jeden miał naciskać kolanem na szyję, drugi nogą dociskał plecy, a 3 i 4 trzymali nogi.

Pani Iwona, mama Tomasza, opowiada, że syn był skuty kajdankami, a głowę miał przyciśniętą/wsuniętą w materac. Twarz syna miała być sina. Jeden z policjantów miał wymusić danie zastrzyku w pośladek ze środkiem uspokajającym. Dopiero wtedy po odwróceniu ciała zorientowano się, że 30-latek nie oddycha. Przystąpiono do długiej reanimacji, która nie przyniosła rezultatów.

Rzecznik krotoszyńskiej policji ogłosił, że Tomasz zmarł po podaniu leku przez ratowników.

Krotoszyńscy dziennikarze dotarli do przedstawicieli osób ze środowiska ratowników medycznych, którzy potwierdzają, że pacjent leżał nie dając znaków życia. Podanie zastrzyku również tego nie zmieniło. Twarz miał siną, a ciało fioletowe. Zdaniem cytowanego ratownika doszło do skrajnego niedotlenienia.

Rodzice Tomasza uważają, że policjanci go udusili.

Funkcjonariusze z interwencji pracę w policji zaczynali kolejno w latach:
2006, 2012, 2018 i 2019.

Obecnie prokuratura z Ostrowa Wlkp. oczekuje na wyniki sekcji zwłok. Tymczasem lokalna policja umorzyła własne wewnętrzne postępowanie. – Byli sędziami we własnej sprawie. – użala się matka zmarłego Tomasza.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rasista
3 lat temu

Nie płakałem po murzynie !

POganiacz bydła
3 lat temu

Tak kończą ćpuny

Rychu
3 lat temu

Ormowcy go zamordowali,stwierdziło to pogotowie,że był siny,i podanie zatrzyku by nic nie dało,to nie pierwsza taka sytuacja,pogotowie było świadkiem ,morderstwa,leżenie i duszenie w 4 ludzi,przez 30 min. osobe. to morderstwo.Bo Narkoman. A co kraj zrobił by pomuc takiej osobie chorej? . (Nic) Nie ma pieniędzy ,bo wszystkie zostały wydane na Rydzyka w czasie pandemi.

siwy
3 lat temu

Dopalacz lives matter.

Egzekutor
3 lat temu

Pieprzona patologia kasę chce wyłudzić i tyle. Jak tak dalej pójdzie to policja niedługo będzie mogła używać tylko miotelek do łaskotania. Niech zobaczą co policja robi np. we Francji.

Edek
3 lat temu

Nie pierwszy raz kulsony mają krew na łapach, skór wiele…

BmW master
3 lat temu

Kłócicie się że matka wzywała pomoc, że synuś , a teraz żal albo że 4 na 1 i jakie szanse… tu niebo to chodzi ! Problem jest w tym, że można było przeprowadzić inaczej akcję, tutaj wina leży po stronie braku przeszkolenia odpowiedniego, co w takim przypadku robić, jedynie dziwię się, że medyki milczą.

Żelowy chłopiec
3 lat temu

Tak teraz na biednych policjantów a jak mieli go trzymać zawsze przyciskają kolanem itp. trzeba było lepiej syna wychować sorry matka

Kaszpirowski
3 lat temu

Dokladnie po prochach to ma siłę niesamowita.latwo jest oceniać na odległość a jak byś miał z takim doczynienia to inaczej byś spiewal

Marek
3 lat temu

Do „Obywatel” miałeś kiedyś doczynienia z człowiekiem po dopalaczach ? Nie czuję nic , odporny na ból i niesamowicie silny . Jesteś „dobry ” przed monitorem .

35
0
Napisz co o tym sądziszx