Zatajono wykształcenie konkurentki politycznej? (aktualizacja)

Udostępnij
Tweet

Bój o fotel wójta w gminie Ostrów zaostrzył się. Wczoraj Karolina Krawczyk, konkurentka dla obecnego wójta Piotra Kuroszczyka, złożyła w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na fałszowaniu materiałów wyborczych. Chodzi o pominięcie specjalizacji jej wyższego wykształcenia na „obwieszczeniach” wywieszonych na terenie gminy.

+

Karolina Krawczyk zauważyła, że wersja obwieszczeń, tych widniejących na stronie urzędu gminy jak i tych wywieszonych w terenie, różnią się. Kandydatka posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, natomiast na obwieszczeniach widnieje samo „wykształcenie wyższe”. To, jej zdaniem, może być celowym działaniem politycznej konkurencji. Co prawda wójt Kuroszczyk również posiada wykształcenie wyższe, ale ze specjalizacją rolniczą.

Za druk i kolportaż odpowiedzialny jest Urząd Gminy. – Oczekujemy od prokuratury wyjaśnienia czy było to celowe działanie czy może ktoś nie zapanował nad kolportażem tych materiałem. Uważam, że może być to przesłanka decydująca o wyborze, ponieważ mieszkańcy pytają się o moje kompetencje. Poza tym jest to kwalifikacja, której mój konkurent, wójt, nie ma. – mówi Karolina Krawczyk, kandydatka na wójta gminy Ostrów Wlkp.


Aktualizacja:

Szanowni Państwo,

stanowczo i z pełną odpowiedzialnością informuje, że zaistniały brak specjalizacji wyższego wykształcenia kandydatki na urząd Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Karoliny Krawczyk wynika z niedopatrzenia. Nie ma on żadnego podtekstu politycznego. Nie ma absolutnej mowy o jakiejkolwiek ingerencji osób postronnych, w tym także kontrkandydatów p. Karoliny Krawczyk, w przygotowaniu jakichkolwiek materiałów wyborczych. To zadanie tylko i wyłącznie Gminnej Komisji Wyborczej.

Gminna Komisja Wyborcza zajmuje się merytorycznym przygotowaniem obwieszczeń oraz wszelkich innych materiałów wyborczych. Dopiero po zatwierdzeniu, sporządzeniu dokumentów i protokołów , przekazujemy materiały do druku. Pracownicy Urzędu Gminy nie są zobowiązani do ich kontroli, a jedynie do wydrukowania oraz zamieszczenia materiałów wyborczych na przygotowanych do tego specjalnych tablicach informacyjnych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski.

CZYTAJ  Wypadła z drogi. To nie jej wina?

Jest mi niezmiernie przykro, że tego typu sprawę podaje się do publicznej informacji, a o całej zaistniałej sytuacji dowiedziałam się mediów.

Byliśmy, jesteśmy i będziemy otwarci na dialog z każdym z Państwa. Nie było to nasze celowe działanie.

Malwina Maria Duda

Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Ostrowie Wielkopolskim

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

83 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
1
5 lat temu

Gdyby nie ten artykuł większość ludzi nadal by o tej osobie nie słyszała więc może to jednak jest jakiś pomysł żeby zabłysnąć …

Ciekawa
5 lat temu

Może Pani Karolina poinformuje jaką uczelnię ukończyła i kiedy zdobyła wyższe wykształcenie.Ja jestem ciekawa o co ten bój? Czy uczelnia tego warta i dlaczego umniejsza inne ?

Wychowanek TK. Technikum Kolejowego jakby co.
5 lat temu

Kwaśniewski też miał tylko wyższe wykształcenie.

ktoś
5 lat temu

Kobietę znam tylko z plakatów ale na logikę w poprzednich wyborach startowała przegrała potem sądziła się chyba z radnym Ryfą o jakieś tam przeprosiny lata minęły nikt w gminie o babsku nie słyszał a tu masz wybory i jest jak królik z kapelusza wyskoczyła i startuje w wyborach i znowu już aferę robi i z kim teraz będzie się sądzić czyny kobieto czyny się liczą

Król Karol i bajkowa przypowieść
5 lat temu

Informuję, że po wyborach powołana zostanie Gminna Komisja Śledcza ds. Zbadania Okoliczności Pominięcia Wyrazu „ekonomiczne” w wykształceniu jedynej i słusznej kandydatki na urząd Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski. Przewodnicżącym Komisji będę ja. Ustalenia Komisji będą ostateczne i nie podlegające apelacji. Winowajca niedopatrzenia zostanie schwytany, a następnie umieszczony w klatce i wystawiony do wglądu podczas najbliższej Sesji Rady Gminy. Radni ustalą treść przeprosin, która zostanie wręczona winowajcy do publicznego odczytania podczas sesji, Jednocześnie winowajca będzie mógł odzyskać wolność, ale tylko pod warunkiem wpłacenia poręczenia majątkowego w wysokości 50 000 zł.Wtedy winowajca pozna złoty ekonomiczny morał, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

kiełbasa wyborcza nie dla was

Winowajca będzie musiał publicznie nosić koszulkę z napisem „JESTEM OSZUSTEM”

Przewodnicząca Malwina
5 lat temu

Szanowni Państwo!
Nie doszukujcie się jakiś teorii spiskowych. Jest to zwyczajne przeoczenie, które P. Krawczyk nic nie ujmuje z wykształcenia. Tym bardziej, że pełnomocnik Pani Krawczyk podpisując się pod tym dokumentem również nie dopatrzyła się braku kierunku studiów.
Całej Gminnej Komisji Wyborczej zależy na uczciwości i rzetelności przeprowadzonych wyborów tym bardziej, że w jej skład wchodzą przedstawiciele różnych środowisk i poglądów, m. in. Pani Karoliny Krawczyk.
Z poważaniem.
Malwina Duda

zwolennik
5 lat temu

Pani Karolina jest super, a wy wszyscy nie wiecie co wypisujecie, żal mi was. KAROLINA KRAWCZYK NA WÓJTA.

Piotr
5 lat temu

Czy Pani w końcu napisze czy ma wykształcenie wyższe pełne tj.mgr, oraz czy kończyła Pani studia dzienne , czy zaoczne, no i na jakiej uczelni, gdyż jako Pani potencjalny wyborca chciałbym to wiedzieć

Scypioon
5 lat temu

Jeśli ten artykuł oraz błąd w druku to był sposób na zwrócenie swojej uwagi, to morał jest taki, że ta Pani popada w skrajną megalomanie. Jak dla mnie sprawa powinna nie ujrzeć światła dziennego, prócz samej Pani i załatwić ją po cichu, a nie czynić larum na łamach ostrowskiej prasy internetowej. Z resztą o ile wiem, to dyplom został wręczony w ubiegłą sobotę z uczelni z przy jednej z ulic naszego miasta. Z całą estymą – to nie Politechnika Warszawska czy Harvard. Więcej skromności, mniej szukania dziury w całym

wyborca.
5 lat temu

do dzieła szanowna Pani – wielki czas aby tego komucha wrescie wysadził ktos z siodła . To co tutaj napisane to daje swiatło jak to sie robi aby zaszkodzic i pozostac przy korycie . Podobnie kiedys było w gminie Przygodzice . Do dziela szanowna Pani – czas aby ta PRL =ka sitwe w gm. zmienic na nowe , swiatle srodowisko . Jak ci sie nie uda – trudno poczekasz i znowu – wyborcy kiedys sami poznaja sie na tej klice.

83
0
Napisz co o tym sądziszx