OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zatajono wykształcenie konkurentki politycznej? (aktualizacja)

Bój o fotel wójta w gminie Ostrów zaostrzył się. Wczoraj Karolina Krawczyk, konkurentka dla obecnego wójta Piotra Kuroszczyka, złożyła w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na fałszowaniu materiałów wyborczych. Chodzi o pominięcie specjalizacji jej wyższego wykształcenia na “obwieszczeniach” wywieszonych na terenie gminy.

+

Karolina Krawczyk zauważyła, że wersja obwieszczeń, tych widniejących na stronie urzędu gminy jak i tych wywieszonych w terenie, różnią się. Kandydatka posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, natomiast na obwieszczeniach widnieje samo “wykształcenie wyższe”. To, jej zdaniem, może być celowym działaniem politycznej konkurencji. Co prawda wójt Kuroszczyk również posiada wykształcenie wyższe, ale ze specjalizacją rolniczą.

Za druk i kolportaż odpowiedzialny jest Urząd Gminy. – Oczekujemy od prokuratury wyjaśnienia czy było to celowe działanie czy może ktoś nie zapanował nad kolportażem tych materiałem. Uważam, że może być to przesłanka decydująca o wyborze, ponieważ mieszkańcy pytają się o moje kompetencje. Poza tym jest to kwalifikacja, której mój konkurent, wójt, nie ma. – mówi Karolina Krawczyk, kandydatka na wójta gminy Ostrów Wlkp.


Aktualizacja:

Szanowni Państwo,

stanowczo i z pełną odpowiedzialnością informuje, że zaistniały brak specjalizacji wyższego wykształcenia kandydatki na urząd Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Karoliny Krawczyk wynika z niedopatrzenia. Nie ma on żadnego podtekstu politycznego. Nie ma absolutnej mowy o jakiejkolwiek ingerencji osób postronnych, w tym także kontrkandydatów p. Karoliny Krawczyk, w przygotowaniu jakichkolwiek materiałów wyborczych. To zadanie tylko i wyłącznie Gminnej Komisji Wyborczej.

Gminna Komisja Wyborcza zajmuje się merytorycznym przygotowaniem obwieszczeń oraz wszelkich innych materiałów wyborczych. Dopiero po zatwierdzeniu, sporządzeniu dokumentów i protokołów , przekazujemy materiały do druku. Pracownicy Urzędu Gminy nie są zobowiązani do ich kontroli, a jedynie do wydrukowania oraz zamieszczenia materiałów wyborczych na przygotowanych do tego specjalnych tablicach informacyjnych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski.

Jest mi niezmiernie przykro, że tego typu sprawę podaje się do publicznej informacji, a o całej zaistniałej sytuacji dowiedziałam się mediów.

Byliśmy, jesteśmy i będziemy otwarci na dialog z każdym z Państwa. Nie było to nasze celowe działanie.

Malwina Maria Duda

Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Ostrowie Wielkopolskim

83 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zdzichu
2 lat temu

Żenada….

Karolina
2 lat temu

Wszyscy Panią znają , nawet dopiski nie pomogą.Kariera ponad możliwości !

Bolek
2 lat temu

Nie znam jej ale wydaje mi się że i tak nie będzie gorsza od obecnie panujacego niepodzielnie wszechwładnego. Krew mnie zalewa gdy widzę w jakim tempie rozrasta się nasza strefa ekonomiczna i w jakim tempie robione sa na terenie gminy ale w części zachodniej czyli nie tam gdzie mieszka wójt…

1
2 lat temu

Gdyby nie ten artykuł większość ludzi nadal by o tej osobie nie słyszała więc może to jednak jest jakiś pomysł żeby zabłysnąć …

Ciekawa
2 lat temu

Może Pani Karolina poinformuje jaką uczelnię ukończyła i kiedy zdobyła wyższe wykształcenie.Ja jestem ciekawa o co ten bój? Czy uczelnia tego warta i dlaczego umniejsza inne ?

Wychowanek TK. Technikum Kolejowego jakby co.
2 lat temu

Kwaśniewski też miał tylko wyższe wykształcenie.

ktoś
2 lat temu

Kobietę znam tylko z plakatów ale na logikę w poprzednich wyborach startowała przegrała potem sądziła się chyba z radnym Ryfą o jakieś tam przeprosiny lata minęły nikt w gminie o babsku nie słyszał a tu masz wybory i jest jak królik z kapelusza wyskoczyła i startuje w wyborach i znowu już aferę robi i z kim teraz będzie się sądzić czyny kobieto czyny się liczą

kiełbasa wyborcza nie dla was

Winowajca będzie musiał publicznie nosić koszulkę z napisem “JESTEM OSZUSTEM”

Normalny
odpowiada  ktoś
2 lat temu

Właśnie o nic po prostu Pani Karolina lubi się tylko na takich rzeczach promować. Ale przez 4 lata o niej ani słuchu ani widu. Ośmiesza się że tylko startuje. O grantach już nie wspomnę po prostu wstyd że te pieniądze przepadły…

Malwina
odpowiada  ktoś
2 lat temu

A gdzie tu jest nieprawidłowość?! Zwykłe ludzkie przeoczenie w czasie wprowadzania przez informatyka danych kandydatki. Jeżeli ktoś się nigdy nie myli niech pierwszy rzuci kamieniem. Poza tym zostało to skorygowane, błąd naprawiony.
Pozostali kandydaci nie robią sensacji ze swoich ukończonych kierunków studiów.
A tak w ogóle jaki to ma wpływ na pozyskanie wyborców przez kandydata?!
Ale teorii spiskowych nie zaszkodzi więcej 😉
Proszę sobie nie przeszkadzać i je tworzyć! Zawsze będzie miło je przeczytać z uśmiechem na twarzy!
Pozdrawiam 😀

83
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x