Zatajono wykształcenie konkurentki politycznej? (aktualizacja)

Bój o fotel wójta w gminie Ostrów zaostrzył się. Wczoraj Karolina Krawczyk, konkurentka dla obecnego wójta Piotra Kuroszczyka, złożyła w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na fałszowaniu materiałów wyborczych. Chodzi o pominięcie specjalizacji jej wyższego wykształcenia na „obwieszczeniach” wywieszonych na terenie gminy.

+

Karolina Krawczyk zauważyła, że wersja obwieszczeń, tych widniejących na stronie urzędu gminy jak i tych wywieszonych w terenie, różnią się. Kandydatka posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, natomiast na obwieszczeniach widnieje samo „wykształcenie wyższe”. To, jej zdaniem, może być celowym działaniem politycznej konkurencji. Co prawda wójt Kuroszczyk również posiada wykształcenie wyższe, ale ze specjalizacją rolniczą.

Za druk i kolportaż odpowiedzialny jest Urząd Gminy. – Oczekujemy od prokuratury wyjaśnienia czy było to celowe działanie czy może ktoś nie zapanował nad kolportażem tych materiałem. Uważam, że może być to przesłanka decydująca o wyborze, ponieważ mieszkańcy pytają się o moje kompetencje. Poza tym jest to kwalifikacja, której mój konkurent, wójt, nie ma. – mówi Karolina Krawczyk, kandydatka na wójta gminy Ostrów Wlkp.


Aktualizacja:

Szanowni Państwo,

stanowczo i z pełną odpowiedzialnością informuje, że zaistniały brak specjalizacji wyższego wykształcenia kandydatki na urząd Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Karoliny Krawczyk wynika z niedopatrzenia. Nie ma on żadnego podtekstu politycznego. Nie ma absolutnej mowy o jakiejkolwiek ingerencji osób postronnych, w tym także kontrkandydatów p. Karoliny Krawczyk, w przygotowaniu jakichkolwiek materiałów wyborczych. To zadanie tylko i wyłącznie Gminnej Komisji Wyborczej.

Gminna Komisja Wyborcza zajmuje się merytorycznym przygotowaniem obwieszczeń oraz wszelkich innych materiałów wyborczych. Dopiero po zatwierdzeniu, sporządzeniu dokumentów i protokołów , przekazujemy materiały do druku. Pracownicy Urzędu Gminy nie są zobowiązani do ich kontroli, a jedynie do wydrukowania oraz zamieszczenia materiałów wyborczych na przygotowanych do tego specjalnych tablicach informacyjnych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski.

CZYTAJ  Biegi patriotyczne na Piaskach - ZDJĘCIA

Jest mi niezmiernie przykro, że tego typu sprawę podaje się do publicznej informacji, a o całej zaistniałej sytuacji dowiedziałam się mediów.

Byliśmy, jesteśmy i będziemy otwarci na dialog z każdym z Państwa. Nie było to nasze celowe działanie.

Malwina Maria Duda

Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Ostrowie Wielkopolskim

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

83 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Karol
5 lat temu

Jakoś nie widzę tej Karolinki na tym stanowisku… dla mnie tylko Króla na Wójta!!!

aaa
5 lat temu

Dlaczego te napaści na Pania Karolinę ? Bo walczy z nieprawidłowościami i starymi układami? Otrząśnijcie się ludzie. Wójt Kuroszczyk to dopiero mia efektowną kampanię wyborczą i hasło żeby było jak było hehe

Janek
5 lat temu

Nie rozumiem napaści na Panią Karolinę? Zauważyła nieprawidłowości i miała milczeć? A może przy urnach też się będą działy cuda?

Zbulwersowana
5 lat temu

Nie rozumiem tych komentarzy nieprzychylnych Pani Karolinie….. Bezczelna żenująca, pyskata – bo? Bo zwróciła uwagę na „niejasności”? Bo walczy z układem w gminie ? Bo młoda, energiczna i z pomysłem?

Janek
odpowiada  Zbulwersowana
5 lat temu

Dziwnie walczy, argumentami niemetorycznymi

Magda
5 lat temu

Jakoś nie chce mi się wierzyć w „pomyłkę”. Dlaczego akurat u Pani Krawczyk wyniknęła? Bo wójt Kuroszczyk wie, że Pan Królak to żadna konkurencja 🙂 A wykształcenie wyższe ekonomiczne daje chyba większe predyspozycje do sprawowania władzy w gminie gdzie zarządza się pieniędzmi i to naszymi, a nie polami !!

Piotr
odpowiada  Magda
5 lat temu

Pani Magdo, upominanie sie o tytył lub kierunek wykształcenia jestczymś małostkowym, świadczącyn, iż dan osoba nie ma się jak zaprezentować. Ja z mam tytuł mgr inż. ale nigdy w swojej pracy tego nie podkreślam, a zarządzam w prywarnej firmie od wielu lat inwestycjami za dziesiątki milionów, choc nie jestem ekonomista.Czy moj pracodawca z tego tytułu misłbt mnie zwolnić? Nie liczy się wiele innych elementów niz kerunwm wykształceniA

Anna
5 lat temu

CWANIARA

Krystyna
5 lat temu

Wykształcenie to rzecz wtórna, ale dlaczego Gminna Komisja Wyborcza podjęła uchwałę w dniu 8.10, a obwieszczenie na tablicach ma datę 2.10? To nie chodzi o wykształcenie, tylko o to, że ktoś ingerował w treść dokumentów komisji wyborczej, co jest niedopuszczalne. A ingerować musiał, bo obwieszczenie, które widać do góry na zdjęciu, podpisane przez panią przewodniczącą jest prawidłowe, a obwieszczenie rozwieszone na tablicach ma inną treść i nie ma na nim własnoręcznego podpisu pani Przewodniczącej.

Mieszkaniec Gminy
odpowiada  Krystyna
5 lat temu

Przewodniczaca komisji napisała oświadczenie o pomyłce. Kazdy moze sie pomyslic,. To co dobrze wiem napewno tez ktoś jest w tej komisji jest od Pani Karoliny Krawczyk bo u nas w Miescie w Ostrowie Wielkopolskim są członkowie komisji z różnych ugrupowań i komitetów i ta osoba predzej nie zauważyła ???/ ? Bardzo to dziwne… . Wg mnie pani Krawczyk takimi rzeczami po prostu chce sie wypromować.
Przez 4 lata nie było jej nigdzie widac ani słychac. Niestety na fotel Wójta trzeba zapracowac.. Pan Kuroszczyk cięzką pracą przez 4 lata napewno na to zapracował. Pozdrawiam

aaa
odpowiada  Krystyna
5 lat temu

pominę błędy ortograficzne w wypowiedzi Mieszkańca Gminy. A może tej osobie nie dano wcześniej wglądu do dokumentacji? Przy liczeniu głosów też można się pomylić? Proszę nie odwracać kota ogonem!

Mieszkanka kolatajewa
odpowiada  Krystyna
5 lat temu

Napisano prawdę czy ktoś widział i słyszał coś o Pani Karolinie Krawczyk przez ostatnie 4 lata ??????? Wstyd bo nawet pieniążki z Orlenu na granty przepadły. Jednej rzeczy dobrze nie umie Pani Karolina załatwić a ona na Wójta się pcha po co??? CHYBA aby się ośmieszyć ???

mieszkanka gminy
5 lat temu

BEZCZELNE BABsko

Piotr
odpowiada  mieszkanka gminy
5 lat temu

Nie jestem zwolennikiem Pani Karoliny, ale trochę szacunku. Moratora tego portalu proszę o usuwanie takich postów

Aldona
5 lat temu

Pani Karolino mam pytanie czy posiada pani tytuł magistra czy inżyniera. Proszę o odpowiedź?

mieszkaniec Gminy
5 lat temu

….i co chciała takim żenującym zachowaniem uzyskać, nie miała pomysłu na uczciwą kampanie?????

zofia
odpowiada  mieszkaniec Gminy
5 lat temu

Żenującym? Dlaczego? Bo zwróciła uwagę na nieprawidłowości? Walczy o swoje? Żenujące to są machlojki w Gminnej Komisji Wyborczej – 8.10. uchwała a 2.10 obwieszczenie ?! To dopiero żenada !!!

83
0
Napisz co o tym sądziszx