Zatajono wykształcenie konkurentki politycznej? (aktualizacja)

Udostępnij
Tweet

Bój o fotel wójta w gminie Ostrów zaostrzył się. Wczoraj Karolina Krawczyk, konkurentka dla obecnego wójta Piotra Kuroszczyka, złożyła w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na fałszowaniu materiałów wyborczych. Chodzi o pominięcie specjalizacji jej wyższego wykształcenia na „obwieszczeniach” wywieszonych na terenie gminy.

+

Karolina Krawczyk zauważyła, że wersja obwieszczeń, tych widniejących na stronie urzędu gminy jak i tych wywieszonych w terenie, różnią się. Kandydatka posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, natomiast na obwieszczeniach widnieje samo „wykształcenie wyższe”. To, jej zdaniem, może być celowym działaniem politycznej konkurencji. Co prawda wójt Kuroszczyk również posiada wykształcenie wyższe, ale ze specjalizacją rolniczą.

Za druk i kolportaż odpowiedzialny jest Urząd Gminy. – Oczekujemy od prokuratury wyjaśnienia czy było to celowe działanie czy może ktoś nie zapanował nad kolportażem tych materiałem. Uważam, że może być to przesłanka decydująca o wyborze, ponieważ mieszkańcy pytają się o moje kompetencje. Poza tym jest to kwalifikacja, której mój konkurent, wójt, nie ma. – mówi Karolina Krawczyk, kandydatka na wójta gminy Ostrów Wlkp.


Aktualizacja:

Szanowni Państwo,

stanowczo i z pełną odpowiedzialnością informuje, że zaistniały brak specjalizacji wyższego wykształcenia kandydatki na urząd Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Karoliny Krawczyk wynika z niedopatrzenia. Nie ma on żadnego podtekstu politycznego. Nie ma absolutnej mowy o jakiejkolwiek ingerencji osób postronnych, w tym także kontrkandydatów p. Karoliny Krawczyk, w przygotowaniu jakichkolwiek materiałów wyborczych. To zadanie tylko i wyłącznie Gminnej Komisji Wyborczej.

Gminna Komisja Wyborcza zajmuje się merytorycznym przygotowaniem obwieszczeń oraz wszelkich innych materiałów wyborczych. Dopiero po zatwierdzeniu, sporządzeniu dokumentów i protokołów , przekazujemy materiały do druku. Pracownicy Urzędu Gminy nie są zobowiązani do ich kontroli, a jedynie do wydrukowania oraz zamieszczenia materiałów wyborczych na przygotowanych do tego specjalnych tablicach informacyjnych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski.

CZYTAJ  22-latkowi grozi do 10 lat więzienia

Jest mi niezmiernie przykro, że tego typu sprawę podaje się do publicznej informacji, a o całej zaistniałej sytuacji dowiedziałam się mediów.

Byliśmy, jesteśmy i będziemy otwarci na dialog z każdym z Państwa. Nie było to nasze celowe działanie.

Malwina Maria Duda

Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Ostrowie Wielkopolskim

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

83 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Łukasz
5 lat temu

Pani Karolino, na mój zaczepny post wrzuciła Pani swoje ogólne tezy na zasadzie kopiuj wklej., zamiast przedstawić bolączki poszczególnych wiosek. Któryś z Pani zwolenników napisał, chcąc zdyskredytować mój post ” a co ma wam obiecać? podłączenie kanalizacji?” i napisał prawdę too co jest bolączką całej Gminy nie tylko Gorzyc a mianowicie za wysokie opłaty za kanalizację i utrzymywanie jej tylko przez część mieszkańców, podczas, gdy inna część spuszcza ścieki do rowów i Gmina jako organ nadzorujący nic z tym nie robi. A niestety Pani spaliła post stosunkami międzynarodowymi. Pytanie pomocnicze. A wie Pani chociaż co boli Gorzycę, Topolę a może urokliwe, choć bardzo zaniedbane Sadowie? Proszę o szczerą odpowiedź. Jestem osobą napływowa do tej Gminy i choć krótko mieszkami wiele rzeczy od ludzi się dowiedziałem i życzę Pani zostanie Wójtem, ale nie teraz jeszcze wielu rzeczy Pani nie rozumie i na dodatek nie słucha Pani ludzi.

ktoś
5 lat temu

zadaję sobie pytanie bo te zarzuty o niedopatrzenie kierowane są przeciwko panu Kuroszczykowi a przecież przewodnicząca komisji pani Malwina Maria Duda to siostrzenica pana Królaka drugiego kandydata na wojta więc o co w tym wszystkim chodzi

Malwina
odpowiada  ktoś
5 lat temu

Proszę nie doszukiwać się teorii spiskowych dotyczących moich koligacji rodzinnych. Każdy kto startuje ma prawo podać swojego zaufanego człowieka do komisji. I Pani Krawczyk również taką osobę wyznaczyła, która ją reprezentuje, i która także podpisała się pod „nieszczęsnym” dokumentem. Proszę sobie tylko odpowiedzieć czy brak dopisku kierunku ukończonych studiów spowoduje mniejszą ilość oddanych głosów na danego kandydata?!

Wyborca
odpowiada  ktoś
5 lat temu

A jak wytłumaczy Pani te nieprawidłowości z datami?

Malwina
odpowiada  ktoś
5 lat temu

A gdzie tu jest nieprawidłowość?! Zwykłe ludzkie przeoczenie w czasie wprowadzania przez informatyka danych kandydatki. Jeżeli ktoś się nigdy nie myli niech pierwszy rzuci kamieniem. Poza tym zostało to skorygowane, błąd naprawiony.
Pozostali kandydaci nie robią sensacji ze swoich ukończonych kierunków studiów.
A tak w ogóle jaki to ma wpływ na pozyskanie wyborców przez kandydata?!
Ale teorii spiskowych nie zaszkodzi więcej 😉
Proszę sobie nie przeszkadzać i je tworzyć! Zawsze będzie miło je przeczytać z uśmiechem na twarzy!
Pozdrawiam 😀

Normalny
odpowiada  ktoś
5 lat temu

Właśnie o nic po prostu Pani Karolina lubi się tylko na takich rzeczach promować. Ale przez 4 lata o niej ani słuchu ani widu. Ośmiesza się że tylko startuje. O grantach już nie wspomnę po prostu wstyd że te pieniądze przepadły…

wies
5 lat temu

Mieszkam na wsi, i może nie mam takiego wyksztalcenia jak ta Pani, mam jednak trochę godności i honoru

wiejski wyborca
5 lat temu

Tyle afery o jedną literkę, uważam, iż nie jeden bez wykształcenia, mógłby więcej zdziałać niz ona ze swoim wykształceniem

Wyborcy
5 lat temu

” z czym do ludu” Pani Krawczyk

Jan
5 lat temu

To teraz tak wygląda kampania- wstyd Pani KK

Gosia
5 lat temu

Co to w ogóle za okropny pomysł, żeby taka osoba walczyła o posadę wójta, takim postępowaniem?????? Wszyscy będziemy teraz oskarżani o każde jej niepowodzenia

Afro
5 lat temu

Może by tak sprawdzić powiązania Pani Malwiny Marii Duda z obecnymi rządzącymi gminą może to wyjaśni czy była to pomyłka czy może celowe działanie.

Wyborca
5 lat temu

Dziwi mnie oburzenie Pani komisarz, że ta informacja została upubliczniona. Przecież to Pani komisarz powinno zależeć aby wybory przebiegały prawidłowo. To przecież jest główne zadanie komisji. A tu inne daty, niepełne informacje. O co tu chodzi? Jakie w takim razie „niedopatrzenia” mogą się zdarzyć podczas liczenia kart do glosowania i oddanych głosów.

Gmina
odpowiada  Wyborca
5 lat temu

Nie lubię Kuroszczyka, gdyż nie on rzadzi gminą, tylko klan Walkowskich, co ewidentnie widać po inwestycjach w Wysocku W. Ale Pani Karolina nic nie zaproponowła. Jaki ma pomysł na rozwój Gminy? Nikt nie wie. Ale swoim zachowaniem się ośmieszyła, gdyż wg.niej rolnik z wyższym wykształceniem nie moze być wójtem. Samobój.

gminny
5 lat temu

Śmiech na sali.OD kiedy specjalizacje się podaje ? jak jest MGR to jest wykształcenie wyższe i koniec tematu!! widzę,że zaczyna się brudna walka ,o straszenie prokuraturą,typowe do pewnego towarzystwa.Bo chodzi o wydźwięk,że prokuratura bla bla… nie chce,by ta Pani była moim wójtem,bo słoma z butów wystaje chyba

Elektor
odpowiada  gminny
5 lat temu

Tak samo uważam. Szwindle oczywiście są na porządku dziennym w walce o głosy, i być może zostało to zrobione celowo, ale już niektórzy to przesadnie wrażliwi. I kto czyta te obwieszczenia? Podejrzewam, że ostatnie powszechnie czytane obwieszczenia to były te za okupacji. W życiu nie wpadłbym na pomysł czytania jakichś obwieszczeń.
Teraz mają banery, tony ulotek, tam się opisują czego to nie pokończyli i co to nie zrobią, aby wybierz mnie! Z d. temat.

83
0
Napisz co o tym sądziszx