Zatajono wykształcenie konkurentki politycznej? (aktualizacja)

Udostępnij
Tweet

Bój o fotel wójta w gminie Ostrów zaostrzył się. Wczoraj Karolina Krawczyk, konkurentka dla obecnego wójta Piotra Kuroszczyka, złożyła w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na fałszowaniu materiałów wyborczych. Chodzi o pominięcie specjalizacji jej wyższego wykształcenia na „obwieszczeniach” wywieszonych na terenie gminy.

+

Karolina Krawczyk zauważyła, że wersja obwieszczeń, tych widniejących na stronie urzędu gminy jak i tych wywieszonych w terenie, różnią się. Kandydatka posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, natomiast na obwieszczeniach widnieje samo „wykształcenie wyższe”. To, jej zdaniem, może być celowym działaniem politycznej konkurencji. Co prawda wójt Kuroszczyk również posiada wykształcenie wyższe, ale ze specjalizacją rolniczą.

Za druk i kolportaż odpowiedzialny jest Urząd Gminy. – Oczekujemy od prokuratury wyjaśnienia czy było to celowe działanie czy może ktoś nie zapanował nad kolportażem tych materiałem. Uważam, że może być to przesłanka decydująca o wyborze, ponieważ mieszkańcy pytają się o moje kompetencje. Poza tym jest to kwalifikacja, której mój konkurent, wójt, nie ma. – mówi Karolina Krawczyk, kandydatka na wójta gminy Ostrów Wlkp.


Aktualizacja:

Szanowni Państwo,

stanowczo i z pełną odpowiedzialnością informuje, że zaistniały brak specjalizacji wyższego wykształcenia kandydatki na urząd Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski Karoliny Krawczyk wynika z niedopatrzenia. Nie ma on żadnego podtekstu politycznego. Nie ma absolutnej mowy o jakiejkolwiek ingerencji osób postronnych, w tym także kontrkandydatów p. Karoliny Krawczyk, w przygotowaniu jakichkolwiek materiałów wyborczych. To zadanie tylko i wyłącznie Gminnej Komisji Wyborczej.

Gminna Komisja Wyborcza zajmuje się merytorycznym przygotowaniem obwieszczeń oraz wszelkich innych materiałów wyborczych. Dopiero po zatwierdzeniu, sporządzeniu dokumentów i protokołów , przekazujemy materiały do druku. Pracownicy Urzędu Gminy nie są zobowiązani do ich kontroli, a jedynie do wydrukowania oraz zamieszczenia materiałów wyborczych na przygotowanych do tego specjalnych tablicach informacyjnych na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski.

CZYTAJ  Wypadła z drogi. To nie jej wina?

Jest mi niezmiernie przykro, że tego typu sprawę podaje się do publicznej informacji, a o całej zaistniałej sytuacji dowiedziałam się mediów.

Byliśmy, jesteśmy i będziemy otwarci na dialog z każdym z Państwa. Nie było to nasze celowe działanie.

Malwina Maria Duda

Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Ostrowie Wielkopolskim

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

83 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ciekawski
5 lat temu

Pani Karolino, a tak dokładnie to licencjat czy magisterskie wykształcenie?

B
odpowiada  Ciekawski
5 lat temu

Licencjat, to wyższe niepełne. Skoro podaje że wyższe, to magistra też mieć musi 🙂

Heh
5 lat temu

Żenujące?

Suweren
5 lat temu

Na burmistrza Tylko Przemysław Kròlak… czas na zmiany

wyborca
odpowiada  Suweren
5 lat temu

Burmistrza???? Kokejny doinformowany :)))))

Maria
5 lat temu

Nie rozumiem tego, skoro ta Pani zgłosiła takie dane do dokumentów wyborczych, to dlaczego nie zostały tak zamieszczone na tych obwieszczeniach. Niedbalstwo, bałagan czy rzeczywiście „specjalna pomyłka”?

Wyborca
odpowiada  Maria
5 lat temu

Specjalna pomyłka, gdyż Kuroszczyk wstydzi się swojej specjalizacji dlatego nie podaje też konkurencji.

Wtórkowianka
5 lat temu

katastrofa, w niedzielę wybory a pani krawczyk tak nie wiele miała do powiedzenia swoim wyborcom….

Krysia
odpowiada  Wtórkowianka
5 lat temu

Ja spotkałam p. Karolinę jak chodziła u nas i rozmowa była bardzo sympatyczna. Ma mój głos. Czas na młodych.

obserwator
5 lat temu

ciekawe czy pani Karolina i pani Banach na czas nagrywania spotu miały urlop czy robiły to będąc w pracy?

Karolina Krawczyk
odpowiada  obserwator
5 lat temu

Miałam urlop – można sprawdzić.

Ttt
odpowiada  obserwator
5 lat temu

To jak z tym wykształceniem Pani KK licencjat czy mgr… I skoro tak już precyzujemy to dzienne czy zaoczne? No i stopień zakończenia… A najlepiej skany indeksu… Z ocenami… Lub wykaz przedmiotów obowiązkowych na uczelni i stopień zaliczenia… Taki dokument otrzymać Pani powinna z dyplomem ukończenie uczelni….

Zazwyczaj jest tak że jak ktoś dyplomem się chwali to wiedzy nie reprezentuje… Nie mam tu na myśli nikogo konkretnego zaznaczam… Żeby komuś nie przyszło znów coś zgłaszać w Prokuraturze…

Karolina Krawczyk
odpowiada  obserwator
5 lat temu

Studia ukończyłam z oceną bardzo dobrą i z wyróżnieniem dziekana. Średnia ocen ze studiów 4,86. Przez całe studia pobierałam stypendium naukowe. Bardzo chętnie się spotkam i pokażę mój dyplom oraz moje oceny, proszę się tylko nie ukrywać pod pseudonimem 🙂

Mieszkaniec Czekanowa
odpowiada  obserwator
5 lat temu

A pani Banach to powinna pracować w tym czasie a nie lansować się przed kamerami :). Koleżanki z pracy.
Pani Karolino miałem na panią zagłosować ale raczej zmienię zdanie zawiodłem się na pani.

Ttt
odpowiada  obserwator
5 lat temu

No to jeszcze jaka uczelnia… Dzienne czy zaoczne…. Filia?

Wyborca
5 lat temu

Z obwieszczenia wynika że Pani Krawczyk jest jedyna bezpartyjna. I takich ludzi nam potrzeba.

Piotr
odpowiada  Wyborca
5 lat temu

Chciałem na tą Panią głosować, ale widzę, iż jej małostkowe podejście do wykształcenia, gdzie tak naprawdę liczy się doświadczenie po całej linii dyskwalifikuje tą Panią.

wójt
5 lat temu

Komedia !!!

Wyborca
5 lat temu

Wielki czas na zmiany w Urzędzie Gminy Ostrów Wlkp., ile można być przy korycie Panie Wójcie, czas na młodych ! Koniec z kolesiostwem.

Ellocco
5 lat temu

A Królak mgr fizyki i się nie chwali.

1 2 3 6
83
0
Napisz co o tym sądziszx