Makabryczna zbrodnia k. Jarocina

Udostępnij
Tweet

25-latka, która była w ciąży, walczy o życie po ataku nożownika w Cerekwicy Starej k. Jarocina. Lekarze musieli przeprowadzić cesarskie cięcie. Dziecko przeżyło, ale jego stan jest krytyczny i przebywa w ostrowskim szpitalu.

+

Po ataku do szpitala trafiła jeszcze 22-latka, a od ciosów zadanych nożem zginęło małżeństwo w wieku 59 lat. Policja bada okoliczności tragedii w Cerekwicy Starej (woj. wielkopolskie). Ze wstępnych informacji policji wynika, że w nocy, około godziny 1, w jednym z tamtejszych domów pojawił się 22-letni mieszkaniec gminy Jarocin.

– Nie wiadomo, w jaki sposób dostał się do tego domu. Kiedy już się tam znalazł, miał zaatakować nożem śpiących mieszkańców – informuje Agnieszka Zaworska, rzecznik jarocińskiej policji. Rzecznik wielkopolskiej policji podał na Twitterze, że podejrzewany o atak był partnerem jednej z pokrzywdzonych.

Bilans tego zdarzenia jest tragiczny. Jak podaje policja, zginęły dwie osoby. To małżeństwo w wieku 59 lat. – W domu znajdowały się ich trzy córki w wieku 22, 25 i 30 lat. Tej najstarszej towarzyszył partner oraz dzieci. Obrażenia odniosły: 22- i 25-latka w ciąży – powiedziała Zaworska. 25-latka miała rany kłute oraz cięte przy szyi. Kilkakrotnie została pchnięta nożem w brzuch. – Pacjentka ta była w 37. tygodniu ciąży. Dziecko też zostało poszkodowane, bo jedno z uderzeń trafiło w macicę.

Dziecko zostało zranione na wysokości łopatki. Pacjentka miała operację. Dziecko urodziło się poprzez cesarskie cięcie i zostało zawiezione do Ostrowa Wielkopolskiego. Natomiast matka została zaopatrzona i przebywa na OIOM-ie. Jest w stanie śpiączki farmakologicznej – powiedział TVN24 Leszek Mazurek, prezes szpitala w Jarocinie. Stan 22-latki jest lepszy. Miała ranę ciętą twarzy w okolicy żuchwy i policzka. Kobieta jest przytomna. – Jest z nią kontakt. Została opatrzona. Wiele z tych ran, które odniosła trzeba było zszywać. Przebywa na oddziale chirurgi – dodał Mazurek.

Urodził się z niedotlenieniem Noworodek przeszedł pilny zabieg operacyjny, ponieważ miał ranę kłutą klatki piersiowej. Chłopczyk aktualnie przebywa na oddziale neonatologii ostrowskiego szpitala i jest w stanie krytycznym ze względu na ciężkie niedotlenienie mózgu. – Aktualnie noworodek jest wprowadzony w stan hipotermii, żeby zwiększyć jego szanse na przeżycie, otrzymuje krew i zastosowano leczenie przyczynowe. Efektem hipotermii ma być zregenerowanie mózgu, ale trzeba powiedzieć jasno, że na ten moment stan dziecka jest krytyczny. Rokowanie jest bardzo niepewne – poinformował Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie Wlkp., w którym przebywa noworodek. Co się stało? Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.

– Podejrzewany mężczyzna został zatrzymany we własnym domu. Nie wiadomo, jaki był motyw jego działań. Wyjaśniamy okoliczności. Na miejscu cały czas pracują policjanci, którzy zabezpieczają ślady. Znaleziono narzędzie zbrodni. Wszystkie czynności prowadzimy pod nadzorem prokuratora – powiedziała Zaworska. Jak twierdzi policja, funkcjonariusze nigdy nie mieli żadnych zgłoszeń od rodziny, która została zaatakowana. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. – Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Na razie skupiamy się na gromadzeniu materiału dowodowego. Dalsze decyzje dopiero będziemy podejmować. Jeszcze nie wiadomo, kiedy złożymy wniosek o areszt tymczasowy – powiedział Maciej Meler, rzecznik prokuratury. Na piątek zaplanowane są sekcje zwłok.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
o
6 lat temu

jakas moda teraz na te noze czy co chyba im sie pomieszalo ze to zabawka

yeti
6 lat temu

ja bym takiego zamknał w akwarium z głodnymi robakami i dał online w tv jak go zaczynaja zjadac jak on jeszce zyje

moje zdanie
6 lat temu

odpie** ludziom ostatnio…

driver normalny
6 lat temu

rozum jak tatus

Polityk
6 lat temu

Też bym go tym nożem potraktował… Idiota… Szkoda tych panienek

zwykły Kowalski
6 lat temu

i mamy efekt Trudnych spraw ,Dlaczego ja , szkoła czy całego tego propagowania patologii wśród dzieci i młodzieży .

LECH
6 lat temu

Nie wiem czego więcej w sprawcy: bandziora czy psychola? Mam nadzieję że w więzieniu koledzy podziękują sprawcy za to jeszcze nienarodzone dziecko a już tak strasznie skrzywdzone.
PS. W latach 50 ub wieku mnie osobiście wychłodzenie pomogło przeżyć ciężką chorobę, życzę takoż temu maluszkowi i jego rodzinie.

Ankaa
6 lat temu

Szok straszna tragedia tego mężczyznę który dopuścił się takiego czynu od razu do odstrzału a nie wakacje w więzieniu …wyrazy współczucia dla rodziny … Co się dzieje teraz na tym świecie …

roman ze wsi
odpowiada  Ankaa
6 lat temu

A co się działo kiedyś na świecie Ankaa??

romek
6 lat temu

pomoze ktos, szukam Magdy jezdzi bmw piatka 98 rok, ma tak 31 lat, ciemne wlosy, jest z okolic jarocina PSE 95JH

LECH
odpowiada  romek
6 lat temu

Wybrałeś sobie odpowiedni post, gratuluję wyczucia oraz empati

sasquad
odpowiada  romek
6 lat temu

Idź stąd durniu!

xxx
6 lat temu

Tragedia nie do wyobrażenia. Jakiś horror. Słowa wyrazy współczucia to za mało.

38
0
Napisz co o tym sądziszx