Nowy SOR na finiszu

Udostępnij
Tweet

Za kilka tygodni Szpitalny Oddział Ratunkowy w Ostrowskim szpitalu wzbogaci się o nowe funkcjonalne pomieszczenia. Dodatkowe kilkaset merów powierzchni przyda się z pewnością, bo lawinowo rośnie liczba pacjentów trafiających na ten oddział. W ub. roku trafiło tutaj ok. 25 tys. ludzi.

+

[jwplayer player=”1″ mediaid=”105813″][jwplayer player=”1″ mediaid=”105813″]

Zakończyły się już główne prace budowlane. Obecnie trwa porządkowanie oddziału, a ostatnim elementem będzie montaż wyposażenia. Rozbudowa SOR-u była możliwa dzięki pozyskaniu przez szpital środków zewnętrznych.

zdjecie

Nowa sala tzw. obszaru obserwacyjnego dla dorosłych

* sala_szpitalna.jpg

 

– ‘’Sukcesem tej inwestycji jest właśnie to, że udało się pozyskać znaczące środki zewnętrzne. Dofinansowanie wyniosło ok. 80 proc. wartości inwestycji. Poprawią się warunki lokalowe i komfort zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów i mam nadzieję, że nowy SOR przyczyni się do usprawnienia pracy’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

SOR to jeden z najbardziej „obłożonych’’ oddziałów w szpitalu. Rocznie trafia tu ponad 25 000 pacjentów, a nie są rzadkością sytuacje, że dziennie, zwłaszcza w okresach zwiększonej zachorowalności, jest to nawet do kilkaset osób.

zdjecie

W wyniku rozbudowy zwiększy się liczba stanowisk wstępnej intensywnej terapii dla osób dorosłych z 2 do 5 oraz zwiększenie liczby stanowisk w obszarze obserwacyjnym z 6 do 8. W ramach projektu powstaną również 2 nowe gabinety konsultacyjne. Powstanie także pierwsza w naszym regionie część do wstępnej intensywnej terapii dla dzieci i młodzieży. Wydzielenie SOR dla dzieci jest ważne ze względu na szybko rozwijającą się działalność Oddziału Pediatrycznego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci oraz Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Leczenia Oparzeń a także działalności Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

zdjecie

– „Kiedy oddamy do użytku nową część będziemy mogli przeprowadzić gabinety i sale chorych. Wtedy możemy wyłączyć „starą’’ część i rozpocząć remont także tego miejsca. Jest to możliwe dzięki pozyskaniu środków z dwóch projektów unijnych. Budowa nowego skrzydła SOR to koszt prawie 6 000 000 złotych, a remont obecnego SOR to 3 000 000 złotych” –  powiedział Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

zdjecie

Budynek dobudowanego nowego skrzydła SOR z zewnątrz

Kamień węgielny wmurowany został we wrześniu 2017 r., a otwarcie nowej części planowane jest na przełom maja i czerwca 2018 r.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Joanna 28
4 lat temu

Ja z pobytu w Sor jestem b.zadowolona,szybka,fachowa pomoc pielęgniarska i lekarska, natomiast na Neurologii wiele do życzenia,owszem lekarze ok ,ale niektóre pielęgniarki jakby za kare tam pracowały , wredne a oddziałowa bardzo nadęta,nawet nie spyta ,jak się pacjent czuje ,tylko chodzi dumna jak paw z tym swoim kajecikiem ,nie to co oddziałowa Soru,przemiła,uśmiechnięta,pierwsza spytała co się dzieje i jak się czuje ! Oby więcej takich pan oddziałowych i pielęgniarek!!!

Magda 45
4 lat temu

Wszystko zależy od tego na kogo się trafi i tak jest w całej Polsce…są lekarze z powołania i nie ,tak samo pielęgniarki,ratownicy itd. ja akurat nie mogę narzekać na personel soru,szybko zostałam zdiagnozowana,owszem trzeba czekać na badanie lekarskie,a to przez to,że ludzie zamiast do rodzinnego przychodzą na sor z pierdołami,biegunka od kilku dni ,gorączka a od tego jest przecież przychodnia lekarzy rodzinnych! Nigdy się nie nauczą! Może tak wprowadzić opłaty za bezmyślne takie zachowania,zaraz byłby porządek ..pielęgniarki b.mile,tylko 2 godziny czekania aż łaskawie kardiolog zejdzie z oddziału na konsultacje…

Zalosni jesteście i jeszcze myślicie, że ludzie się nabiorą
6 lat temu

Ale się trolle związane z ostrowskim szpitalem zlecialy. Widać po niektórych komentarzach broniących „cudownych” ostrowskich lekarzy, SOR itp. A przede wszystkim – nagle – wszystkie komentarze atakujące ostrowski szpital dostały duże ilości łapek w dół. Przypadek? Nie sądzę. Nie wysilajcie się. Pacjenci i tak dobrze wiedzą jaka jest prawda.

Zaxa
6 lat temu

Zawsze wam wszystkim, ku…a w du..ch źle . Nie ma – źle, jest- źle. Wbijcie sobie do tych łbów, że SOR to nie wielospecjalistyczna przychodnia, a karetki, to nie taryfy do podwózki. A potem płaczecie, że nie ma pieniędzy na leczenie poważnych schorzeń. Jak ma być, gdy z byle gównem lecicie na SOR i jeszcze chcecie żeby wam karetka piwo przywiozła. Walnijcie się wszyscy w łby i pomyślcie najpierw logicznie, a potem piszcie. Na dużo więcej by starczyło, gdyby ludzie myśleli inaczej i robili inaczej. Choćby ci, którzy zapisują się do specjalisty w 3 miejscach, a potem jak się już dostaną, to nie powiadamiają w tych 2 pozostałych, że nie będą korzystać. I już 2 osoby mniej dostaną się do lekarza. A ilu takich jest? Mnóstwo, bo ważne jest tylko moje tu i teraz. A innych mam w d…e.

justyna
6 lat temu

Siedze i ze zdumieniem czytam?. Owszem może i czasem lekarz badz i inny personel medyczny nas swoim podejsciem nie zadowoli… (jestem regularną pacjetka SOR-u przez wzglad na moje schorzenia i nigdy mi sie „cuus takiego nie przytrafilo )widac a jakze zmeczenie owego persnelu i czasem nawet juz nie maja ochoty tego ukrywac. Wychodze z zalozenia ,iz „Kowalskiemu „nie dogodzisz,MAMY SOR I TO SIE LICZY a moze tak jak w innych miastach macie chec stac po16h az Was przyjma (oczka by sie otworzyly))

liki
6 lat temu

Pierdu pierdu z tym budynkiem owszem tak ladnie nowo i czysto ale kto tam bedzie leczyl jeden lekarz na caly oddzial i dodatkowo personel ktory sprawia wrazenie ludzi ponad innymi,wystarczy isc na oddzial patologi czy polozniczy niektore pielegniarki chodza jakby byly boginiami swietosci a sa ludzmi takimi jak wszyscy a wystarczy jeden usmiech zrozumienie i empatia,gdzie im naprawde tego brakuje,strach jeszcze o co kolwiek zapytac bo czlowiek ma wrazenie ze zostanie ochrzaniony z braku wiedzy,tak sa matki ktore nic niewiedza to im trzeba spokojnie z usmiechem wytlumaczyc o co chodzi,potrzeba wsparcia i akceptacji ,jeden usmiech a tak wiele, i powiem tak ze sa osoby na patologi i poloznictwie takie ktore mozna by zabrac ze soba do domu bo sa tak mile ale mam ich kilka na palcach, pielegniarki od serca takich brakuje w calym szpitalu..

Wkurzony
6 lat temu

Nowe budynki hehe będą mieli gdzie strajkować… jeszcze sobie niech Ci weterynarze rolników zaproszą

Zorientowany
odpowiada  Wkurzony
6 lat temu

coż za wysoku poziom kultury,panie wkurZony…proszeczatem nie mieć pretensji o takie czy inne zachowania personelu- jak to mówiono w pewnym kultowym polskim filmie-JAK SIĘ MA TAKĄ SZTUKĘ PRZED SOBĄ, TO TRUDNO ZACHOWAĆ KULTURĘ..jakie zachowania pacjentów, takie reakcje personelu medycznego.Proste?

What
6 lat temu

Panie pielegniarki i również te za biurkami chyba za karę chodzą do pracy… Nie mówię o wszystkich, ale niestety o większości. A ci z sor-u nie lepsi. Cwaniak gowniarz w okularkach noga na nogę i udaje pana zza biurka.

Budynki nie budują DOBREGO zespołu lekarzy
6 lat temu

Nowy budynek prawie na finiszu. Hmmm… A da się „zbudować” nowe podejście lekarzy i pielęgniarek do pacjentów? I to również poza SORem. Bo na razie jest robienie łaski właściwie pod hasłem: pacjenci są tu dla nas, a nie my dla pacjentów.

29
0
Napisz co o tym sądziszx