Makabryczna zbrodnia k. Jarocina

Udostępnij
Tweet

25-latka, która była w ciąży, walczy o życie po ataku nożownika w Cerekwicy Starej k. Jarocina. Lekarze musieli przeprowadzić cesarskie cięcie. Dziecko przeżyło, ale jego stan jest krytyczny i przebywa w ostrowskim szpitalu.

+

Po ataku do szpitala trafiła jeszcze 22-latka, a od ciosów zadanych nożem zginęło małżeństwo w wieku 59 lat. Policja bada okoliczności tragedii w Cerekwicy Starej (woj. wielkopolskie). Ze wstępnych informacji policji wynika, że w nocy, około godziny 1, w jednym z tamtejszych domów pojawił się 22-letni mieszkaniec gminy Jarocin.

– Nie wiadomo, w jaki sposób dostał się do tego domu. Kiedy już się tam znalazł, miał zaatakować nożem śpiących mieszkańców – informuje Agnieszka Zaworska, rzecznik jarocińskiej policji. Rzecznik wielkopolskiej policji podał na Twitterze, że podejrzewany o atak był partnerem jednej z pokrzywdzonych.

Bilans tego zdarzenia jest tragiczny. Jak podaje policja, zginęły dwie osoby. To małżeństwo w wieku 59 lat. – W domu znajdowały się ich trzy córki w wieku 22, 25 i 30 lat. Tej najstarszej towarzyszył partner oraz dzieci. Obrażenia odniosły: 22- i 25-latka w ciąży – powiedziała Zaworska. 25-latka miała rany kłute oraz cięte przy szyi. Kilkakrotnie została pchnięta nożem w brzuch. – Pacjentka ta była w 37. tygodniu ciąży. Dziecko też zostało poszkodowane, bo jedno z uderzeń trafiło w macicę.

Dziecko zostało zranione na wysokości łopatki. Pacjentka miała operację. Dziecko urodziło się poprzez cesarskie cięcie i zostało zawiezione do Ostrowa Wielkopolskiego. Natomiast matka została zaopatrzona i przebywa na OIOM-ie. Jest w stanie śpiączki farmakologicznej – powiedział TVN24 Leszek Mazurek, prezes szpitala w Jarocinie. Stan 22-latki jest lepszy. Miała ranę ciętą twarzy w okolicy żuchwy i policzka. Kobieta jest przytomna. – Jest z nią kontakt. Została opatrzona. Wiele z tych ran, które odniosła trzeba było zszywać. Przebywa na oddziale chirurgi – dodał Mazurek.

CZYTAJ  Ściął latarnię przy samej galerii. Znamy okoliczności (ZDJĘCIA)

Urodził się z niedotlenieniem Noworodek przeszedł pilny zabieg operacyjny, ponieważ miał ranę kłutą klatki piersiowej. Chłopczyk aktualnie przebywa na oddziale neonatologii ostrowskiego szpitala i jest w stanie krytycznym ze względu na ciężkie niedotlenienie mózgu. – Aktualnie noworodek jest wprowadzony w stan hipotermii, żeby zwiększyć jego szanse na przeżycie, otrzymuje krew i zastosowano leczenie przyczynowe. Efektem hipotermii ma być zregenerowanie mózgu, ale trzeba powiedzieć jasno, że na ten moment stan dziecka jest krytyczny. Rokowanie jest bardzo niepewne – poinformował Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie Wlkp., w którym przebywa noworodek. Co się stało? Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.

– Podejrzewany mężczyzna został zatrzymany we własnym domu. Nie wiadomo, jaki był motyw jego działań. Wyjaśniamy okoliczności. Na miejscu cały czas pracują policjanci, którzy zabezpieczają ślady. Znaleziono narzędzie zbrodni. Wszystkie czynności prowadzimy pod nadzorem prokuratora – powiedziała Zaworska. Jak twierdzi policja, funkcjonariusze nigdy nie mieli żadnych zgłoszeń od rodziny, która została zaatakowana. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. – Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Na razie skupiamy się na gromadzeniu materiału dowodowego. Dalsze decyzje dopiero będziemy podejmować. Jeszcze nie wiadomo, kiedy złożymy wniosek o areszt tymczasowy – powiedział Maciej Meler, rzecznik prokuratury. Na piątek zaplanowane są sekcje zwłok.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obrońca
6 lat temu

No ale zabójca chyba nie będzie odpowiadał za nienarodzone dziecko, które w kręgach rozwydrzonych dziewuch w czerni i KODziarzy nie jest jeszcze człowiekiem.

ROdacy
6 lat temu

Byle by nie było że za 18 lat ze jednak nie winny a wy tak go hejtujecie XD

Świat się kończy
6 lat temu

Tylko mi nie mówcie, że debil wolał pozabijac nożem całą rodzinę i dziecko (bo w brzuch też chyba celowal), byle tylko nie zostać ojcem tego dziecka! Bo wygląda na to, ze może o to chodzić. Nazwanie go zwierzęciem to byłby dla niego komplement. Skąd się biorą takie POTWORY?!!!

38
0
Napisz co o tym sądziszx