Makabryczna zbrodnia k. Jarocina

Udostępnij
Tweet

25-latka, która była w ciąży, walczy o życie po ataku nożownika w Cerekwicy Starej k. Jarocina. Lekarze musieli przeprowadzić cesarskie cięcie. Dziecko przeżyło, ale jego stan jest krytyczny i przebywa w ostrowskim szpitalu.

+

Po ataku do szpitala trafiła jeszcze 22-latka, a od ciosów zadanych nożem zginęło małżeństwo w wieku 59 lat. Policja bada okoliczności tragedii w Cerekwicy Starej (woj. wielkopolskie). Ze wstępnych informacji policji wynika, że w nocy, około godziny 1, w jednym z tamtejszych domów pojawił się 22-letni mieszkaniec gminy Jarocin.

– Nie wiadomo, w jaki sposób dostał się do tego domu. Kiedy już się tam znalazł, miał zaatakować nożem śpiących mieszkańców – informuje Agnieszka Zaworska, rzecznik jarocińskiej policji. Rzecznik wielkopolskiej policji podał na Twitterze, że podejrzewany o atak był partnerem jednej z pokrzywdzonych.

Bilans tego zdarzenia jest tragiczny. Jak podaje policja, zginęły dwie osoby. To małżeństwo w wieku 59 lat. – W domu znajdowały się ich trzy córki w wieku 22, 25 i 30 lat. Tej najstarszej towarzyszył partner oraz dzieci. Obrażenia odniosły: 22- i 25-latka w ciąży – powiedziała Zaworska. 25-latka miała rany kłute oraz cięte przy szyi. Kilkakrotnie została pchnięta nożem w brzuch. – Pacjentka ta była w 37. tygodniu ciąży. Dziecko też zostało poszkodowane, bo jedno z uderzeń trafiło w macicę.

Dziecko zostało zranione na wysokości łopatki. Pacjentka miała operację. Dziecko urodziło się poprzez cesarskie cięcie i zostało zawiezione do Ostrowa Wielkopolskiego. Natomiast matka została zaopatrzona i przebywa na OIOM-ie. Jest w stanie śpiączki farmakologicznej – powiedział TVN24 Leszek Mazurek, prezes szpitala w Jarocinie. Stan 22-latki jest lepszy. Miała ranę ciętą twarzy w okolicy żuchwy i policzka. Kobieta jest przytomna. – Jest z nią kontakt. Została opatrzona. Wiele z tych ran, które odniosła trzeba było zszywać. Przebywa na oddziale chirurgi – dodał Mazurek.

Urodził się z niedotlenieniem Noworodek przeszedł pilny zabieg operacyjny, ponieważ miał ranę kłutą klatki piersiowej. Chłopczyk aktualnie przebywa na oddziale neonatologii ostrowskiego szpitala i jest w stanie krytycznym ze względu na ciężkie niedotlenienie mózgu. – Aktualnie noworodek jest wprowadzony w stan hipotermii, żeby zwiększyć jego szanse na przeżycie, otrzymuje krew i zastosowano leczenie przyczynowe. Efektem hipotermii ma być zregenerowanie mózgu, ale trzeba powiedzieć jasno, że na ten moment stan dziecka jest krytyczny. Rokowanie jest bardzo niepewne – poinformował Dariusz Bierła, dyrektor szpitala w Ostrowie Wlkp., w którym przebywa noworodek. Co się stało? Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.

– Podejrzewany mężczyzna został zatrzymany we własnym domu. Nie wiadomo, jaki był motyw jego działań. Wyjaśniamy okoliczności. Na miejscu cały czas pracują policjanci, którzy zabezpieczają ślady. Znaleziono narzędzie zbrodni. Wszystkie czynności prowadzimy pod nadzorem prokuratora – powiedziała Zaworska. Jak twierdzi policja, funkcjonariusze nigdy nie mieli żadnych zgłoszeń od rodziny, która została zaatakowana. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim. – Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. Na razie skupiamy się na gromadzeniu materiału dowodowego. Dalsze decyzje dopiero będziemy podejmować. Jeszcze nie wiadomo, kiedy złożymy wniosek o areszt tymczasowy – powiedział Maciej Meler, rzecznik prokuratury. Na piątek zaplanowane są sekcje zwłok.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
DAMIAN
6 lat temu

Niestety dopóki jesteśmy w tej chorej Unii Europejskiej to o karze śmierci za którą jak najbardziej jetem możemy zapomnieć,w dodatku jeszcze za rządów pisuarów to tym bardziej,Tatuś Rydzyk tego by nie przeżył,wracając do sprawy gdyby doczekał czasów gdzie by wprowadzili karę śmierci tak z miejsca zapisuję się na kata,z wielką i ogromną satysfakcją i przyjemnością wykonywałbym wyroki śmierci na tych mordercach wstrzykując im to magiczne antidotum na wieczny sen patrząc im bardzo głęboko w oczy śmiejąc im się w twarz zabijając bez litości, mówimy tutaj oczywiście o takich właśnie przypadkach jak ten gdzie sprawca jest oczywisty.DAJCIE MI TYLKO TAKĄ MOŻLIWOŚĆ A RAZ DWA WYKOSZĘ TYCH ZWYRODNIALCÓW.BEZ LITOŚCI.

mi
odpowiada  DAMIAN
6 lat temu

Jesteś taki sam jak ci zwyrodnialcy o których piszesz. Oni też to robią z wielką przyjemnością!

Karol3414
odpowiada  DAMIAN
6 lat temu

KS to bardzo surowa kara i przede wszystkim nieodwracalna. Pomyśl sobie o głośnej ostatnio sprawie Pana Tomasza Komendy, który przesiedział 18 z 25 lat, a dziś okazuje się że prawdopodobnie niesłusznie. Dziś go wypuszczają i zapewne (jeśli faktycznie okaże się niewinnym) dostanie jakieś zadośćuczynienie, co prawda żadne pieniądze mu nie wrócą zmarnowanych 18 lat, ale gdyby dostał KS-a wtedy to nie dostałby nawet reszty życia.

@Damian
odpowiada  DAMIAN
6 lat temu

Jakbyś nie był oduraczonym zwolennikiem opozycji totalnej to byś wiedział, że to właśnie Ziobro i PiS chcieli za rządów PO-PSL wprowadzenia kary śmierci.

Milaaa
6 lat temu

Boże aż się wierzyć nie chce co sie dzieje na tym świecie . Az sie poplakalam szkoda tek rodziny tych dziewczyn i tego dzieciatka . Trzymam kciuki ze wyjdziecie z tego . A temu draniowi tez zrobic rany kute niech cierpi tydzie. A potem śmierć . A nie więzienie tam wszystko dostanie .

Nierychliwy
6 lat temu

Mam nadzieję, że sprawca będzie rzeczywistym sprawcą, a nie tak jak w przypadku pana Komendy, który za niewinność spędził w więzieniu 18 lat. Dopiero dzięki ministrowi Ziobro powtórnie zbadano sprawę i dowiedziono, że skazany był niewinny, a nadzwyczajna kasta po prostu kłamała na każdym etapie sprawy. Oczekuję, że ci palący świeczki pod ostrowskim sądem wsadzą sobie je teraz w d*py!

Jan
odpowiada  Nierychliwy
6 lat temu

A Pan W. politolog,który ostatnio przewodził manifestacji – taki szczupły ! …. jak ma to zrobić?

Korniszon
odpowiada  Nierychliwy
6 lat temu

@Jan. Da radę jeżeli pomoże mu w tym pierwszy ostrowski KOD-erasta. On taki duży i silny.

Lewatywa
odpowiada  Nierychliwy
6 lat temu

Janie! Rzeczywiście nie jeden mężczyzna palący świeczki pod sądem może mieć kłopot, bo już protestujące kobiety mają alternatywę.

bliżniaki ostrów
6 lat temu

…niech smaruje du.. Chłopaki czekają za nim.

oo
6 lat temu

Dostać nożem w brzuch to chyba jedyny sposób,by w Ostrowie mieć cesarkę na NFZ

Z
odpowiada  oo
6 lat temu

Niektórych proste. czytanie ze zrozumieniem przerasta…cięcie odbyło się w Jarocinie.. tzw.analfbetyzm funkcjonalny kwitnie…

Ala
odpowiada  oo
6 lat temu

Zastanow sie co mówisz!!

Ala
odpowiada  oo
6 lat temu

Cięcie odbylo sie w ostrowie a nie prawda ze w Jarocinie

Karol3414
odpowiada  oo
6 lat temu

Skąd ten głupi wniosek? Sugerujesz, że przywieźli matkę na cesarkę do Ostrowa, a następnie odwieźli w stanie śpiączki farmakologicznej do Jarocina? Przecież to byłoby bez sensu i to już nawet nie chodzi o stan kobiety ale o sam sens i koszt transportu.

Zorientowany
odpowiada  oo
6 lat temu

Sugeruje Pani,Pani Alu,że Pani wiedzą na ten temat jest lepsza,niż dyrektorow szpitali w Jarocinie i Ostrowie????

Xxxx
6 lat temu

Powinno sie go zastrzelic od razu a nie do cieplego i przutulnego wiezienia

Ostrowianin
6 lat temu

Co sie dzieje z naszym 98
% katolickim spoleczenstwem?

Pani
odpowiada  Ostrowianin
6 lat temu

Mało modlitwy i brak wartości czystoludzkich.Ludzie w dobie komercjonalizmu Internetu i innych wynalazków dostawają „małpiego rozumu”.A co za tym idzie cofają się w rozwoju kilka tysięcy lat wstecz.

ostrowianin
6 lat temu

śmierć dla manta to za mało 2 tygodnie tortur albo i miesiąc dopiero później śmierć

Ala
6 lat temu

Gdyby byla kara śmierci wiele osób by sie zastanowiło czym sie to skończy

Rychu zna prawde
6 lat temu

Diagnoza:opentanie

38
0
Napisz co o tym sądziszx