Stal znowu przegrywa

Koszykarze BM Slam Stali przegrali na własnym parkiecie z drużyną Wilków Morskich Szczecin 72:87. O tak wysokiej porażce zadecydowała przede wszystkim ostatnia kwarta spotkania.

+

Mecz w hali Arena Kalisz był przez większość czasu bardzo wyrównany. Przed ostatnią kwartą nieco lepsi byli goście. Ich zaliczka wynosiła jednak zaledwie pięć punktów i dlatego ostrowscy kibice nie tracili nadziei na pozytywny finał spotkania. Stal straty zresztą odrobiła, wyszła nawet na prowadzenie, ale wtedy do głosu doszli szczecinianie, którzy zanotowali fenomenalną serię.

Gospodarze zanotowali bardzo długi przestój w grze. Wilki Morskie kluczowy fragment spotkania wygrały aż 19:2. Stal nie była w stanie na to niczym odpowiedzieć. W rezultacie szczecinianie zwyciężyli i awansowali na siódmą lokatę w tabeli Tauron Basket Ligi. Ostrowianie z kolei przegrali czwarty raz we własnej hali, a po raz trzynasty w całym sezonie. To sprawia, że zajmują dziesiątą lokatę w ligowej tabeli.

Kolejnym przeciwnikiem BM Slam Stali będzie Polpharma Starogard Gdański. Ten mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 marca. Stalówka zagra wtedy na wyjeździe.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – King Wilki Morskie Szczecin 72:87 (17:19, 20:22, 20:21, 15:25)

BM Slam Stal: Wangmene 14, Nikołow 13, Millage 11, Suliński 10, Ochońko 6, Kaczmarzyk 5, Niedźwiedzki 4, Zębski 4, Delaney 3, Sroka 2.

King Wilki: Majewski 15, Kikowski 14, Robinson 14, Nowakowski 13, Brown 13, Leończyk 8, Aiken 4, Galdikas 4, Gaines 2, Garbacz 0, Majcherek 0.