Ostrowianinem Roku 2015 został lekarz. Poza tym były absurdy

Udostępnij
Tweet

Kolejna edycja plebiscytu „Ostrowianin Roku” i pojawiają się kolejne kontrowersje z nim związane. Zacznijmy od faktów. „Ostrowianinem Roku 2015” został uznany ostrowski kardiolog Janusz Tarchalski. Nikt nie ma wątpliwości iż ma fach w ręku i potrafi go przełożyć na leczenie schorowanych. Pierwsze wątpliwości pojawiają się przy liczbie oddanych głosów. W przypadku tegorocznego zwycięzcy miało być ich niecałe 2 tysiące. To tak jakby prezydenta Ostrowa Wlkp. wybrało ~3% ostrowian. A zatem reprezentatywność jest znikoma.

+

Druga wątpliwość to kim powinien być „Ostrowianin Roku”? W jaki sposób powinien wyróżniać się na tle innych ostrowian? Czy powinniśmy wynagradzać fachowców, którzy cenią się przy wykonywaniu swojej pracy czy może ostrowianinem roku powinny zostawać osoby działające społecznie na rzecz innych?

Trzecia kwestia to sposób wyboru. Skoro mamy niską liczbę głosów, to jak łatwo się domyślić, rośnie pokusa manipulacji i „wykupywania” tytułu. Oczywiście nikt nie twierdzi, że tak się kiedykolwiek stało, choć ludzie mówią różne rzeczy.

Czwarty fakt to farsa ze strony organizatorów. W korespondencji z Urzędem Miejskim mieli poprosić o ustalenie kto z ramienia miasta odbierze poszczególne „nagrody”. Miasto odpisało, że przy obwodnicy Ostrowa Wlkp. wystąpi prezydent Beata Klimek. Jakież było zdziwienie gdy osoba prowadząca imprezę wyczytała… Jarosława Urbaniaka. Tego samego, który na Facebooku nie wiedział przez jakie miasta idzie S-11 w ciągu której powstaje obwodnica. Ba. Pomylił Ostrów z Kaliszem.

Trudno nie zauważyć, że plebiscyt zamiast być neutralnym, służy do wzrostu sprzedaży Gazety Ostrowskiej, a głosowanie SMS zapewnia wykorzystywanie plebiscytu do celów marketingowych, czy jak kto woli – zarobkowych.

A Państwo co sądzicie o plebiscycie i samym zwycięzcy?

 

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zwolnione z pracy za brak staników
Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr Kuźma
2 lat temu

Moim zdaniem plebiscyt urósł do rangi symbolu w naszym mieście i jakby nie wyglądał sposób głosowania i sposób wyboru kandydatów to będzie to zawsze ogromne wyróżnienie dla zwycięzcy ale również podkreślenie roli pozostałych nominowanych gdzie mamy okazję poznać ich działalność na rzecz miasta i jego mieszkańców w zasadzie w jednym miejscu. Co do informacji o rzekomych nieprawidłowościach to moim zdaniem zwycięzców się nie ocenia, a Ja sam oceniam plebisyt bardzo wysoko tłumacząc informację o rzekomych nie etycznych działaniach jako zawód czy zazdrość osób trzecich, nie koniecznie związanych bezpośrednio z plebiscytem. Zachęcam do głosowania na kandydatów w tym roku i w latach następnych.

rafik
8 lat temu

Masz rację Igor! Niezatapialny prezio powinien otworzyc plebiscyt na Ostrowianina (czlowieka) roku w kategorii „kregoSLUP”….moralny i polityczny 😉

37
0
Napisz co o tym sądziszx