OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Nowy właściciel i prezes koszykarskiej Stali

Nowy właściciel i prezes koszykarskiej Stali

To jedna z najważniejszych informacji dla kibiców koszykarskiej Stali Ostrów Wielkopolski w ostatnich miesiącach. Klub oficjalnie poinformował, że nowym właścicielem został były koszykarz, trener i doskonale znana postać w środowisku „Stalówki”, a prezesem zarządu został Grzegorz Ardeli.

W komunikacie klubu czytamy:

Nowy etap funkcjonowania klubu ma na celu dalsze wzmacnianie struktur organizacyjno-sportowych, zapewnienie stabilności oraz kontynuację rozwoju Stali Ostrów Wielkopolski zarówno na poziomie sportowym, jak i organizacyjnym.

Tym samym Grzegorz Ardeli zastąpił na stanowisku prezesa Krzysztofa Wawrzyniaka.

Człowiek związany ze Stalą od lat

Dla kibiców to nazwisko nie jest przypadkowe. Łukasz Majewski przez lata reprezentował barwy ostrowskiego klubu jako zawodnik, a po zakończeniu kariery został trenerem pierwszego zespołu. Prowadził drużynę przez kilkanaście miesięcy, zanim przekazał stery Igorowi Miliciciowi.

W trakcie kariery sportowej sięgał po znaczące sukcesy. Ze Stalą Ostrów Wielkopolski zdobył tytuł wicemistrza Polski, a także brązowy medal Polskiej Ligi Koszykówki w 2017 roku. Wcześniej wywalczył również brąz z Polpharmą Starogard Gdański.

Burzliwy sezon za „Stalówką”

Ostatnie miesiące były dla klubu wyjątkowo trudne. Kibice z niepokojem obserwowali kolejne zawirowania.

Najpierw trwały nerwowe rozmowy pomiędzy ówczesnymi władzami klubu a samorządem Ostrowa Wielkopolskiego dotyczące wysokości miejskiej dotacji. Później doszło do zmian właścicielskich, publikowano kolejne oświadczenia, a skład pierwszej drużyny kompletowano niemal na ostatnią chwilę.

Nie zabrakło także problemów związanych z funkcjonowaniem akademii koszykarskiej.

W tej sytuacji ogłoszenie nowego właściciela ma być sygnałem stabilizacji i początkiem spokojniejszego okresu dla klubu.

Kibice komentują: „To bardzo dobre rozwiązanie”

Informacja o przejęciu klubu przez Łukasza Majewskiego spotkała się z dużym zainteresowaniem kibiców.

W internetowych komentarzach można przeczytać m.in.:

Łukasz Majewski jest właścicielem klubu, co było wdrażane przez ostatnie miesiące. Taki proces wymagał ciszy i spokoju.

Krzysztof Wawrzyniak sam przyznał, że trudno skutecznie zarządzać klubem z USA

Człowiek stąd, z branży i na miejscu, jest dla nas bardzo dobrym rozwiązaniem. Powodzenia!

Pojawiają się także pytania, dlaczego na czele klubu nie stanął ponownie Paweł Matuszewski, który w przeszłości odgrywał kluczową rolę w funkcjonowaniu „Stalówki”.

CZYTAJ  Córka lekarza wjechała w samochód. Pacjenci musieli poczekać (ZDJĘCIA)

Nowy rozdział w historii klubu

Objęcie sterów przez Łukasza Majewskiego może oznaczać początek nowego etapu dla Stali Ostrów Wielkopolski. Były zawodnik i trener doskonale zna klub od środka, realia polskiej koszykówki i oczekiwania kibiców.

Po miesiącach niepewności sympatycy „Stalówki” liczą przede wszystkim na jedno – stabilność organizacyjną, spokojne budowanie drużyny i powrót do walki o najwyższe cele.

Czy nowy właściciel przywróci klubowi dawny blask? Odpowiedź poznamy w najbliższych miesiącach. Jedno jest pewne – w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczyna się właśnie kolejny ważny rozdział w historii koszykarskiej Stali.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
24 komentarzy
Jozef
25 dni temu

Klub musi byc dzialać profesjonalne i prawidlowo rozliczac sie z kazdej otrzymanej zlotówki .Jako wierni kibice Stalówki musimy dac czas na działanie nowemu wlascisielowi .Co do prezesa to nazwisko znane w ostrowskiej koszykówce ,lecz mysle ze byly by osoby ktore poprowadzily by Stalówke nie gorzej niz wybrany prezes.

Marian
odpowiada  Jozef
23 dni temu

Prezes Ardeli to dał już wiele razy popis swojego braku kompetencji, wstyd przyniósl największy we Włocławku, rok temu też okłamał władze miasta o 2 lidze dla młodycg
Taka twarz klubu
Klub mem

do mariana
odpowiada  Marian
23 dni temu

Mem- Bańka Ostrów

Artur
25 dni temu

Słup?

Jozef
odpowiada  Artur
24 dni temu

Zaden słup Tylko prawdziwy kibic Stalówki.

do do
odpowiada  Jozef
23 dni temu

Jaki klub tacy „prawdziwi” kibice

Kibic
odpowiada  Artur
24 dni temu

No pewnie, że słup

Marian
25 dni temu

Bawią się za nasze pieniądze na grubo i tyle a kibice jak barany klaszczą…
Ja mam inne pytanie. Czy ktoś w tym kraju weźmie się za pieniądze z dotacji. Wzięli 5 baniek, hala od 8 lat stoi i nic się nie dzieje.
Jak to możliwe ???

mieszkaniec
25 dni temu

Uśmiechnięte twarze się zmieniają, ale burdel ten sam.

cba
odpowiada  mieszkaniec
25 dni temu

Klub mem c.d

Kibic
odpowiada  cba
24 dni temu

Klub mem, ale z dalszej obecności Wanesski to się cieszą krotoszyńskie materace

miastowy
25 dni temu

panowie spokoj! pelen spokoj, klub ma sie dobrze! nie ma dlugow, prosze zobaczyc ze nikt nie mowi o dlugach zaden zawodnik ani podwykonawca! pani drozd z paduchem dzialaja zeby byla ssp, za rok wybory – wiec szykuje sie eldorado dla ostrowskie koszykowki! do tego duza kasa z miasta i jedziemy

24
0
Napisz co o tym sądziszx