OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Galeria Ostrovia poszła na łatwiznę. Przestroga dla kierowców

Wracamy do tematu wadliwej organizacji ruchu na terenie Galerii Ostrovia. Po ponad pięciu latach postanowiono zrobić “coś”, by kierowcy nie mieli wątpliwości kto ma pierwszeństwo.Niedawno usunięto białe, poziome linie, a na wjazdach na teren parkingu przy galerii postawiono nowe znaki informujące o obowiązującej zasadzie “prawej ręki”, ponieważ wszystkie skrzyżowania są równorzędne!

+

Do tej pory funkcjonowała mylna zasada, że jadąc prostą, dłuższą drogą na zewnątrz parkingu = jesteśmy na głównej. Tym bardziej, że przed wyjazdami, z sektorów z miejscami do parkowania, znajdowały się poziome linie, imitujące linie zatrzymania. Sęk w tym, że inwestor galerii w 2011 roku nie postawił znaków pionowych STOP, bez których owe linie do niczego się nie nadawały. Wprowadzały w błąd nieświadomych kierowców. Kto cwańszy, ten sobie “wyklepał” na cudzy rachunek auto.

Gdy dochodziło do kolizji, kierowcy zdziwieni dowiadywali się od policjantów, że pierwszeństwo miał jednak ten, co niby powinien się zatrzymać przed linią. Zarząd Galerii przez długie lata udawał, że nie ma problemu. Coś jednak musiało się wydarzyć, skoro po ponad 5 latach postanowiono dokonać zmian.

Na terenach galerii w dużych miastach stawiano pionowe znaki. Także jak widać, dla chcącego nic trudnego. Teraz apelujemy do kierowców o ostrożność, bo chcąc zaparkować przy galerii możecie do niej bezpiecznie nie dojechać.

O problemie pisaliśmy już 2 lata temu:

Niebezpiecznie przy Galerii Ostrovia

55 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jozek
2 lat temu

Spokojnie, spokojnie. Po co te dokuczliwe niektóre komentarze. Jacy tu jesteście tacy jesteście na drodze jako kierowcy. Każdy pewny swego. Ale kto ma pierwszeństwo nie znaczy, ze ma pewnie jechać bo takie są przepisy. Istnieje ograniczone zaufanie. Trzeba mimo wszystko zachować ostrożność. Jedzie ktoś niby ta główna tak szybko, ze nie jest w stanie przyhamować to mu sie nie wciskam na chama bo mogę. Niech jedzie,. Ja tez wyjade z galerii. Poczekam ale bezpiecznie wyjade.

Czesław
2 lat temu

Z praktyki, osobiście rezygnuję z pierwszeństwa przy wyjeździe z sektorów parkingowych, na 10 kierowców o prawej stronie pamięta 1, jak ktoś jest odważny i bogaty to może próbować powodzenia.

kierowca
2 lat temu

Warto przypomnieć ten temat i pouczyć niektórych !!

Adam
2 lat temu

Dlaczego nadal 99% kierowców jeździ po drogach wewnętrznych Galerii niezgodnie z przepisami? Skoro znaku pionowego nie widać, moźe należałoby zrobić znaki poziome?

Lord
odpowiada  Absurd!
3 lat temu

Tak masz się zatrzymać jeśli widzisz że prawa zajęta, prawko to chyba w PRL robiłeś twardogłowy kierowco

alf
3 lat temu

Już widze jutro pełno spacerujących rodzin po parku ,na Piaskach,na Ostrowskiej starówce,……..

Kazio
3 lat temu

Drodzy kierowcy – przepisy ruchu drogowego się kłaniają.

Zenek
3 lat temu

Do Niemiec tam was nauczą zasady prawej ręki

ruch drogowy
3 lat temu

tao akie pisanie dla pisanie polaczka cwaniaczk . Madrale pisza bo sie niby znaja . Inni wala auta i siebie bo niby wszystko wiedza . A kierownictwo galerii odsyła do przepisółw Ruchu Drogowego itp.
A wystarczy aby Komendant Policji wysłał swego podwładnego z RD – i ustawiono tam normalne cztelne znaki drogowe pionowe . Redakcja ma racje problem trwa 5 lat. Zakł Ubezp wypłaciły setki tys. zł., a znaki drogowe moze 2 tys. i problem z głowy . Wystarczy troche katolickiej checi .

Kit-ka
4 lat temu

Nie rozumiem tego tytułu jak galeria poszła na łatwiznę i jaka wadliwa organizacja ruchu? Jeśli się nie mylę tam zawsze były znaki pionowe na wjazdach informujące, że parking podlega zasadzie skrzyżowań równorzędnych, a skoro się nie ma oczu jeżdżąc to potem są efekty, a co ma zgodnie z prawem większą moc? światła > znaki pionowe > znaki poziome jeśli się nie mylę.

55
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x