Galeria Ostrovia poszła na łatwiznę. Przestroga dla kierowców

Udostępnij
Tweet

Wracamy do tematu wadliwej organizacji ruchu na terenie Galerii Ostrovia. Po ponad pięciu latach postanowiono zrobić „coś”, by kierowcy nie mieli wątpliwości kto ma pierwszeństwo.Niedawno usunięto białe, poziome linie, a na wjazdach na teren parkingu przy galerii postawiono nowe znaki informujące o obowiązującej zasadzie „prawej ręki”, ponieważ wszystkie skrzyżowania są równorzędne!

+

Do tej pory funkcjonowała mylna zasada, że jadąc prostą, dłuższą drogą na zewnątrz parkingu = jesteśmy na głównej. Tym bardziej, że przed wyjazdami, z sektorów z miejscami do parkowania, znajdowały się poziome linie, imitujące linie zatrzymania. Sęk w tym, że inwestor galerii w 2011 roku nie postawił znaków pionowych STOP, bez których owe linie do niczego się nie nadawały. Wprowadzały w błąd nieświadomych kierowców. Kto cwańszy, ten sobie „wyklepał” na cudzy rachunek auto.

Gdy dochodziło do kolizji, kierowcy zdziwieni dowiadywali się od policjantów, że pierwszeństwo miał jednak ten, co niby powinien się zatrzymać przed linią. Zarząd Galerii przez długie lata udawał, że nie ma problemu. Coś jednak musiało się wydarzyć, skoro po ponad 5 latach postanowiono dokonać zmian.

Na terenach galerii w dużych miastach stawiano pionowe znaki. Także jak widać, dla chcącego nic trudnego. Teraz apelujemy do kierowców o ostrożność, bo chcąc zaparkować przy galerii możecie do niej bezpiecznie nie dojechać.

O problemie pisaliśmy już 2 lata temu:

Niebezpiecznie przy Galerii Ostrovia

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Niemowlę zamknięte w aucie. Ratowali je strażacy
Subskrybuj
Powiadom o

55 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wąs
6 lat temu

zostaw wózek przy aucie, ja tak robie

Rudy
6 lat temu

A może teraz zabrałby się ktoś za leniwców parkujących wzdłuż głównej drogi przy Galerii, poza miejscami parkingowymi. Odprowadzając wózek trzeba iść pomięzy jadącymi samochodami, bo jakimś bałwanom nie chce się poprawnie zaparkować.

JA
6 lat temu

Jak nie chcecie co chwilę się zatrzymywać wjeżdżając do galerii wystarczy wjeżdżać na parking koło OBI i później jechać wzdłuż budynku galerii i prawie nikomu nie trzeba ustępować pierwszeństwa.
A wyjeżdżając z galerii wystarczy jechać drogą wzdłuż Kaliskiej i „problem” zatrzymania się co chwilę rozwiązany.
Myślenie nie boli, poza tym trzeba mieć trochę wyobraźni.
Ja tak właśnie staram się zjeżdżać i nie miałem problemów bo jestem z natury leniwy i nie chcę mi się co chwilę zatrzymywać i obserwować czy ktoś nie wyjeżdża.

kier.
6 lat temu

Wprowadzały w błąd nieświadomych kierowców. Kto cwańszy, ten sobie „wyklepał” na cudzy rachunek auto
NIE WPROWADZAŁY NIKOGO W BŁĄD, PO PROSTU TRZEBA NAUCZYĆ SIĘ PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO I PRZESTAĆ SZUKAĆ WINNEGO SWOJEJ NIEWIEDZY.

Angela
6 lat temu

Ustanowiliby tę długą drogę „główną” i byłoby bez problemu, bo wjeżdżając na parking tak się człowiek czuje- jak na głównej drodze. A wyjeżdżający i tak zazwyczaj stoją i czekają, bo nie wiedzą, że mają pierwszeństwo, albo zwyczajnie wolą się zatrzymać, bo boją się kolizji. Przepisy powinny być dla ludzi, a nie odwrotnie. Tu akurat wprowadzają zamęt i problemy.

Jakub
odpowiada  Angela
6 lat temu

Chcieliby wszyscy „główną” bo możnaby zapierdalać 😉 parking to nie autostrada, tak jak zrobili jest dobrze i obowiązuje to na większości parkingów w całej Polsce. Jak się nie umie prowadzić to wszystko jest problemem i to dlatego są wypadki, bo połowa kierowców nie zna dobrze przepisów nie mówiąc o prowadzeniu auta. Peace

Art
6 lat temu

Na prostej przed tymi frralnymi skrzyzowaniami od zawsze jest trojkatny znak ostrzegawczy skrzyzowania dróg równorzednych

kuku
6 lat temu

„Kto cwańszy, ten sobie „wyklepał” na cudzy rachunek auto” – moim zdaniem nie kto cwańszy, tylko kto zna przepisy… a powinien je znać każdy kierowca!!! jak widać po ilości zdarzeń drogowych, nie tylko na parkingach, jeździ po naszych drogach sporo ludzi, którzy powinni wrócić na kurs!!!

Jan
6 lat temu

Ta wiadomośc to kupa bzdetów i popis ignorancji autora. Po pierwsze znaki mówiące o obowiązujących zasadach i przepisach obowiązujących na skrzyżowaniach równorzędnych stoją przed wjazdami od początku istnienia tego parkingu. Bywałem już na różnych parkingach, również w miastach o wiele większych od Ostrowa i wszędzie obowiązuje zasada prawej ręki i stosowny znak na wjeździe – chyba tylko idiota mógłby zdecydować się na postawienie 200 znaków drogowych na parkingu, które co chwila informują o tym samym. Jak już ktoś słusznie zauważył, jak się nie zna przepisów to wypad zza kierownicy…bo jazda w oparciu o „funkcjonowała mylna zasada” weź się chłopie obudź…tak stoi jak wół znak i wystarczy wiedzieć co on oznacza, żeby nie mieć jakichś chorych problemów tam, gdzie ich nie ma.

Crampers
odpowiada  Jan
6 lat temu

Sam jesteś bzdet i nie znasz się na znakach!!! Ofiaro losu i głupoty galopującej. Po pirwsze przed wjazdem na parking był znak informujący nas o tym że dojeżdżamy do skrzyżowania równorzędnego, po drugie teraz stoi znak informujący o strefie skrzyżowań równorzędnych a to OBBRZYMIA RÓŻNICA MATOLE

obywatel
odpowiada  Crampers
6 lat temu

Sam jesteś matoł… pierwszy znak OSTRZEGAJĄCY o skrzyżowaniu równorzędnym stał zaraz za łukiem po to aby ostrzec innych matołów którzy się rozpędzają na swoja tzw.: głowną” ulice w ich mniemaniu! Następne skrzyzowanie wyklucza poprzednie zasady tak jest w KRD ale ze nie ma nich znaków pionowych to znaczy ze kazde nastepne tez jest równorzedne tak i tak .

Dawid
6 lat temu

Jak się nie zna przepisów ruchu drogowego nie wsiada się za kółko. Proste.

driver
odpowiada  Dawid
6 lat temu

Nieprawda. Tylko osoby bez prawa jazdy i z prawem jazdy ale po spożyciu nie mogą prowadzić auta. Nieznajomość przepisów nie jest przeszkodą.

13
6 lat temu

Nikt wam nie każe do galerii jeździć

55
0
Napisz co o tym sądziszx