Niebezpiecznie przy Galerii Ostrovia

Galeria Ostrovia została otwarta w październiku 2011 roku. Od tego czasu na jej terenie dochodzi do groźnych kolizji, ponieważ ktoś źle zaprojektował i zaakceptował ruch bezpośrednio przy galerii. O co chodzi? Wielu z nas myśli, że jadąc tzw. szybkim pasem wzdłuż drogi krajowej nr 25 (obwodnica parkingowa), ma pierwszeństwo, a samochody wyjeżdżające z alejek parkingowych muszą ustąpić. Nic bardziej mylnego.

+

Wokół Galerii Ostrovia jest 1400 miejsc parkingowych. Kierowcy wjeżdżający na teren galerii myślą, że mają pierwszeństwo. Jednak na terenie Galerii Ostrovia obowiązuje zasada prawej ręki. I droga, która wydaje nam się główną, w rzeczywistości nią nie jest. Dlatego musimy bardzo uważać dojeżdżając do odpowiedniego sektora, ponieważ zgodnie z tym prawem, musimy wypuścić każde auto wyjeżdżające z bocznej uliczki. Jaśniej będzie gdy klikną Państwo na poniższe zdjęcie w celu jego powiększenia.

Zarzut pod adresem Galerii Ostrovia należy mieć, ponieważ poza tabliczką z enigmatyczną informacją, że na parkingu obowiązują przepisy ruchu drogowego, brak jasnych informacji o tym kto ma pierwszeństwo. Mało tego, Galeria Ostrovia wymalowała pasy sugerujące, że jednak to samochody wyjeżdżające z alejek muszą się zatrzymać przy linii sugerującej linię STOP. Jednak w sytuacji spowodowania kolizji, ostrowscy policjanci nie mają złudzeń co do interpretacji. Bez znaku pionowego STOP obowiązuje zasada prawej ręki, a sprawcą kolizji jest ten, któremu wydawało się, że jechał główną drogą.

Dochodziło do kuriozalnych sytuacji, że jeden z uczestników kolizji, uważając, że jest poszkodowanym nalegał na wezwanie patrolu policji. Po jego przyjeździe mina zrzedła zgłaszającemu i musiał przyjąć mandat oraz wziąć na siebie sprawstwo kolizji.

Nie rozumiemy dlaczego dyrekcja Galerii Ostrovia wiedząc, że dochodzi do szeregu kolizji, nic z tym fantem nie zamierza robić. W tej chwili parking przy galerii może być polem dla cwaniaczków szukających „ofiary”, która „naprawi” ze swojego OC samochód cwaniaczka. Apelujemy o ostrożność, bo jak widać dla niektórych najwyraźniej ważniejszy jest zysk, a nie bezpieczeństwo klientów.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

98 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Waldek
2 lat temu

Wszyscy mają rację, ale coś tu nie gra. Ta obwodnica parkingu wg wielu znaków nazwana była drogą pożarową. Oznacza to, że są inne zasady ruchu. Teraz wykonuje się dodatkowe pasy ruchu. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Temat aktualny. Nie jestem cwaniaczkiem, ale słusznie powiedziano.

myszka
6 lat temu

tak zgadza sie jest znak ale jeden , wjezdzajac z luku nie widac tego znaku. Galeria powinna ustawic oznaczenia bardzo widoczne dla kierowców bo naprawde nie widac tego znaku. Nie ma sie co dziwic ze dochodzi do wypadków a co do tego ze ludzie jedza na pamiec to sie zgadza. Faktycznie kierowcy gubia sie bo nie wiedza co robic.

J
6 lat temu

Głupoty piszesz panie redaktorze sprawa jest jasna i klarowna. Stoi znak jak wół przy wjeździe na parkingi informujący o skrzyzowaniu równoległym więc wystarczy użyć mózgu i nie obrażać tych jak pan to ich nazywał cwaniaków
Nara

anty-kibic
odpowiada  J
6 lat temu

A jak wygląda skrzyżowanie równoległe????? Z natury rzeczy każde skrzyżowanie jest pod jakimś kątem.

vvvv
6 lat temu

I tak . trwa to podono 5 lat – inwestor co to robil moze drogowy matoł ale lokalni policjanci straznicy miejscy co robili przez 5 lat ? wstyd panie komedniancie aby nie podjac tematu bedac w słuzbie społeczeństwa . Na dzisiaj to obywatel broni sie sam. Policjnt RD kasuje mandat i wie ze to bubel organizacyjny . A wystarczyło zorganizowac spotkanie i pewnie 4.5 roku do tylu

RICARDO
7 lat temu

Strefa ruchu + równorzędne skrzyżowania i po kłopocie. Jedziemy wolniutko i puszczamy tych z prawej. A lekarstwo na tych „cwaniaczków” co to znają przepisy i to wykorzystują? Też nauczyć się przepisów zgodnie z ich literą i duchem, BROŃ BOŻE NIE Z KSIĄŻEK DREXLERA!

Leo
8 lat temu

Niestety jak zwykle większość kierowców jeździ na pamięć! Od pewnego czasu na większości dużych parkingów pod marketami ustawiono tablicę „Strefa ruchu”…czyli obowiązują przepisy o ruchu drogowym .Ustawiono też znak ostrzegawczy „uwaga skrzyżowanie”, chodzi o skrzyżowanie powinien się temu dziwić !!!

98
0
Napisz co o tym sądziszx