Galeria Ostrovia poszła na łatwiznę. Przestroga dla kierowców

Udostępnij
Tweet

Wracamy do tematu wadliwej organizacji ruchu na terenie Galerii Ostrovia. Po ponad pięciu latach postanowiono zrobić „coś”, by kierowcy nie mieli wątpliwości kto ma pierwszeństwo.Niedawno usunięto białe, poziome linie, a na wjazdach na teren parkingu przy galerii postawiono nowe znaki informujące o obowiązującej zasadzie „prawej ręki”, ponieważ wszystkie skrzyżowania są równorzędne!

+

Do tej pory funkcjonowała mylna zasada, że jadąc prostą, dłuższą drogą na zewnątrz parkingu = jesteśmy na głównej. Tym bardziej, że przed wyjazdami, z sektorów z miejscami do parkowania, znajdowały się poziome linie, imitujące linie zatrzymania. Sęk w tym, że inwestor galerii w 2011 roku nie postawił znaków pionowych STOP, bez których owe linie do niczego się nie nadawały. Wprowadzały w błąd nieświadomych kierowców. Kto cwańszy, ten sobie „wyklepał” na cudzy rachunek auto.

Gdy dochodziło do kolizji, kierowcy zdziwieni dowiadywali się od policjantów, że pierwszeństwo miał jednak ten, co niby powinien się zatrzymać przed linią. Zarząd Galerii przez długie lata udawał, że nie ma problemu. Coś jednak musiało się wydarzyć, skoro po ponad 5 latach postanowiono dokonać zmian.

Na terenach galerii w dużych miastach stawiano pionowe znaki. Także jak widać, dla chcącego nic trudnego. Teraz apelujemy do kierowców o ostrożność, bo chcąc zaparkować przy galerii możecie do niej bezpiecznie nie dojechać.

O problemie pisaliśmy już 2 lata temu:

Niebezpiecznie przy Galerii Ostrovia

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Po pijaku z impetem uderzył w drzewo
Subskrybuj
Powiadom o

55 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
:)
6 lat temu

A mnie się podoba – specjalnie zaczajam się na baranów, którzy chcą jechać prosto bez zatrzymania. Ich rozdziawione papy są bezcenne…

;)
odpowiada  :)
6 lat temu

wspaniałą masz pasje, pogratulowac jełopie xD

Polka galopka
6 lat temu

Nic nowego. Zawsze taka organizacja tam byla. Trzeba patrzec na znaki i myslec.

Paweł
6 lat temu

Jeżeli ktoś trochę zna się na projektowaniu parkingów to wie, że zasada prawej ręki ma przede wszystkim ograniczyć prędkość oraz wspomagać WYJAZD z parkingu ( np. w święta kiedy to jest bardzo duży ruch)
Jeden znak na wjazd informujący o strefie parkowania i skrzyżowaniach równoległych wystarczy.
Nie trzwórzcie swoich zasad …

Absurd
odpowiada  Paweł
6 lat temu

Zasada prawej ręki ma wspomagac ruch???? Chyba bałagan w świeta itd. Uzyj wyobraźni a nie zasad wklepanych w swój MÓZG.

real
odpowiada  Absurd
6 lat temu

Synek, ty weź skończ to gimnazjum w końcu bo wstyd przynosisz rodzinie radia ma ryja.

Wow
6 lat temu

Wszyscy wyzywaja, a po umieszczeniu komentarza wsiadaja w auto i do galerii?. Poza tym zauwazmy, ze pod wiekszoscia galerii w karaju tak jest?. Np po Kauflandem u nas, gdzie stoi znak o skrzyzowaniach rownorzednych i wydaje mi sie, ze pod „mini malem” (swiadomie tak napisałem) gdzie jednak takiego znaku nie ma, a w razie kolizji tez bedzie wina tego co niebustapil z prawej?

Karol l
6 lat temu

Wystarczy pomyśleć i wjeżdżać na parking droga od strony wejścia a wyjeżdżać od głównej drogi i cały czas mamy pierwszeństwo. Pozdr.

Monia
odpowiada  Karol l
6 lat temu

Dokładnie. Właśnie tak powiedziałam mężowi. Wtedy to Ci co wyjeżdżają maja Cię z prawej strony i to oni ustępują.
Tylko jedno mnie zastanawia. Czy ten jeden znak informujący o skrzyżowaniach rownorzednych nie jest odwoływania bo pierwszym skrzyżowaniu?

RaVeN
6 lat temu

Tee Absurd jezdziles po wrocku ale po osiedlach nie po centrum tam wszedzie jest strefa do 30 i teraz przyklad krzyżówka i z kazdej strony auto i kto ma pieszenstwo kazdy bedzie ustępowal z prawej czyli nikt nie pojedzie z twojego rozumowania tak wynika. Pod galeria u nas nie raz tak mialem ze wyjedzajac z alejki na dojazdowa ja mialem auto po prawej i auto mi ustepowalo wiec ja czekalem nawet puszczajac tego co mi ustepowal wiec wystarczy myslec i po problemie .

Absurd
odpowiada  RaVeN
6 lat temu

To na UJ są te przepisy, na UJ są znaki z równorzędnym skoro kazdy kazdemu ustepuje???? Tobie ustąpi, ale nastepny nie ustąpi i bedzie JEBS. I co wtedy? Mądralo kogo bedzie wina? I nawet jesli bedzie tak że spotkają sie trzy auta na krzyzówce parkingowej, 10 metrów dalej rowniez taka sytuacja i co wtedy? Przy takiej ilosci aut jakie tam są bedzie bałagan w cholere. Ludzie pomyslcie sobie troszke, troszke wyobrazni, bo widze ze praktykanci z was UBODZY. Tylko niedziela i tylko GALERIA. Tam praktykujecie???

x
odpowiada  Absurd
6 lat temu

Absurd idź pieszo nie będziesz miał problemu, że ktoś nie ustąpi albo JEBS w ciebie. tylko uważaj na chodnikach też obowiązuje jakiś przepis!!!!! 😉

Ostrowianka
6 lat temu

Zasada ta nie od dziś … zawsze obowiązywała zasada wolnej prawej ręki – prosta rzecz =przepisy. Tylko damy lansujące się na trasie galeria-dom o tym nie wiedziały, bo po co, im sie zawsze należy pierwszeństwo. Nie wiem co to za fascynacja „niuansem” . Każde nowe skrzyżowanie powinien byc nowy znak, same pasy niczego nie załatwią, to nie były znaki poziome. Wystarczyło trochę pomyśleć. Ale widać neurony musiały być przez coś uszkodzone…

Karol
6 lat temu

Jak by nie było to znaki pionowe już jakieś dwa lata stały. Tylko kierowcy po odebraniu prawo jazdy zapominają o przepisach

karol3414
odpowiada  Karol
6 lat temu

Jeden znak stał i to tylko przed pierwszym skrzyżowaniem. Oczywiście ten znak był niepotrzebny ponieważ brak znaków ustalających pierwszeństwo sam w sobie oznacza skrzyżowanie równorzędne ale ktoś postanowił namalować znaki poziome i tu pytanie do tych co twierdzą, że znaki poziome dla swojej ważności potrzebują potwierdzenia znakiem pionowym. Czy podwójna ciągła linia oznacza zakaz wyprzedzania zawsze czy tylko w połączeniu ze znakiem zakaz wyprzedzania? Co w przypadku pozostałych rodzajów linii które nie mają swoich pionowych odpowiedników, np. podwójna linia (jedna ciągła, druga przerywana); linie ostrzegawcze, ciągłe lub przerywane linie malowane przy krawędziach jezdni.
Czekam na podanie konkretnego paragrafu, który mówi o konieczności potwierdzenia znaków poziomych, pionowym odpowiednikiem.
Prawda jest taka, że pierwotnie było względnie OK, same znaki poziome załatwiały sprawę. Linie zatrzymania na wyjazdach i brak linii na „głównej”. Potem ktoś zrobił aferę i postawiono znak pionowy sprzeczny z poziomymi. Teraz usunięto poziome, ciekawe jaki babol teraz popełniono.

Absurd!
6 lat temu

Jak można zrobiś pierwszenstwo z prawej z wyjazdu z alejki parkingowej tego dosłownie nie wiem. TO JEST PARKING A NIE SKRZYZOWANIE!! Do jasnej cholery, głąby bez wyobrazni z ilorazem IQ 25! Jesli ja jadąc główną dojazdową do alejek, musze ustąpic temu z prawej, który wyjezdza z parkingu, a ten z kolei ustepuje temu, który jedzie dojazdową po prawej, to ja sie pytam inteligenci do entej, jak myslicie co sie tam bedzie robic. I tak co 5 metrów?! Jak sobie to wyobrażacie????? Z chuj..mi sie na łby pozamienialiscie?!

x
odpowiada  Absurd!
6 lat temu

Nie masz baranie pojęcia co piszesz!!!! Dopóki on ten z prawej nie wyjedzie z parkingu to po cholerę Ty masz tam wjeżdżać jak nie będzie miejsca???? to chyba logiczne!!!! Raczej kolego u Ciebie się te łby pozamieniały.

Tom
odpowiada  x
6 lat temu

A skąd możesz widzieć że miejsca nie ma. Do samego końca. Jasnowidzem nikt nie jest.

ww
odpowiada  Absurd!
6 lat temu

Przepisy które ktoś ustanawia nie zawsze muszą nam się podobać, ale nie mamy innego wyjścia jak je przestrzegać. Unikanie tego parkingu przez Absurt! i innych podobnych powinno całkowicie rozwiązać ich rozterki na temat pierszenstwa tych po prawej!

aleks
odpowiada  Absurd!
6 lat temu

Może i masz rację,ale zapewne tylko po części.Rację masz że tam jest parking.Ale nie wiem czy zauważyłeś to że między parkingami znajduje się droga,i to nie jedna a co parę metrów znajduje się droga z przerywanymi liniami.Stanowią one skrzyżowanie z drogą prowadzącą wzdłuż ul.kaliskiej.A skoro żeś taki ”mądry”to chyba wiesz co to oznacza.Chyba wiesz o tym że jest to jest skrzyżowanie równorzędne i obowiązuje zasada prawej ręki[o ile znaki nie pokazują inaczej.Jeśli nie znasz tak prostych przepisów ruchu drogowego,to ciekawe jak zdałeś prawo jazdy?Chyba nie za mydło?

proletaryusz
odpowiada  Absurd!
6 lat temu

a ty kolego to chyba zamiast qńa wóz ciganiesz.

Robert
odpowiada  Absurd!
6 lat temu

po co się wypowiadasz jak podstawowych przepisów nie znasz? jadąc boczną alejką jak ktoś będzie ruszał z miejsca po twojej prawej stronie jemu nie musisz ustąpić bo dopiero rusza (włącza się do ruchu) co innego jak auta poruszają się już drogami wewnętrznymi wtedy zasada prawej ręki… czego Ty tu nie rozumiesz na każdym parkingu to obowiązuje…

logika
odpowiada  Absurd!
6 lat temu

Dlaczego wyzywasz i używasz wulgaryzmów? Świadczy to właśnie o tym, że tacy jak ty powinni chodzić pieszo, a samochody są dla myślących. Jak ktoś zna przepisy i umie je stosować to w każdej sytuacji da sobie radę.

Zzzz
odpowiada  Absurd!
6 lat temu

Cały ten teren jest parkingiem. Załapałeś wreszcie?

Absurd!
6 lat temu

No i co, teraz przy kazdej alejce mam sie zatrzymac, bo może mi ktos wyjezdzając z niej przypierdolic? Co za absurd! Co za bubel!

Lucyfer
odpowiada  Absurd!
6 lat temu

Wystarczy jechać bliżej galerii i nie musisz się zatrzymywać. Jezdnię zewnętrzną wystarczy traktować jako powrotną i też nie będziesz musiał się zatrzymywać.
Więc żaden bubel.

Lech Kolejorz
odpowiada  Absurd!
6 lat temu

Tak w myśl przepisów musisz się zatrzymać ….bo Ci lalunia z prawej może wyjechać i sklepac maskę. Polska to kraj absurdów i niezyciowych przepisów nie wiedziałeś tego.

Ja
odpowiada  Absurd!
6 lat temu

Powiem więcej. Przez ostatnie 5 lat też trzeba było się zatrzymywać. Ale numer nie?

Ostatni sprawiedliwy
odpowiada  Absurd!
6 lat temu

To nie absurd … wystarczy wjechac w prawo w pierwsza alejke a potem parkujesz gdzie chcesz jadac blizej galerii … ot i cala filozofia ..

Lord
odpowiada  Absurd!
5 lat temu

Tak masz się zatrzymać jeśli widzisz że prawa zajęta, prawko to chyba w PRL robiłeś twardogłowy kierowco

55
0
Napisz co o tym sądziszx