Galeria Ostrovia poszła na łatwiznę. Przestroga dla kierowców

Wracamy do tematu wadliwej organizacji ruchu na terenie Galerii Ostrovia. Po ponad pięciu latach postanowiono zrobić „coś”, by kierowcy nie mieli wątpliwości kto ma pierwszeństwo.Niedawno usunięto białe, poziome linie, a na wjazdach na teren parkingu przy galerii postawiono nowe znaki informujące o obowiązującej zasadzie „prawej ręki”, ponieważ wszystkie skrzyżowania są równorzędne!

+

Do tej pory funkcjonowała mylna zasada, że jadąc prostą, dłuższą drogą na zewnątrz parkingu = jesteśmy na głównej. Tym bardziej, że przed wyjazdami, z sektorów z miejscami do parkowania, znajdowały się poziome linie, imitujące linie zatrzymania. Sęk w tym, że inwestor galerii w 2011 roku nie postawił znaków pionowych STOP, bez których owe linie do niczego się nie nadawały. Wprowadzały w błąd nieświadomych kierowców. Kto cwańszy, ten sobie „wyklepał” na cudzy rachunek auto.

Gdy dochodziło do kolizji, kierowcy zdziwieni dowiadywali się od policjantów, że pierwszeństwo miał jednak ten, co niby powinien się zatrzymać przed linią. Zarząd Galerii przez długie lata udawał, że nie ma problemu. Coś jednak musiało się wydarzyć, skoro po ponad 5 latach postanowiono dokonać zmian.

Na terenach galerii w dużych miastach stawiano pionowe znaki. Także jak widać, dla chcącego nic trudnego. Teraz apelujemy do kierowców o ostrożność, bo chcąc zaparkować przy galerii możecie do niej bezpiecznie nie dojechać.

O problemie pisaliśmy już 2 lata temu:

Niebezpiecznie przy Galerii Ostrovia

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Opalali się na Piaskach
Subskrybuj
Powiadom o

55 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Czesław
5 lat temu

Z praktyki, osobiście rezygnuję z pierwszeństwa przy wyjeździe z sektorów parkingowych, na 10 kierowców o prawej stronie pamięta 1, jak ktoś jest odważny i bogaty to może próbować powodzenia.

kierowca
5 lat temu

Warto przypomnieć ten temat i pouczyć niektórych !!

Adam
5 lat temu

Dlaczego nadal 99% kierowców jeździ po drogach wewnętrznych Galerii niezgodnie z przepisami? Skoro znaku pionowego nie widać, moźe należałoby zrobić znaki poziome?

alf
5 lat temu

Już widze jutro pełno spacerujących rodzin po parku ,na Piaskach,na Ostrowskiej starówce,……..

Kazio
6 lat temu

Drodzy kierowcy – przepisy ruchu drogowego się kłaniają.

Zenek
6 lat temu

Do Niemiec tam was nauczą zasady prawej ręki

ruch drogowy
6 lat temu

tao akie pisanie dla pisanie polaczka cwaniaczk . Madrale pisza bo sie niby znaja . Inni wala auta i siebie bo niby wszystko wiedza . A kierownictwo galerii odsyła do przepisółw Ruchu Drogowego itp.
A wystarczy aby Komendant Policji wysłał swego podwładnego z RD – i ustawiono tam normalne cztelne znaki drogowe pionowe . Redakcja ma racje problem trwa 5 lat. Zakł Ubezp wypłaciły setki tys. zł., a znaki drogowe moze 2 tys. i problem z głowy . Wystarczy troche katolickiej checi .

Kit-ka
6 lat temu

Nie rozumiem tego tytułu jak galeria poszła na łatwiznę i jaka wadliwa organizacja ruchu? Jeśli się nie mylę tam zawsze były znaki pionowe na wjazdach informujące, że parking podlega zasadzie skrzyżowań równorzędnych, a skoro się nie ma oczu jeżdżąc to potem są efekty, a co ma zgodnie z prawem większą moc? światła > znaki pionowe > znaki poziome jeśli się nie mylę.

kierowca11
6 lat temu

Zasady są proste, nie ma oznakowania to mamy skrzyżowanie równorzędne i obowiązuje zasada prawej ręki. Jak ktoś jedzie długą niby główną bez znaków pionowych i poziomych, to musi ustąpi wyjeżdżającemu z parkingu z jego prawej strony. Nieraz tak jadę i ustępuję bo muszę , ale część kierowców jest zdziwionych i czeka jak przejadę. To samo jest na wewnętrznych drogach w zakładach pracy gdzie nie ma znaków pionowych i poziomych, zasada prawej ręki. Czy to takie trudne?

Robert
6 lat temu

Gratuluję
Co drugi kierowców a nie patrzy na znaki drogowe i m pretensje ze on jest na głównej imbecyle

55
0
Napisz co o tym sądziszx