Kolejny pracownik z gastronomii i uczeń z żółtaczką!

Wielu ostrowian zastanawiało się kiedy będą mogli zapomnieć o zagrożeniu epidemicznym spowodowanym żółtaczką typu A. Niestety okazuje się, że choć wirus narazie dotknął 19 mieszkańców Ostrowa Wlkp., to kolejne zakażone osoby mogły znacząco roznieść wirusa. Jednymi z ostatnich chorych są 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 oraz pracownica sklepu zajmująca się m.in. krojeniem mięsa!

+

Nie trzeba chyba nikogo uświadamiać jak około 12-letnie dzieci wspólnie piją z jednej butelki, częstują się czipsami czy w inny sposób narażają na przenoszenie wirusa. Tak samo pracownica jednego ze sklepów, powiązanego z zakładem garmażeryjnym, gdzie pracował pierwszy ostrowski zakażony, przez czas wykluwania się wirusa, potencjalnie mogła zarazić wiele osób.

Chorzy z tych grup dostaną objawy dopiero w maju, a w tym czasie będą zakażać innych nieświadomych znajomych. Dlatego tak ważne jest by w tym czasie ograniczyć kontakt bezpośredni z innymi, często myć ręce, nie jadać/nie pić z jednego opakowania wraz z inną osobą.

Na żółtaczkę typu A powinni się tylko zaszczepić pracownicy mający na co dzień kontakt z żywnością lub ściekami.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Jakub Paduch CHCE czy NIE CHCE dawać pieniędzy na sport?
Subskrybuj
Powiadom o

162 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Audi
6 lat temu

Informacja że strony:
11. Grosik nr 13A ul. Białowieska 13A Wrocław

Restaurator
6 lat temu

Szanowne Władze Ostrowa i podległe im Instytucje.
Nie kryjcie winnych tej epidemii. My Właścicieel małej i dużej Gastronomi wszyscy nie jesteśmy winni tego co się stało aby cierpieć przez czyjąś głupotę i lekceważenie rzeczywistości. Przez fakt ze nie ujawniono rzeczywistości klienci odmawiają zamówione imprezy bo boją się zachorować. U mnie odmówiono 1 komunie i osiemnastkę i z dnia na dzień obroty znacznie spadają. Aby otworzyć tą gastronomię musiałem się zapożyczyć w bankach i u rodziny oraz ponieść wiele wyrzeczeń. Zarząd firmy który jest winy zatruć żółtaczka naszego społeczeństwa i doprowadzając do tego stanu to bezczelność. Swoich pracowników szkolą jak mają kłamać i zastraszają. Za milczenie otrzymali teraz podwyżkę płac. Zarząd tej firmy nie ma problemów z gotówką bo jak się skończą to się sprzeda za pół ceny następny Grosik i kasę przeznaczy na finansowanie adwokatów.

do Restauratora
odpowiada  Restaurator
6 lat temu

Skąd tak dobrze wiesz jaka jest sytuacja w winnej temu wszystkiemu firmie? I skoro wiesz to może powinieneś to zgłosić do prokuratury?? Pisanie o tym na forum nic nie da

ryszard
6 lat temu

grosik otworzył swój sklep we Wrocławiu i dzisiaj się dowiedziałem że 13 osób z Wrocławia też jest zarażonych. Co o tym myśleć?

Ros
odpowiada  ryszard
6 lat temu

Źródło zakażenia było we Wrocławiu dopiero później Krotoszyn i Ostrów tylko tam tego nie rozglaszaja tak jak w Ostrowie!! Ostrowiaczki mają pole do popisu i mogę pisać co ślina na język przyniesie nie zastanawiając się jakie dane firma będzie miała straty… We Wrocławiu przyszło to od zagranicznego studenta i oto macie swojego winnego

x
odpowiada  Ros
6 lat temu

co w tym dziwnego? jak sie serwowalo ludziom wzw to trzeba teraz poniesc tego konsekwencje czyli zbankrutowac takie sa prawa rynku ja w ostrowie nic nie kupuje bo nie wiem gdzie serwowano ludziom wzw gdybym wiedzial to bym tylko tam nie kupowal

Ros
odpowiada  x
6 lat temu

Bez komentarza ?

Piotr
6 lat temu

Niestety ale ludzie nieprawidłowo myją ręce i tego też trzeba uczyć. To że szaleje wzw typu A to chyba mało obchodzi sprzedawców pieczywa w małych sklepach, nie dalej jak dzisiaj kupowałem pieczywo w sklepie i Pani podawała mi to pieczywo bez rękawiczek przyjmując pieniądze od wszystkich tymi samymi rękoma. Po mojej prośbie Pani spokojnie nałożyła rękawiczki. Ale takich jak ja jest mało. Wszyscy musimy zwracać na to uwagę i nie tylko teraz ale zawsze zawsze należy zwracać na to uwagę. A tak na marginesie to proszę zobaczyć jak Panie na stoisku delikatesów w dużym markecie przy ul. Dworcowej dbają o czystość na stoisku!!! Za to Sanepid powinien je zamknąć, interweniowałem składając skargę do zarządu ale nic to nie zmieniło tylko podziękowali. Pozdrawiam

karol3414
6 lat temu

LUDZIE!!! Co Wam da informacja, że w tym sklepie kobita pracowała? Kompletnie nic, skoro u niej wykryto to zapewne już nie pracuje, a pozostali zostali przebadani. Dziś już się tam nie zarazicie, więc nie ma sensu podawanie takiej informacji. Zresztą podejrzewam, że od czasu podania informacji o zakażeniach, we wszystkich placówkach tego typu ludzie bardziej przykładają się do odpowiednich zaleceń.
Ważniejsze więc jest uświadamianie ludzie co należy robić i czego należy unikać by minimalizować ryzyko przenoszenia choroby, które w tej chwili pewnie największe jest w relacjach między ludzkich niż zakupu w sklepie.
Zwracajta więc uwagę czy obsługa krojąc szynkę używa rękawiczek jednorazowych, uczcie dzieci prawidłowo myć ręce (wbrew pozorom nie jest to tak łatwe jak się wydaje niektórym) , itd.

jessie james
odpowiada  karol3414
6 lat temu

Jak myć ręce? Instrukcja
Ważne, by przed myciem zdjąć zegarek, bransoletki i pierścionki. Najpierw należy namydlić obie dłonie, przy myciu nie zapomnieć o nadgarstkach. Trzeba zwrócić uwagę na okolice między palcami i przy paznokciach. To w tych miejscach lubią ukrywać się bakterie (co można stwierdzić, sprawdzając czystość pod specjalną lampą fluorescencyjną – miejsca niedomyte świecą na niebiesko). Na koniec dłonie starannie suszymy (bakterie lubią wilgoć).
20 sekund – tyle wystarczy, aby dokładnie wymyć ręce
Okazuje się, że każdy z nas myje ręce średnio przez 5 sekund. To za krótko! Higienie dłoni trzeba poświęcić 20 sekund. Jak wykazały badania, już przez pierwsze 15 sekund ginie 90 proc. bakterii, niewiele więcej trzeba, by pozbyć się wszystkich drobnoustrojów.

ryszard
6 lat temu

To jest masakra karzą myć ręce – SZOK !!! to są działania prewencyjne 21- go wieku!!! Boże widzisz i nie grzmisz. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tom
6 lat temu

To jak wkoncu jest z ta Jubilatka , grosikami jest sie czego obawiac?

kkk
6 lat temu

Ludzie wy się zastanówcie piekarnia jubilatka a pracownia to są dwa odrębne zakłady a pieczywo jest wypiekane powyżej 180 stopni a bakterie zanikają w temperaturze.70 stopni a ile jest zakładów w Ostrowie co Ukraińcy pracuja ciekawe czy oni mają badania ??????

Aa
odpowiada  kkk
6 lat temu

kkk,co z tego ze upieczony chleb czy bulki nie zawiera wirusa,jak ktos go dotknie i poda brudna reka a jest zarazony to juz sam sobie dopowiedz.

ania
odpowiada  Aa
6 lat temu

dokładnie!

bzdura
odpowiada  kkk
6 lat temu

Jasne najlepiej wszystko na Ukraińców zwalić. W skontrolowanych placówkach pracują Polacy bez badań i jest ok. Albo w najlepszym przypadku książeczka idzie do podstemplowania, a badań zero.

Suzuki
6 lat temu

Jakiś Bambo na Raszkowskiej od maja otwiera śmieciowe żarcie.

Kasia
odpowiada  Suzuki
6 lat temu

Widzialam tego bambo na raszkowskiej. Stał biały murzyn. Ubrany na bialo fajnie to wygladalo pewnie to ten co knajpe otwiera

Myszka
odpowiada  Kasia
6 lat temu

W którym miejscu ?

ola
odpowiada  Suzuki
6 lat temu

Wiesz co to rasizm?

Komentarz
odpowiada  ola
6 lat temu

A wiesz co się dzieje na zachodzie „postępowej” inaczej europy ?!
Ludzie boją się wychodzić z domów w nocy, już nie mówiąc o strachu o swoje dzieci i żony …

kefir
odpowiada  ola
6 lat temu

Jak dla mnie rasizm to przeświadczenie o różnicach w możliwościach fizycznych, psychicznych, intelektualnych , społecznych, kulturowych itd. ludzi różnych ras. Dla mnie jest to fakt. Ludzie nawet tej samej rasy nie są sobie równi. Różnice w zdolnościach (i wadach oczywiście też) ludzi różnych ras są łatwo widoczne.
Inna sprawa ma się z dyskryminacją rasową. Sprawa poniekąd przykra, ale w niektórych przypadkach pożyteczna.

Wkurzona
6 lat temu

Może zrobimy strajk pod sanepidem to się może w końcu za to wezmą i powiedzą gdzie i może przebadaj a ludzi i zaszczepia do cholery

karol3414
odpowiada  Wkurzona
6 lat temu

A kto Ci broni się zaszczepić? Przecież do tego nie potrzeba skierowania od lekarza czy pozwolenia od sanepidu. Idziesz, płacisz i masz.

myszka
odpowiada  karol3414
6 lat temu

Trzeba mieć receptę od lekarza. Szczepionki są od 175-300 zł w zależności która apteka . W imię czego my mamy sami za to płacić ? Niech zapłacą nam ci co nas na to naraził bo trzymali język za zębami tyle czasu. Raz zapłacą to się naucza. !

162
0
Napisz co o tym sądziszx