Kolejny pracownik z gastronomii i uczeń z żółtaczką!

Wielu ostrowian zastanawiało się kiedy będą mogli zapomnieć o zagrożeniu epidemicznym spowodowanym żółtaczką typu A. Niestety okazuje się, że choć wirus narazie dotknął 19 mieszkańców Ostrowa Wlkp., to kolejne zakażone osoby mogły znacząco roznieść wirusa. Jednymi z ostatnich chorych są 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 oraz pracownica sklepu zajmująca się m.in. krojeniem mięsa!

+

Nie trzeba chyba nikogo uświadamiać jak około 12-letnie dzieci wspólnie piją z jednej butelki, częstują się czipsami czy w inny sposób narażają na przenoszenie wirusa. Tak samo pracownica jednego ze sklepów, powiązanego z zakładem garmażeryjnym, gdzie pracował pierwszy ostrowski zakażony, przez czas wykluwania się wirusa, potencjalnie mogła zarazić wiele osób.

Chorzy z tych grup dostaną objawy dopiero w maju, a w tym czasie będą zakażać innych nieświadomych znajomych. Dlatego tak ważne jest by w tym czasie ograniczyć kontakt bezpośredni z innymi, często myć ręce, nie jadać/nie pić z jednego opakowania wraz z inną osobą.

Na żółtaczkę typu A powinni się tylko zaszczepić pracownicy mający na co dzień kontakt z żywnością lub ściekami.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  O co chodzi z tą kogeneracją?
Subskrybuj
Powiadom o

162 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
konsument
6 lat temu

ciekawe ile kosztowało tę post komunistyczną firmę ukręcenie głowy całej sprawie

Z.
6 lat temu

Tak najlepij wybudujmy schron zamknijmy się w nim na dwa misiace i je my suchary oraz pijemy wodę tylko przygotowaną!!!. A odpowiedzialni za tego rodzaju ograniczanie zachorowań niech dalej dmuchana na zimne. Zachorowania masowe w takim stanie rzeczy są nie uniknione. Przykre ale peswdziwe.?

Y
odpowiada  Z.
6 lat temu

Z twoją znajomością języka polskiego musiałbyś się cofnąć do szkoły podstawowej, ale jakbyś się miał zarazić żółtaczką, to lepiej siedź w domu i unikaj pisania na forach, bo dzieci też je odwiedzają.

Real
6 lat temu

I jak do tej informacji ma się oświadczenie Zarządu Społem?

www
6 lat temu

Czy z uwagi na powagę sytuacji nie jesteście upoważnieni do ujawnienia informacji w jakich miejscach osoby zskazone pracowały?????

BADZIEWIAK
6 lat temu

JAKI TO SKLEP – PYTAM

ostrowianin
6 lat temu

Zamknięto kebaby a to tylko znalezienie kozła ofiarnego. Ktoś w całym tym zamieszaniu musiał dla przykładu zostać zamknięty aby powiedzieć obywatelom że przecież zamknęliśmy.
Dlaczego nikt nie dobierze się do tyłka tym którzy tak na prawdę zawinili.
Nie bronię kebabów – w sumie nawet tam nigdy nie byłem, ale śledząc informacje na temat WZW A, mam mocne wrażenie że dostali rykoszetem całej sprawy.

Kib
odpowiada  ostrowianin
6 lat temu

Jestem tego samego zdania 🙁

Baba
6 lat temu

A w szkołach nie ma mydła dla uczniów, papieru toaletowego. To jak się to dziadostwo ma nie rozpszestrzeniac!!!

matka
6 lat temu

To już nie jest p19 osób , a 26 przecież , kto tu kłamie

Saba
odpowiada  ostrow
6 lat temu

Głupie.. to żółtaczki są dwie?? Ta w Ostrowie i ta w Krotoszynie? No redaktorze!!! Co za postrzeganie rzeczywistości!!!

Grosicki Tomasz
6 lat temu

Hmm.. co do szczepienia to czy osobie zarażonej taka szczepionka może pomóc? Czy pracodawca w punkcie gastronomii swoim pracownikom nie powinien opłacić takich szczepień? Jaki jest koszt takiej szczepionki bo nie jestem zorientowany? Czyli sanepid powinien wziąść się za sklepy do których były dostarczane produkty garmażeryjne. Badać wszystkich pracowników chociaż jak zostały sprzedane produkty z wirusem to już po ptokach.. miejmy nadzieję że ludzie zaprzestali chociaż kupowania produktów w „tych” sklepach. Bo raczej większość ludzi wie o jakie sklepy chodzi. I że nie będzie kolejnych zainfekowanych osób.

xxx
odpowiada  Grosicki Tomasz
6 lat temu

No właśnie jaki jest koszt szczepień dla dzieci i dorosłych? bo póki co nie ma mowy na ten temat a ludzie choćby chcieli się zaszczepić nie wiedzą na ten temat nic.

Darija
6 lat temu

Masakra, przez jednego geja tyle osób chorych.. i jeszcze grosik ma czelność pisać oświadczenia skoro to był pracownik od nich.. porażka. Oczywiście później sprawa ucichnie.. i będzie tyle z tego..

szambonurek
odpowiada  Darija
6 lat temu

Gejami są pederaści znani, promowani w mediach, stręczeni do lubienia w telewizjach, wspierani przez Progresywnych Prezydentów itd. W naszym przypadku z żółtaczką to nikomu nie znany homoseksualista, których to popularnie nazywamy pedziami, pedałami, ciepłymi wujami itp.

162
0
Napisz co o tym sądziszx