Kolejny pracownik z gastronomii i uczeń z żółtaczką!

Wielu ostrowian zastanawiało się kiedy będą mogli zapomnieć o zagrożeniu epidemicznym spowodowanym żółtaczką typu A. Niestety okazuje się, że choć wirus narazie dotknął 19 mieszkańców Ostrowa Wlkp., to kolejne zakażone osoby mogły znacząco roznieść wirusa. Jednymi z ostatnich chorych są 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 oraz pracownica sklepu zajmująca się m.in. krojeniem mięsa!

+

Nie trzeba chyba nikogo uświadamiać jak około 12-letnie dzieci wspólnie piją z jednej butelki, częstują się czipsami czy w inny sposób narażają na przenoszenie wirusa. Tak samo pracownica jednego ze sklepów, powiązanego z zakładem garmażeryjnym, gdzie pracował pierwszy ostrowski zakażony, przez czas wykluwania się wirusa, potencjalnie mogła zarazić wiele osób.

Chorzy z tych grup dostaną objawy dopiero w maju, a w tym czasie będą zakażać innych nieświadomych znajomych. Dlatego tak ważne jest by w tym czasie ograniczyć kontakt bezpośredni z innymi, często myć ręce, nie jadać/nie pić z jednego opakowania wraz z inną osobą.

Na żółtaczkę typu A powinni się tylko zaszczepić pracownicy mający na co dzień kontakt z żywnością lub ściekami.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ale znalazł schowek dla skradzionego pojazdu
Subskrybuj
Powiadom o

162 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
OLGa
6 lat temu

Jako konsument chciałbym wiedzieć kto zaraża żółtaczką.Niestety, ten kto zaraził niech poniesie konsekwencje. Ja chcę wiedzieć gdzie mogę bezpiecznie zjeść.co to za ukrywanie danych, tego co zawinił.

ps
6 lat temu

Radziłbym wszystkim zakażonym,aby założyli sprawę firmie w której prawdopodobnie się zarazili(kwestia wspólnych zeznań).Może wtedy inne firmy gastronomiczne przyłożą się bardziej do czystości we własnych obiektach co będzie na korzyść wszystkich obywateli.

Dr
6 lat temu

Zółtaczka jest tylko jest szlaban na informacje.
Czekają nas majostaszki, no i sezon komunijny startuje z kopyta – nie możemy sobie pozwolić na narażenie na straty branży gastronomicznej.

jagoda
odpowiada  Dr
6 lat temu

Szkoda bo zawsze było na kogo pomyje powylewać 🙂 ,a tak to cicho sza 🙁

jessi james
6 lat temu

Nie ma już żółtaczki ??? Ale nuda w tym Ostrowie :((( Nie ma o czym pisac :(((

jagoda
6 lat temu

`dlaczego kiedys bylo smaczne jedzenie a teraz jest pod wszelka krytyka na sklepach i w lokalu to chyba cos znaczy w tym lokalu jubilatka

Myszka
6 lat temu

To teraz co, czekamy na nowe osoby bo komunie ruszyły ?

Zosia
6 lat temu

Więc ilu chorych ? Jeżeli było chorych np 20-stu, to zaraz za chwilnastępni, następni i znów następni. Końca nie będze skoro zarżali kolejnych i kolejnych . Epidemia to jest , nie jakieś pojedyncze przypadki. A nasz sanepid milczy , a i nu redaktorowi mowę odjęło. Chcemy kolejnego artykułu zaktualizować proszę dane

Jub. o pardon solenizant
6 lat temu

Ja tam się żółtaczki typu A nie boję. Gorzej z HIF.

Iwona
6 lat temu

Panie Ryszardzie czy to jest prawdą że zawlókł Pan wirusa Żółtaczki A do Grosika we Wrocławiu, który Pan prowadzi . Bo we Wrocławiu jest kilkanaście osób już na nią chorych.
Bój się Boga jak długo będziesz Pan ośmieszał Ostrowski Sanepid i Weterynarie i grał im na nosie.

Zorientowany
odpowiada  Iwona
6 lat temu

To raczej odwrotna kolejność- wirus został zawleczony Z WROCŁAWIA DO OSTROWA.Tamtejsze ognisko było pierwotne i wywodzi się ze środowisk homoseksualnych.

Iga
6 lat temu

Pan Redaktor musi uzyskać taką wiedzę , takie jest prawo mediów publicznych. Prosimy Panie Redaktorze o wiadomość ilu aktualnie jest chorych

162
0
Napisz co o tym sądziszx