Targi Rolno- Ogrodnicze od 18 lat w Przygodzicach

Udostępnij
Tweet

120 wystawców z całego regionu zaprezentowało swoje rośliny, te najnowsze odmiany oryginalnych gatunków jak i te najbardziej popularne znanych od lat kwiatów czy tui. Zarówno drobne byliny, sadzonki, cebule,  jak i okazałe, m.in. 15- letnie drzewa bonsai cieszyły oko licznych klientów z całego regionu.

+

Targi Rolno – Ogrodnicze w Przygodzicach w tym roku odbywały się już po raz osiemnasty.

Ta impreza przyciąga z regionu zarówno szerokie rzesze klientów jak i wystawców. W minioną niedzielę, 23. kwietnia 2017 roku, w jednym miejscu można było obejrzeć tak wiele gatunków roślin, które cieszyły oko nie jednego miłośnika ogrodnictwa, m.in. złote jagody goji, czosnek olbrzymi, cisy, róże, trawy ozdobne. Oprócz głównych atrakcji wystawienniczych, do obejrzenia były także maszyny, sprzęt rolniczy, kolektory słoneczne. Odbyły się pokazy zaprzęgów konnych, jazda na kucykach, występy sceniczne i atrakcje dla najmłodszych. Wietrzna pogoda nie wystraszyła kupujących. Targi odwiedziło kilka tysięcy osób.

– O tym, że ta impreza jest popularna w Polsce świadczy chociażby fakt, że mamy tutaj wystawców z województwa podkarpackiego, pomorskiego i oczywiście z całej Wielkopolski – powiedział Komisarz Targów Dariusz Sosiński.

Tego rodzaju przedsięwzięcie to także szansa do uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, na poznanie branży rolniczo- ogrodniczej.

– Staramy się podczas tych targów promować nowe technologie wykorzystywane w rolnictwie, jak również nowe trendy w ogrodnictwie- powiedział Komisarz Targów Dariusz Sosiński.

W ramach Targów przyznano wiele nagród. W kategorii najlepszy produkt przyznano sześć wyróżnień w formie statuetek: Ciągnik Zetor- Zetor, Kocioł CO Biosim- Defro, Instalacja Fotowoltaniczna- Eco Energy, świerk ACROCONA- Jasiński, roślina ACANT- Pychiński, polędwica- Śliwiński. Komisja oceniła produkty biorąc pod uwagę takie kryteria, jak: innowacyjność rozwiązań technologicznych, użyteczność produktu, przedstawione uzasadnienie / załączone opinie, certyfikaty, świadectwa, ekspertyzy/. Liczyła się także forma promocji produktu.

CZYTAJ  Gazują potężne stado zwierząt

Komisja biorąc pod uwagę wystrój, estetykę i aranżacje stoiska, przygotowanie materiałów i folderów reklamowych, sposób prezentacji oferty na stoisku, zaangażowanie firmy i pracowników w prezentację przyznała trzy nagrody w formie pucharów i trzy wyróżnienia w formie statuetek dla najciekawszych stoisk:  ARGISAR, PIAST,  Orzępowski, Pankros, Bieńkowski, Kalisz.

Organizatorami XVIII Targów Rolno- Ogrodniczych są: Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego, Powiat Ostrowski oraz Gmina Przygodzice.4

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
marian
6 lat temu

ci co na witosa stoją bialym busem renault z kalisza , taka blondi to handlarze, drzewka najgorszy gatunek typu obi castorama

marian
6 lat temu

duzo tam co sprzedaje krzewy ozdobne, wiem to np, Ci z KALISZA I OKOLIC, BEREK ITP to zwykli handlyrze, kupuja towar w poznaniu

Komentarz
odpowiada  marian
6 lat temu

Może napisz jeszcze raz po Polsku ?!

Jurek
6 lat temu

Mam wrażenie,że z roku na rok impreza traci na znaczeniu, targ a nie targi,

anodina
6 lat temu

przepisuje sie do PIS

( ͡° ͜ʖ ͡°)
odpowiada  anodina
6 lat temu

Nie wiem co tam jarasz ;)))))))))))))) ………..ale ma kopa !!! ;)))))))))))))))))))))))))))))
Przecież to jedno i to samo szambo, różniące się jedynie stopniem rozmodlenia do czarnej madonny i mesjasza z Torunia. .

obatel
6 lat temu

a wytarty kot z powiatu gdzie?

7
0
Napisz co o tym sądziszx