Kolejny pracownik z gastronomii i uczeń z żółtaczką!

Wielu ostrowian zastanawiało się kiedy będą mogli zapomnieć o zagrożeniu epidemicznym spowodowanym żółtaczką typu A. Niestety okazuje się, że choć wirus narazie dotknął 19 mieszkańców Ostrowa Wlkp., to kolejne zakażone osoby mogły znacząco roznieść wirusa. Jednymi z ostatnich chorych są 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 oraz pracownica sklepu zajmująca się m.in. krojeniem mięsa!

+

Nie trzeba chyba nikogo uświadamiać jak około 12-letnie dzieci wspólnie piją z jednej butelki, częstują się czipsami czy w inny sposób narażają na przenoszenie wirusa. Tak samo pracownica jednego ze sklepów, powiązanego z zakładem garmażeryjnym, gdzie pracował pierwszy ostrowski zakażony, przez czas wykluwania się wirusa, potencjalnie mogła zarazić wiele osób.

Chorzy z tych grup dostaną objawy dopiero w maju, a w tym czasie będą zakażać innych nieświadomych znajomych. Dlatego tak ważne jest by w tym czasie ograniczyć kontakt bezpośredni z innymi, często myć ręce, nie jadać/nie pić z jednego opakowania wraz z inną osobą.

Na żółtaczkę typu A powinni się tylko zaszczepić pracownicy mający na co dzień kontakt z żywnością lub ściekami.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poważny wypadek z udziałem dostawcy jedzenia
Subskrybuj
Powiadom o

162 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Babcia klozetowa
7 lat temu

A ja się cieszę, że radny Andrzej Kornaszewski poruszył na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej sprawę szamba na Piaskach i żółtaczki. Dodatkowo złożył interpelację w/s oddawania moczu przez kibiców na terenie szkoły, a ten kibic który miał większy zasięg skażał również prywatne działki Myślę, że radny wreszcie zajął się sprawami które są w jego intelektualnym zasięgu, a nie jak wcześniej jako pierwszy KOD-omita ostrowski zapraszał na manifestację albo czytanie konstytucji..

okropne
odpowiada  Babcia klozetowa
7 lat temu

I po co ta agitacja tutaj?? Lokalni politycy i ich aktywność To nie temat tego artykułu Panie Kornaszewski…

Janka
odpowiada  okropne
7 lat temu

Gdzie ty kretynie widzisz Kornaszewskiego? Sam siebie kodomitą nazywa? Przecież uważny czytelnik wie, że pisze to debil, który na każdym kroku próbuje dokopać Kornaszewskiemu. Jak mu kablówka wprowadziła ograniczenia, to wyżywa się tutaj. Panie Kornaszewski, nie przejmuj się pan. Te typy tak mają.

Max
7 lat temu

No to po komuniach dopiero się rozprzestrzeni to wszystko

kris
7 lat temu

nikt nie zamknie RESTAURACJI J…;BO TO WIELKI BIZNES W MAJU KOMUNIE

!nata
odpowiada  kris
7 lat temu

Najgorsze jedzienie

matka
7 lat temu

Co to w końcu jest !!! Pytam się gdzie jest Pan dyr Sanepidu ?!!!!!! My ludzie pytamy się jak długo będzie Pan milczał !!!???? Żądamy kolejnego aktualnego oświadczenia na dzień dzisiejszy nie z 19-tego

Szczerze
7 lat temu

Państwo powinno udostępnić darmowe szczepienia!!! Inaczej na chłopski rozum dojdzie do epidemii w całym kraju!!!!

allah gej
7 lat temu

Ciaparitto nie mają sianka na adwokatów łapówki itd dlatego zrobili z nich kozłów ofiarnych chociaż wiadomo że to brudasy… Ale nazw sklepów już nie podano bo wiadomo że tam już kasa na adwokatów jest. Wy.ebać sprayem na tych sklepach info że tam jest żółtaczka i po sprawie

ramzes wędzony
7 lat temu

Większośc tylko książeczki i książeczki wołają .a to gó…o prawda.Problem jest w uczciwych badaniach sanitarnych i lekarskich dopuszczających do pracy ,a nie tylko „stempelek” kużwa. Mysle ze kto miał stycznosc to wie jak to czasami wygląda – to pierwsza sprawa.A druga to higiena i kultira osobista – bo brudas zawsze bedzie brudasem …..

Zaniepokojona
7 lat temu

Ciekawe dlaczego Zarząd Jubilatki wydał fałszywe oświadczenie przecież nikt z tej firmy nie był ponoć zarażony myślę że powinna zająć się tym Prokuratur

okropne
7 lat temu

Jak w końcu czegoś nie zrobią z Jubilatka i Grosikami to za chwilę ktoś się znajdzie co poskarzy do Warszawy na nasz rzetelny i uczciwy Sanepid! Bo takiego zaniedbania to już pod dywan nie zamiotą!!!

matka
odpowiada  okropne
7 lat temu

Święta prawda , poprosimy Warszawę

Medyk
7 lat temu

Teraz to Pan PREZES „sklepu zajmujący się m.in. krojeniem mięsa!” który w swoim oświadczeniu straszył konsekwencjami za szkalowanie i pomówienia zapewne wyda kolejne oświadczenie w którym sam sobie przedstawi na czym polega „zadość uczynienie ”
A co do cyrkowca z sanepidu to opinie można sobie już wyrobić jak to wypowiedział się o Kebabach ” zamknę na wieki wieków…” Czy tego typu osoba jest wiarygodna?

162
0
Napisz co o tym sądziszx