Kolejny pracownik z gastronomii i uczeń z żółtaczką!

Wielu ostrowian zastanawiało się kiedy będą mogli zapomnieć o zagrożeniu epidemicznym spowodowanym żółtaczką typu A. Niestety okazuje się, że choć wirus narazie dotknął 19 mieszkańców Ostrowa Wlkp., to kolejne zakażone osoby mogły znacząco roznieść wirusa. Jednymi z ostatnich chorych są 12-letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 oraz pracownica sklepu zajmująca się m.in. krojeniem mięsa!

+

Nie trzeba chyba nikogo uświadamiać jak około 12-letnie dzieci wspólnie piją z jednej butelki, częstują się czipsami czy w inny sposób narażają na przenoszenie wirusa. Tak samo pracownica jednego ze sklepów, powiązanego z zakładem garmażeryjnym, gdzie pracował pierwszy ostrowski zakażony, przez czas wykluwania się wirusa, potencjalnie mogła zarazić wiele osób.

Chorzy z tych grup dostaną objawy dopiero w maju, a w tym czasie będą zakażać innych nieświadomych znajomych. Dlatego tak ważne jest by w tym czasie ograniczyć kontakt bezpośredni z innymi, często myć ręce, nie jadać/nie pić z jednego opakowania wraz z inną osobą.

Na żółtaczkę typu A powinni się tylko zaszczepić pracownicy mający na co dzień kontakt z żywnością lub ściekami.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wjechała w znak. Wszystko przez niego
Subskrybuj
Powiadom o

162 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
A
7 lat temu

A jubilatka dostarcza pieczywo do przedszkola mojego syna. Więc mam się bać ?

Znudzony
7 lat temu

O ile pamiętam oświadczenie z 19.04 przekonywało, że wszyscy pracownicy są przebadani i zdrowi, a tu taka niespodzianka 🙁

kar
odpowiada  Znudzony
7 lat temu

Nie napisali że wszystkich przebadali ale że u wszystkich przebadanych nie wykryto choroby… Trzeba czytać ze zrozumieniem!! Poza Tym to pracownicy Jubilatki a nie Grosika…

Znudzony
odpowiada  kar
7 lat temu

Na stronie PSS Społem w skład którego wchodzi „Jubilatka” oraz sklepy „Grosik” pojawiło się oświadczenie w związku z żółtaczką typu A na terenie Ostrowa Wlkp.

nadal problem?
odpowiada  Znudzony
7 lat temu

A teraz P. Znudzony przeczytaj to oświadczenie jeszcze raz Ale dokładnie i ze zrozumieniem..

Tata świnka
7 lat temu

Zgłaszam to do prokuratury!!!

ja
odpowiada  Tata świnka
7 lat temu

moze pozew zbiorowy ?

Zdzichu
7 lat temu

Okropne

Prorok
7 lat temu

Pomyśleć że wszystko przez to że ciepły zbok w rurkach wylizał męski odbyt…

Zapobiegliwy
7 lat temu

Jak się dowiedziałem o tej żółtaczce, to przestałem pić piwo i przerzuciłem się na wódkę czystą.

Rysiek
7 lat temu

Powiedzmy sobie szczerze, że w kebabiarniach o bangladeskiej prowieniencji był syf jakich mało, choć żarcie w miarę smaczne. Każdy łaził i nie specjalnie zwracał na to uwagę, a chyba powinien. Papiery, brudne stoliki, resztki wywalające się z koszy, wytarcie stołu ścierką tak brudną, że to strach było tam normalne. Wiem, bo to moje doświdczenia.
A teraz pytanie gdzie był Sanepid i jego wielki szefo? mieli to w dupie, podobnie jak pierwsza kontrola zakończyła się mandacikami, bo paniom inspektorkom nie chciało się nic robić. te biznesy funkcjonują już kilka lat, kolorowi bez książeczek siedzieli tam cały czas. Pytanie kto ma za to odpiowiedzieć? czy pan prokurator zastanawia się nad postawieneim zarzutów za niedopełnienie obowiązków?

kefir
odpowiada  Rysiek
7 lat temu

Nie „każdy tam łaził”. Ja się u kolorowych nie stołuję. Z wyjątkiem wybranych lokali żółtków. Ale u islamów – never.

mieszkanka ostrowa
7 lat temu

Wciąż nie mogę tego zrozumieć, że Ostrow 24 podaje szkołe, do której uczęszczal uczeń, ale sklepu w którym pracowała kobieta już nie chce ogłosić. Ryzyko zarażenia jest takie samo, ale niestety muszę stwierdzić że 12-latek poszedł na odstrzał, a sklep, w którym pracownica się zaraziła jest owiany tajemnicą…. Czy prezes firmy płaci mediom za to by wszelkie informacje zamieść pod dywan????

ja
odpowiada  ostrow
7 lat temu

Pocztą pantoflową to było tez można się dowiedzieć o jakiego ucznia chodzi. Wytłumaczenie to marne. Wiemy że uczeń nie założy sprawy, firma już może. Tylko jeśli tak mają wyglądać rzetelne media ostrowskie to ja dziękuję.
Sanepid nie wywiązał się należycie ze swojego zadania, wyciszając sprawę, więc było trzeba mieć jaja i chociaż tutaj uchronić wiele potencjalnych osób przed zarażeniem.

Aa
odpowiada  mieszkanka ostrowa
7 lat temu

Do mieszkanki ostrowa:To proste,szkola nie ma zaplecza prawnikow,a wiadomy zaklad ma.

Hanka
odpowiada  mieszkanka ostrowa
7 lat temu

odpowiedz jest prosta, uczniem się nie przejmują a gdyby podali jaki to sklep, wtedy nikt nie robiłby tam zakupów i mieliby wielkie straty, ot co.

oburzona
7 lat temu

Nie mi tu oceniać ale może gdyby zareagować gdy pojawił się pierwszy przypadek wprowadzić kwarantanne dla firmy gdzie zostało to wykryte dziś takiej sytuacji by nie było.Teraz tak naprawdę każdy może być chory każdy przyjezdny może wywieźć chorobę dalej i tak w kółko Uważam że będzie bardzo duża skala zachorowań nie tylko u nas w Ostrowie.Dla mnie zawinił tylko organ o nazwie Sanepid powinni podjąć bardziej rygorystyczne kroki po wykryciu wirusa zakazać sprzedaży pozamykac na ten czas sklepy związane z tą chorobą tym bardziej że ta osoba pracowała przy żywności. Ale teraz to my i tak nic już nie możemy.

162
0
Napisz co o tym sądziszx