POsadzili lipę – czyli ilu potrzeba do posadzenia drzewka

Lokalni działacze Platformy Obywatelskiej postanowili wziąć się do roboty. Praca to co prawda symboliczna, ale jakże ważna w świecie pełnym betonowych powierzchni. Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów w ramach akcji #DrzewoPlus posadzili razem z radnymi, działaczami i sympatykami Platformy Obywatelskiej drzewo, jako odpowiedź na ich zdaniem tragiczną ustawę #LexSzyszko

+

Patrząc na ilość ludzi biorących w sadzeniu drzewa – LIPY – trudno nie odnieść wrażenie, że drzewek powinno być więcej. Inaczej na myśl przychodzi satyryczna ilustracja jak w Polsce się dzieli zadaniami przy tak trudnym zadaniu.

 

POLECANE NEWSY

86 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nie z PO
5 lat temu

Nie wiem czy ktoś zauważył ale, Tylu radnych a tylko dziecko widzę z łopatą 😀

Kandydat Makreli
odpowiada  Nie z PO
5 lat temu

Cytat z filmu „Rejs” Piwowskiego. „Jako pierwszego kandydata do Rady Rejsu proponuję pana, który prowadzi nasze zebranie. Kto jest przeciw? Nie ma dziękuję…”. Można sobie to zobaczyć https://www.youtube.com/watch?v=IkEf42l6vo4 28:13

Internacjonalista
5 lat temu

Panie Andrzeju kochany. A kiedy pan zorganizujesz w Ostrowie manifestację pod hasłem „Kocham cię Europo” i zaśpiewasz „Odę do radości”?

Prawdziwy mężczyzna
5 lat temu

Jak taki radny któremu się partia w Radzie Miejskiej rozpadła nie spłodził syna, nie pobudował domu, to niech ma chociaż satysfakcję, że posadził lipę.

Kobieta
odpowiada  Prawdziwy mężczyzna
5 lat temu

Jest taki facet, który podpisuje się „Prawdziwy mężczyzna” a jest prawiczkiem. Na dodatek jedyne co mu w życiu wyszło to włosy.

Ogrodnik
5 lat temu

Zatrudnię kogoś z PO do sadzenia drzewek, może być osoba z Rady Miejskiej. Zapewniam przeszkolenie i zupę regeneracyjną.

m
5 lat temu

Szanuję osobę redaktora Ostrów 24 tv, nawet jego nieustępliwość i dociekliwość dziennikarską, ale trochę mnie zastanawia czy jest sens robić ze wszystkiego temat i się czepiać co by nie było zawsze znajdzie się jakiś argument do sarkazmu. Pewnie niektóre sytuacje zasługują na napiętnowanie i nabijanie się, ale szukanie na siłę powodu do zaczepki w lokalnych inicjatywach albo przypisywanie komuś na każdym kroku nieszczerych intencji trochę pozostawia niesmak, podcina niektórym skrzydła i chęci do działania a trollom na forum daje pożywkę. Może ten news z takimi drzewkami nie jest aż tak drastyczny ale historia pamięta podobnych wiele. No chyba, że taki smaczek większości odpowiada a ja jestem w mniejszości… ale czy wszystko musimy sprowadzać do zagrywek politycznych i rzucania się błotkiem?

Kaliszanin
odpowiada  m
5 lat temu

A czym jest to sadzenie drzewka przez zbankrutowanych PO-wców jak nie zaczepką polityczną? 8 lat rządów tych nieudaczników gdzie afera goniła aferę wystarczy. Teraz została im walka o demokrację, dostęp do aborcji i donoszenie na Polskę u Francy Temmernansa i opowiadaniem, że w Polsce jest gorzej niż w Syrii.

ostrowianin
odpowiada  Kaliszanin
5 lat temu

Posadzenie kilku drzew zaczepką polityczną? Czyli poprawne politycznie, zgodne z obowiązującą linią byłoby wycięcie kilku drzew? Popaprało się pod czapka co, kaliszaninie? A co do donoszenia to mamy w Polsce lepszych specjalistów- patrz prezes, premier, Waszczykowski, ktorzy donosili gdzie tylko mogli na Tuska.

Karol
odpowiada  ostrowianin
5 lat temu

Tusk za Amber Gold i za oddanie śledztwa smoleńskiego ruskim i tak będzie siedział.

JA
odpowiada  ostrowianin
5 lat temu

Nie donosili nigdzie na Tuska, po prostu nie poparli jego kondydatury co jest całkowicie normalne bo jak można popierać kogoś kto ingeruje w wewnętrzne sprawy kraju i chciał obalić demokratycznie wybrany rząd …

TY
odpowiada  JA
5 lat temu

Nie donosili na Tuska? A opowiadanie Kaczyńskiego o tym jak to tu w kraju Tusk może mieć zarzuty? To nie donoszenie? No i powtarzasz pisuarze te głupoty o obalanie rządu przez Tuska.

Komentujący
odpowiada  JA
5 lat temu

Widzę, że Ty jesteś taki sam jak Twoi koledzy i idole – jeśli zaczyna Wam brakować racjonalnych argumentów to zaczynacie obrażać innych.
Śmiało – obrażajcie, mnie to nie rusza bo ja nigdy nie zniżam się do takiego niskiego poziomu …
Przede wszystkim proszę rozróżnić DONOSZENIE NA WŁASNY KRAJ od domysłów bo to jest zasadnicza różnica.
Jeśli chodzi o potencjalne zarzuty m.in. afera Amber Gold to jest to kwestia i rola prowadzonego postępowania i działań wyjaśniających komisji śledczej.
Jeśli chodzi o opozycję totalną to sami się ośmieszają, tylko szukają pretekstu żeby zaatakować rząd, wcześniej okupowanie sali i zmarnowany czas i tym samym pieniądze podatników, teraz jakieś śmieszne wotum …
Czas najwyższy żeby zajęli się konstruktywną krytyką i działaniami dla dobra zwykłego obywatela, a nie ciągle pierdołami tak na prawdę i żeby tylko ugrać coś dla siebie i odzyskać z powrotem dostęp „do koryta”.

Komentujący
odpowiada  JA
5 lat temu

A tak nawiasem mówiąc to jest mi Ciebie i podobnych ludzi po ludzku żal bo daliście się wciągnąć w jakieś chore gry i co za tym idzie zmanipulować ludziom, dla Których interes Polski nie jest ważny, tylko ważny jest interes zachodu …

czytelnik
odpowiada  Kaliszanin
5 lat temu

Za kreatora „mody” i prekursora donoszenia na własny kraj do Unii Europejskiej uznać należy, Zbigniewa Ziobrę, który 6 lipca 2011 roku podczas inauguracji polskiej prezydencji w Unii raczył był donieść : „Funkcjonariusze służb specjalnych uzbrojeni w ostrą broń wkroczyli do mieszkania internauty, studenta …Uzbrojone bandy atakowały ludzi w Polsce o 6 rano, zamykano ludzi do więzienia, a jedna z pań, którą chcieliście zamknąć, popełniła samobójstwo.”
Po raz kolejny 28 marca 2012 roku, kiedy to odbywa się tam wysłuchanie w sprawie katastrofy smoleńskiej. Jak to wówczas kwieciście ujął dzisiejszy Minister Obrony Narodowej – Antoni Macierewicz – „… dzisiaj chcemy na tym wysłuchaniu powiedzieć nie tylko to co się nie zdarzyło, ale też co się zdarzyło …”
Po raz trzeci politycy Prawa i Sprawiedliwości pobiegli naskarżyć do Brukseli na Polskę, po wyborach samorządowych w listopadzie 2014 roku.A rydz, który w PE mówił, że w Polsce jest totalitaryzm. Europoseł z PiS Ryszard Czarnecki w grudniu 2014 r. „Chcemy umiędzynarodowić sprawę zagrożenia dla demokracji w Polsce” – mówił w Parlamencie.Jak PiS przegrywa to wybory sa sfałszowane. Jak wygrywa to są uczciwe che che
Nie dziw się pisiaczku ,że mają polski PiSowski /nie/rząd wszędzie za psychopatów.
PS nie dramatyzuj, podążaj za modą i idź kup żonie nową perukę i kop ziemiankę z zapasem cebuli.

Komentujący
odpowiada  m
5 lat temu

Jest to tylko i wyłącznie szukanie politycznej zaczepki …
Po prostu od jakiegoś czasu przegrani chwytają się wszystkiego, aby tylko wywołać awanturę polityczną, co na pewno nie jest dobre dla Nas i dla Naszego kraju.
Jak myślisz, dlaczego wielka komisja europejska i jej niedemokratyczny „urzędnik” tylko patrzą jak dokopać Polsce ?!
Podczas, gdy na „cywilizowanym i postępowym” zachodzie ludzie giną i boją się wychodzić na ulicę w biały dzień, nasi kierowcy ciężarówek żyją w ciągłym strachu o siebie, ładunek i samochody, nie wiadomo gdzie stanąć żeby było bezpiecznie …
Policja boi się i nie kontroluje wszystkich dzielnic miast, ale komisja europejska zajmuję się Polską – dobrze się zastanów bo to nie jest normalne i demokratyczne.

Historyk ze Słupska
5 lat temu

„Leśniku, jeden taki jak ty już na sąsiednim portalu przeprasza publicznie, co nie obroni go przed sądem i karą. Rozumiesz, że chcesz być następny? Podobnie jak populista i kopacz? Piszcie chłopaczki piszcie, będziecie ładnie przepraszać”
Andrzeju czy Jędrku nie napinaj się zbytnio. Wszyscy wiemy kim jesteś i nie strasz dzieci kominiarzem.

gajowy
odpowiada  Historyk ze Słupska
5 lat temu

Taki jeden na wlkp też był chojrakiem, teraz kaja się na klęczkach bo swędzi go kieszeń.

POL-EXIT
odpowiada  Historyk ze Słupska
5 lat temu

Nie strasz ,nie strasz bo się z…Twój idol „zero”jest zerem i nawet gdyby się
nie wiem jak potęgował to zero podniesione do n tej potęgi zawsze będzie ZEREM.
A Trybunał Stanu dla niego jest tylko sprawą odroczoną!

AntyKOd
5 lat temu

Jasiu straszy leśnika przepraszaniem, a wszyscy wiedzą, że to nie Jasiu tylko Jędrek.

Realista
5 lat temu

Teraz kiedy opozycja totalna domaga się zakazu wycinania drzew na prywatnych działkach, to Polacy będą je wycinać na zapas bo będą się bali, że durny zakaz znów powróci. Tyle dobrego dla przyrody robią ci durni kodziarze.

Sowa
5 lat temu

„My załatwiliśmy ci wycinkę, ale śniegu ci nie załatwimy” – mówił Rosół Sobiesiakowi. W efekcie wyciąg ruszył w Wigilię 2008 r., choć w świetle przepisów Sobiesiak mógł zacząć starania o pozwolenie budowlane w marcu 2009 r. Pamiętacie taśmy?

Drwal
5 lat temu

Jak w związku z wycinaniem drzew być za, a nawet przeciw jak mawiał klasyk.http://niezalezna.pl/95897-jak-polityk-platformy-drzewa-wycinal-pozniej-lansowal-sie-sadzac-nowe-w-swietle-kamer

86
0
Napisz co o tym sądziszx