„spoKREWnieni służbą” – 81 osób oddało krew

Dzisiaj, 23 marca w ramach działań związanych ze zbiórką krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” zainicjowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji policjanci i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, uczniowie klas prawno-policyjnych a także osoby cywilne, honorowo oddawali krew w zorganizowanym w ostrowskiej komendzie punkcie krwiodawstwa. W sumie najcenniejszy dar w postaci własnej krwi oddało 81 osób.

+

Krew jest bezcennym darem ratującym ludzkie życie i zdrowie. Do akcji „spoKREWnieni służbą” odbywającej się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji włączyli się policjanci z ostrowskiej komendy, którzy oddali krew w szczytnym celu.

Ponad 60 ostrowskich policjantów i pracowników Policji włączyło się w akcję oddania krwi. Krew oddał również Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim podinsp. Zbigniew Raczak oraz jego zastępcy mł. insp. Piotr Wilkowski i podinsp. Paweł Biela. Akcję wsparła także młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim w tym m. in młodzież z klas o profilu prawno – policyjnym.  Krew oddały także osoby cywilne.

Łącznie zarejestrowało się 96 osób, z czego 81 osób oddało ponad 36 litrów tego bezcennego leku. Wszyscy, którzy oddali krew niewątpliwie przyczynili się do pomocy chorym oraz ofiarom wypadków.

Policjanci doskonale wiedzą, jak wielu ludziom krew jest potrzebna. To oni na co dzień są świadkami m. in. wypadków drogowych, w których wielu ludzi ginie, a jeszcze więcej zostaje rannych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie trzech aut przy Chynowej
Subskrybuj
Powiadom o

15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
czytelnik
7 lat temu

Najnowszy IPN to Instytut Paranoi Niehistorycznej
gdyż całkowite przejecie przez PIS i zmiana strukturalna IPN przyczynia się do tego,ze PIS całkowicie dąży do zmiany historii ,tworzy nowe teczki i kwity na niewygodnych dla nich oponentów politycznych.To jest po prostu chore.PIS to największe świry,które psują Polskę i jej wizerunek na arenie międzynarodowej.
Zaorać ten cały IPN bo nic dobrego ani chwalebnego dla kraju ani ludzi nie przynosi, jedynie grzebanie w zatęchłych kartkach wątpliwej historii. Jednych upiększa mimo, że piękni nie byli innych pogrąża bo taka jest wola rządzących. To zgniły śmietnik zgniłej historii, więc pozbyć się go na zawsze, jak ktoś lubi historię, niech w niej grzebie za własne pieniądze.
IPN TO GESTAPO PIS u. Niedługo stwierdzą ,że Adam i Ewa to byli prawdziwi Polacy
a przykurcz żoliborski pierwszy oddał strzał na Westerplatte i dlatego jego popiersie należy
umieścić w Muzeum II Wojny w Gdyni……..

Toudee
7 lat temu

Luk faktycznie poczytaj trochę o „Burym” słyszałeś?
Tu masz link do podsumowania śledztwa IPN-u
http://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/9989,Informacja-o-ustaleniach-koncowych-sledztwa-S-2802Zi-w-sprawie-pozbawienia-zycia.html

Jan
7 lat temu

Jestem dumny i szczęśliwy widząc te zdjęcia. Jest nadzieja, że w Ostrowie nie tylko lewactwo, kodziarstwo i czarne parasolki dominują. Serdecznie dziękuję wszystkim krwiodawcom.

Andrzej S.
7 lat temu

Jakie zdjęcia twarzowe 🙂

PiSowiec narodowiec
7 lat temu

zawsze i wszędzie policja jebana będzie!

Koral
odpowiada  PiSowiec narodowiec
7 lat temu

te Pisowiec widzę że masz jakieś marzenia erotyczne związane z policją hehe po wpisie można sądzić że to ONi Cie przej…li i to nie jeden raz … Hero w necie pi.da w świecie pozdro Lamusie.

mieszkaniec
odpowiada  PiSowiec narodowiec
7 lat temu

młody przesiąknięty komputerem i telenowelami człowieku nie pisz tak brzydko o ostrowskiej policji bo to wspaniali ludzie są jeszcze będziesz do nich wydzwaniał jak tata znów pijany wróci do (domu)

PiS-owiec
odpowiada  PiSowiec narodowiec
7 lat temu

Nie podszywaj się hejterze pod porządnych ludzi. Gratulacje dla Policji.

abw
odpowiada  PiSowiec narodowiec
7 lat temu

Żal mi cię, śmieciu !!!!

skoczek z elewatora 2013
7 lat temu

wykleci to mordercy przekleci, czytalem wywiad z terorystami islamskimi. kazdy potwierdzil ze biora oni wykletych jako pryzklad

Luk
odpowiada  skoczek z elewatora 2013
7 lat temu

Żołnierze wyklęci to prawdziwi bohaterowie! Jeden przykład żołnierza który byl morderca? Także nie piszcie glupot nie znając prawdy!

Frecfy
odpowiada  Luk
7 lat temu

poczytaj leniwcu to sie dowiesz

Luk
odpowiada  Frecfy
7 lat temu

Świetny argument, mega konkret!

Toudee
odpowiada  Luk
7 lat temu

Luk chcesz argumentu…? O Burym czytałeś…? Faktycznie poczytaj trochę… ale żeby ci ułatwić wrzucam fragment z podsumowania śledztwa IPN-u i link…
Nie kwestionując idei walki o niepodległość Polski prowadzonej przez organizacje sprzeciwiające się narzuconej władzy, do których należy zaliczyć Narodowe Zjednoczenie Wojskowe należy stanowczo stwierdzić, iż zabójstwa furmanów i pacyfikacje wsi w styczniu lutym 1946 r. nie można utożsamiać z walką o niepodległy byt państwa, gdyż nosi znamiona ludobójstwa. W żadnym też wypadku nie można tego co się zdarzyło, usprawiedliwiać walką o niepodległy byt Państwa Polskiego. Wręcz przeciwnie akcje „Burego” przeprowadzone wobec mieszkańców podlaskich wsi, wspomagały komunistyczny aparat władzy i to przede wszystkim poprzez obniżenie prestiżu organizacji podziemnych, dostarczenie argumentów propagandowych o bandytyzmie oddziałów partyzanckich. Bez wątpienia też wspomagała realizację umowy rządowej o przesiedleniu z Polski osób pochodzenia białoruskiego. Co prawda można uznawać, że akcja przesiedleńcza realizowała hasło narodowe „Polski dla Polaków” ale w tym okresie sprzyjała bardziej dążeniom polskich i radzieckich komunistycznych organów państwowych.
http://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/9989,Informacja-o-ustaleniach-koncowych-sledztwa-S-2802Zi-w-sprawie-pozbawienia-zycia.html

Pieczarka
7 lat temu

BRAWO POLICJA!!!

15
0
Napisz co o tym sądziszx