79-latka trzymała w mieszkaniu dużą gotówkę. Straciła ją

Po raz kolejny ostrzegamy przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji, którzy oszukując starszych ludzi co do swojej tożsamości mogą okraść ich mieszkania. W Ostrowie Wielkopolskim doszło do kolejnego przypadku działania oszustów. Tym razem mieliśmy do czynienia z oszustem, który przedstawił się jako pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej.

Wczoraj, tj. 21 marca policjanci z ostrowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o oszustwie i kradzieży. Jak ustalili do zdarzenia doszło około 7-8 marca. Mężczyzna, który oszukał ostrowiankę podał się za pracownika Spółdzielni Mieszkaniowej dzięki czemu w łatwy sposób dostał się do mieszkania pokrzywdzonej. Wykorzystując ufność i nieuwagę 79-latki, ukradł pieniądze o łącznej wartości 25 tysięcy złotych.

Apelujemy o zachowanie czujności podczas wpuszczania obcych do mieszkania. Jedną z metod, która być może odstraszy oszustów, będzie poproszenie sąsiada o jego obecność podczas wizyty nieznajomych.

Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z nieuczciwą osobą, zadzwońmy niezwłocznie na Policję na numer alarmowy 997.

CZYTAJ  Wizyta w lombardzie spowodowała przyjazd straży pożarnej, karetki i policji

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ostrowianin
5 lat temu

Ja się pytam gdzie Policja? Przecież to kolejny przypadek w Ostrowie gdzie zostaje okradziona starsza osoba? Chwalą sie taką wykrywalnością przestępstw a tych oszołomów okradających tych ludzi nie potrafia odnaleźć.
I druga sprawa. Ile można tych starszych ludzi ostrzegać aby nie wpuszczali obcych?

E.
odpowiada  ostrowianin
5 lat temu

To Policja ma siedzieć u każdego staruszka i pilnować go? Głupota ludzka nie zna granic, tyle się o tym mówi a i tak ludzie robią swoje.

Zen
5 lat temu

Gdyby ta staruszka zainwestowała w Amber-Gold, to przynajmniej przyczyniłaby się do powstania wielkiej fortuny i powstania nowych linii lotniczych. Syn Tuska miałby jeszcze większą wypłatę, a tak to tylko jeden oszust się obłowił.

Lutek
5 lat temu

tez tak mysle, i znalezli, jak taka kase sie dobrze zawsze chowa,

skoczek z elewatora 2013
5 lat temu

Pewnie jakiś jej wnuk. Jak wiaadomo bechory sa okropne, strata kasy, czasu. Chociaż starzy ludzie nie sa lepsi, też strata czasu i zdrowia, taki Sam pasożyt. Dobrze że okradli, zamiast kogoś wesprzeć to chowa kase dla klechy po szafach

nocny piesek
5 lat temu

Jak można do tego stopnia być gnojem i okraść taką staruszkę.Zróbcie wszystko Panowie Policjanci by taka parszywa świnia poszła za kraty,i to na kilka lat,bo zrobić coś takiego to może tylko wyjątkowa padlina,która nie powinna żyć w społeczeństwie.

Alak
5 lat temu

Ciekawe z skąd akurat wiedzieli że ta osoba posiada w domu tyle forsy .

7
0
Napisz co o tym sądziszx